Sari la conținut
Forum Roportal
miculBacovia

un pic de ajutor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e usor rotit spre stanga, nu e in pozitie verticala

 

 

cum se scrie 4 in numar roman?

Ce te face sa crezi ca pentru a tatua ai nevoie de calificare?

E o deprindere ce se invata ca oricare alta.

Du-te si cere-le tatuatorilor din inchisori diplome de la cursuri de calificare, si-ti vor da peste nas.

Dar e important sa stii sa desenezi bine, sa ai mana sigura. Or, Tania se pricepe la desen, are patima in sange.

 

 

nu orice desenator e si tatuator. 15 tatuaje pe corp, o relatie cu un tatuator si multe reviste cu si despre tatuaje ma face sa cred ca daca esti bun desenator nu esti calificat automat ca tatuator - degeaba se pricepe tania la a modifica desene in softuri daca ii tremura chilotii pe ea cand vede ace si sange.

 

 

 

puscarii? wtf? despre ce vorbesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu la ce te referi, dar foarte multe ceasuri cu cadran roman folosesc aceasta reprezentare grafica

 

si in tatuajul respectiv era un asfel de cadran

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

 

15 tatuaje pe corp, o relatie cu un tatuator si multe reviste cu si despre tatuaje ma face sa cred ca

 

 

Ele ma fac sa cred.

Subiectul este multiplu.

Nu orice desenator este tatuator, dar orice desenator poate deveni un tatuator. Nu are nevoie de calificari, ci de dorinta si pasiune.

Cand ai fost ultima oara sa vizitezi o puscarie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cand ai fost ultima oara sa vizitezi o puscarie?

 

puscariile au devenit atractii turistice?

 

ce mai fac puscariasii pe langa a desena? la ce mai sunt buni, ce talente isi mai descopera in puscarii?

 

(de ce paralela puscarie - tatuaje ?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vreti voi sa nu mai discutati despre mine si ipotetica mea cariera de tatuator?

n-am de gand sa intep oamenii nici acum si nici in viitorul indepartat, k? si nu ca-mi tremura chilotii de frica, dar pur si simplu nu-i de mine din multe alte considerente.

 

am un job, nu-mi schimb meseria acum,

 

si ampera, stiu ca a fi rautacioasa face parte din fisa ta de post, dar nu modific poze in softuri blum.gif

eu doar folosesc asa ceva:

Dt1jKN_GXZacKiMAogTI.png

Editat de *tania*
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa intelegi ca ai folosit gresit termenul "calificare". Cine da calificare unui tatuator? Exista facultate de tatuat? Da Uniunea Europeana diplome de tatuator?

Nu. Ca sa devii tatuator ai nevoie de talent la desenat, ustensile, dezinfectante, placere de a lucra si curaj. Sa spui DA unui nou hobby.

Sa nu fii setat pe NU.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un motiv pentru care n-as face asta e faptul ca tatuajul reprezinta ceva definitiv.... de o lucrare. in orice forma ar fi ea, daca la un moment dat te plictisesti, o poti arunca sau incuia in debara.... tatuajul nu-l poti ascunde decat sub haine.... pe care la un moment dat tot le dai jos si vrei nu vrei il vezi, stii ca e acolo si nu mai poti face nimic in privinta asta....

poate peste 20 de ani iti vine sa-ti iei campii cand te privesti si te intrebi ce naiba a fost in capul tau cand ai facut-o....

sau poate ca omului nu-i place ce-a iesit ...o lucrare n-o mai cumpara, foarte bine, trec la urmatoarea....

dar pe pielea lui nu mai exista comanda "undo"

Editat de *tania*
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×