Sari la conținut
Forum Roportal
r4ull

Unde preferati sa mancati..

Evaluează acest topic

Food  

118 membri au votat

  1. 1. Unde preferati sa mancati?

    • Acasa
      81
    • La restaurant
      24
    • La cantina
      0
    • La fast food
      10
    • Pe la prieteni (ei gatesc mai bine ca oricine)
      3
  2. 2. Aveti incredere in regulile de igena dintr-un restaurant?

    • da
      62
    • nu
      56


Postări Recomandate

In Franta nu se merge la iarba verde , si chiar ce super mai era !

 

Si in plus carnea la astia de cite ori vreau sa -mi fac la gratar , acasa, zici ca e carton , n-are nici un D-zeu. Vive la Roumanie!!!!!! :offtopic:

 

 

 

'dracula1038' si eu am locuit in Lyon, France 5 ani insa am mancat cea mai buna carne cumparata Duminica de al March

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da intradevar voturile arata ca 68.75% din cei care au votat prefera mancarea acasa.

 

Pentru ca acasa mancarea e cea mai buna! Trebuie doar putina rabdare s-o pregatesti :crazy: si putin exercitiu sa inveti! :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"nu maninc prea multa carne aici, nu stiu de ce, dar pe bune, parca aici n-are nici un gust ( intr-adevar nu am cumparat de la arabi de-aia halal , nu stiu de ce , ma dezgusta sa cumpar de la ei). In fine , nu zic ca nu au si astia aici bunatatzuri , dar totusi nimic nu e mai bun ca mititeii de acasa si un gratar de-ala adevarat . In schimb , brinza la ei e foarte buna , citeodata sotul imi zice ca is un soarece, atita brinza pot minca . Te-am pupat si toate cele bune de aici din Franta! :crazy: :offtopic:

 

 

La arabi carnea este mai proaspata ca este trafic mare !!! pana ce in alimentari zace marfa fiind foarte scumpa si se intoarce de pe o parte pa cealalta sa arate bine !!! Nu calitatea halal este esential pentru mine ci sa fie proaspat. Aveau cotlete de vitel si toate bunatatile la pret bun de tot !!! Un magazin Cazino era langa mine la 2 pasi si doar peste luam de acolo Marti cand se aducea proaspat.

 

Micii sint foarte gustosi dar numai in RO! ori unde mergi va avea alt gust ca si carnea si toate alimentele!

 

Peste 10 minute este Ziua Muncii la noi si o sa fac niste mici pe gratar pentru seara.

 

Sa auzim numai de bine, dar vad ca nu am mai intors paginile forumului de un timp!

 

 

Mai nou imi place sa maninc unde n-am de gatit !!!

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Coucou draga Olga, ai dreptate, cam demult nu am mai prea scris , mai mult citesc despre ce se scrie. AI zis ca e ziua muncii si vei face mici, yami!!!! cind maninci unu , poti sa te gindesti si la mine, te rog? si sa maninci si pt mine? Ai dreptate ca in supermarch

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La arabi carnea este mai proaspata ca este trafic mare !!! pana ce in alimentari zace marfa fiind foarte scumpa si se intoarce de pe o parte pa cealalta sa arate bine !!! Nu calitatea halal este esential pentru mine ci sa fie proaspat. Aveau cotlete de vitel si toate bunatatile la pret bun de tot !!! Un magazin Cazino era langa mine la 2 pasi si doar peste luam de acolo Marti cand se aducea proaspat.

 

Micii sint foarte gustosi dar numai in RO! ori unde mergi va avea alt gust ca si carnea si toate alimentele!

 

Peste 10 minute este Ziua Muncii la noi si o sa fac niste mici pe gratar pentru seara.

 

Sa auzim numai de bine, dar vad ca nu am mai intors paginile forumului de un timp!

Mai nou imi place sa maninc unde n-am de gatit !!!

si nu ne spui si noua, cum au fost mici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acasa si la munte, unde mancarea este absolut delicioasa, iar aerul extrem de curat.

 

Acasa si la munte, unde mancarea este absolut delicioasa, iar aerul extrem de curat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acasa, dar si pe la fast-food-uri si restaurante.

mama mea e o bucatareasa excelenta si o las tot timpul sa gateasca, nu vreau sa ma bag peste ea si sa ii amestec retetele, asa ca eu nu gatesc. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mananc ori acasa ori prin fast-fooduri,in pauzele de masa...Oricum,cel mai mult imi place sa mananc acasa la mama,m-am obisnuit cu mancarea ei de cand eram mica...delicioasa :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×