Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Demascarea Bisericii Catolice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De doua zile tot ma uit la clipuri cu marturii de pe youtube...e socant ce se intampla in acest cult al raului: calugarite care traiesc mai cumplit decat in lagarele de la Auscwitz,torturi fizice si psihice,copii ucisi,violuri...

Credeti ca abuzurile copiilor de catre preoti catolici sunt cel mai cumplit lucru care se intampla in acest cult diavolesc? -va inselati.

http://www.youtube.com/watch?v=Zf6goEUe3YM

Urmariti doar confesiunea acestei calugarite...ce s-a intamplat la Tanacu,pare aproape un fleac fata de ce fac astia!

Sunt multe clipuri,o sa revin cu altele,inclusiv pe tema abuzului generalizat al copiilor de catre preotii catolici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce e vorba in videoclip, ca nu am timp sa ma uit o jumatate de ora doar la un clip. Spune tu in cateva cuvinte, sunt interesat/.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O calugarita povesteste cum a fost practic sechestrata in manastire,dupa ce a depus juramintele,tratata mai rau decat un detinut de la auscwitz,batuta crunt -biciuiri,legata de cruce sau de tot felul de aparate de tortura ca in evul mediu,infometata,pusa la munca silnica,obligata sa taca si...violata de preot(la fel ca si restul calugaritelor de acolo)...copii rezultati erau ucisi inca inainte de a se naste -erau batute cu picioarele in burta,sau daca se nasteau,malformati,erau sufocati de maica stareta.

In pivnitele manastirii exista o adevarata inchisoare,in care unele calugarite erau aruncate,si chiar oubliette -sub placi de pardoseala,in care a vazut o sora aruncata si astupata cu lespedea apoi...

A fost obligata sa isi petreaca o noapte peste cadavrul unei sore...insa nu aveau voie sa vorbeasca deloc,si nu avea pe cine si cum sa intrebe de ce murise...erau inclusiv dispozitive de ascultare instalate,ca orice soapta sa ajunga "unde trebuie" si sa fie crunt pedepsite.

Cred fiecare cuvant din ce spune,si chiar ea,implora autoritatile sa intervina,sa intre acolo in manastire si sa le elibereze pe restul prizonierelor...i s-a interzis sa se dezbrace,pentru a arata public urmele cumplitelor torturi pe propriul corp...s-au facut imense presiuni pentru a i se inchide gura,ori a fi musamalizata afacerea,exact ca si in cazul copiilor violati de aceeasi preoti.


http://www.youtube.com/watch?v=lw2nOqTbR8I


http://www.youtube.com/watch?v=auG6yYTeun8

Marturii ale fostilor copii crescuti de "maicute"...torturati,batuti fara motiv,cu incercari de sinucidere inca din copilarie...marcati pe viata.


Poate ca ziceti ceva de genul: da,dar Maica Teresa a fost o sfanta contemporana,si ea,era catolica.Ei bine,ce-ar fi daca ati afla ca nu a fost deloc o sfanta?!

Ce-ati zice sa aflati ca a facut mult rau,ca a fost o ipocrita careia de fapt NU i-a pasat de saraci?


http://www.descopera.ro/dnews/10643015-doi-cercetatori-socheaza-cu-un-nou-studiu-referitor-la-maica-tereza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate unii oameni au descoperit  inca din vechime ca spus pe direct fiara din Apocalipsa - Roma papala....

Bineanteles sunt si oameni cunsecade, sinceri care atata stiu, dintre catolici, insa....din pacate daca cercetam cu atentie aceasta biserica este ``mama curvelor`` (nu eu spun asta, ci Biblia) care s-a abatut cel mai mult de la adevarul original.....trist....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiara asta din Apocalipsa multe minti a mai infestat de doua mii de ani. Strasnic personaj!


Si nu e vorba decat de un monstru hibrid, ca in cartile SF. Dar oamenii se tem de bestii.

Fiara din Apocalipsa e ca si predatorul giger-ian din Alien: teroarea perfecta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiara asta din Apocalipsa multe minti a mai infestat de doua mii de ani. Strasnic personaj!

Si nu e vorba decat de un monstru hibrid, ca in cartile SF. Dar oamenii se tem de bestii.

Fiara din Apocalipsa e ca si predatorul giger-ian din Alien: teroarea perfecta.

 

O mica intrebare. Tu crezi in Biblie si Isus?:) Sunt curioasa care-i crezul tau. Atata.

Si inca doua daca imi permiti: De ce crezi ca existam? Care-i scopul vietii? Daca oricum murim si gata e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Existam pentru ca sa radem fericiti si sa dansam cot la cot ca o umanitate unita pe aceasta planeta, cu sufletul curat ca in videoclipul asta, indiferent ca ne punem etichete de adventisti sau atei sau punkisti sau emo.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce ai cu etichetele. Eu nu am pus nici o eticheta. Bineanteles ca un copil al lui Dumnezeu va avea sufletul curat si va rade fericit. religia nu inseamna ceva sobru si trist.

       Dar spre deosebire de alti oameni care traiesc doar pentru viata aceasta, mai sunt altii care cred in Dumnezeul cerurilor si pe langa faptul ca sunt fericiti si curati si se straduiesc sa fie evlaviosi, pe langa asta ei au si speranta unei invieri pentru o lume mai buna, in care nu exista moarte, chin, pacat si lacrimi.

 

Si speranta intalnirii cu Mantuitorul lor si a vietii vesnice le da puterea sa treaca peste suferinte si moarte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine. Hai danseaza pe melodia de mai sus, si simte energia divina cum trece prin tine ca o pasare straveziu-azurie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer imi pare rau pentru tine.....pt ca esti si tu un suflet pentru care a murit Hristos....daca ai cunoaste adevarata fericire.....care ivroraste din  Dumnezeul Universului......adevarata implinire care dureaza for ever si nu nimicuri de o clipa ale pacatului......

Ma voi ruga pentru tine. Altceva nu mai pot face pentru sufletul tau. Numai tu poti. E alegerea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×