Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Datoria de a iubi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

datorita iubirii fatarnice ne simtim datori sa ne intrebam zilnic , daca esecul ne va lovi in sufletul rebel de amant al vietii agitate de noi parfumuri dezgolite-n noi...

Ce frumos ai exprimat problema! Chiar simteam nevoia sa apreciez fraza. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand iubesc o fac din suflet,dar de fiecare data o dau in bara .Atunci imi ascult doar inima,dar nu pun in miscare creerul :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da sa iubesti este o datorie? :cheer: .....Cred ca asta e sensul vietii traiesti sa iubesti si sa respecti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand iubesc o fac din suflet,dar de fiecare data o dau in bara .Atunci imi ascult doar inima,dar nu pun in miscare creerul :cheer:

 

Uite de ce se zice ca dragostea e oarba. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite de ce se zice ca dragostea e oarba. :giverose:

Crezi tu ca daca iubesti pe cineva din suflet?.....dragostea este oarba nu cred..mai gandestete :giverose:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi tu ca daca iubesti pe cineva din suflet?.....dragostea este oarba nu cred..mai gandestete :giverose:

 

Nu ma mai gandesc la nimic. Mai gandeste-te tu, poate.

 

Atata timp cat iubesti si nu gandesti deloc, cum este dragostea? E surda, nu? :P

 

Dragostea nu poate dura la infinit. Si atunci cand nu o vei mai simti, iti vei da seama de ceea ce ai facut si daca ai facut bine. Atunci ai sa vezi ca dragostea e oarba, pentru ca sunt anumite lucruri pe care nu le-ai vazut, de "prea multa" dragoste. :P

 

PS: Raspunsul e pe caz general. Asa ca nu te umfla in pene, nu fac referire la tine. :giverose:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Azi voi afirma si eu ca dragoste e oarba. Ba des e si proasta.

 

e de-ajuns oarba, contine toate calitatiile negative, prosti suntem noi, nu dragostea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma mai gandesc la nimic. Mai gandeste-te tu, poate.

 

Atata timp cat iubesti si nu gandesti deloc, cum este dragostea? E surda, nu? :jester:

 

Dragostea nu poate dura la infinit. Si atunci cand nu o vei mai simti, iti vei da seama de ceea ce ai facut si daca ai facut bine. Atunci ai sa vezi ca dragostea e oarba, pentru ca sunt anumite lucruri pe care nu le-ai vazut, de "prea multa" dragoste. :yahoo:

 

PS: Raspunsul e pe caz general. Asa ca nu te umfla in pene, nu fac referire la tine. :lol:

Desigur dragostea poate fii oarba daca vine de la o persoana care poate nu a simtit niciodata sentimentu asta....in momentu in care iubesti nu conteaza daca este oarba sau nu!Conteaza sa iubesti...si nu multe pers cunosc ce inseamna asta!

 

Fericiti cei ce iubesc! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite de ce se zice ca dragostea e oarba. ;)

Ai perfecta dreptate ,ea te face sa treci peste defectele celui pe care il iubesti,nu asculti sfaturile nici a celor care tin la tine ,te darui fara ca sa primesti ceva in schimb.Ea te inalta si cand te coboara te lovesti atat de tare ,ca zici: gata nu mai pot suporta durerea...doar timpul totul lecuieste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×