Sari la conținut
Forum Roportal
aaa1234

Oamenii dificili

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Depinde de situatie. Odata eram in autobuz. Foarte aglomerat. Abia imi puteam tine echilibrul sa nu cad peste doamna care statea pe saun si geanta ca sa nu lovesc pe cineva cu ea. La un moment dat, tipa de pe scaun imi zice..."Dar ce faci? Ce te impingi atat?" Eu ii raspund "Si pe mine alti..." Ea sa se lase mai prejos? Naaa....Imi zice ceva la genul ca ma urc pe ea. Nu m-am putut abtine si ma uit la ea si zic "ntz! Nu esti genul meu". In urmatoarea secunda liniste totala in autobuz...un tip din spate "Auzi ma, nu e genul ei"....Dupa ce am coborat, am ras cu lacrimi cu sora mea :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca daca ai deschis acest topic te lovesti destul de des de oameni din-astia. Acuma depinde daca esti la liceu, unde problemele astea-s destul de frecvente, sau daca-i intalnesti altundeva. In liceu nu prea ai ce le face, e si teribilismul varstei, cel mult sa fii suficient de matur si sa stii sa-i suporti, sau sa le demonstrezi cumva ca nu-i cazul sa se ia de tine. De obicei treburile-astea se termina odata cu liceul, mai rar auzi persoane care sa se planga de asa ceva si dup-aia. Daca totusi se-ntampla, ai putea sa eviti oamenii astia, pentru ca inseamna ca au ramas cu mintea tot la nivelul adolescentei. Altceva nu pot sa-ti zic, depinde de la caz la caz si tema e foarte generala...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma refer la acei oameni violenti, enervanti, narcisisti, nepasatori, ignoranti, idioti, incapabili sa poarte o discutie rationala, fara reprosuri. Ii intalnim deseori in viata... la scoala, pe strada, transport in comun, printre vecini, la locul de munca, etc.

Cum ii suportati? :tease:

Luandu-i pe rand ,oamenii enervanti,narcisisti,ignoranti si idioti chiar imi plac...asta pentru ca e destul de greu sa ajungi la performanta lor,parerea mea.

Nu ii suport pe cei nepasatori,indiferenta doare cel mai tare,nu ii suport pe cei care nu stiu sa poarte o discutie care sa si aiba un sens,asta nu inseamna ca trebuie sa ii ignoram,pentru ca fac parte din lumea in care traim pana la urma...

Orice lucru are un sens,o menire,chiar si ei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Banuiesc ca daca ai deschis acest topic te lovesti destul de des de oameni din-astia. Acuma depinde daca esti la liceu, unde problemele astea-s destul de frecvente, sau daca-i intalnesti altundeva. In liceu nu prea ai ce le face, e si teribilismul varstei, cel mult sa fii suficient de matur si sa stii sa-i suporti, sau sa le demonstrezi cumva ca nu-i cazul sa se ia de tine. De obicei treburile-astea se termina odata cu liceul, mai rar auzi persoane care sa se planga de asa ceva si dup-aia. Daca totusi se-ntampla, ai putea sa eviti oamenii astia, pentru ca inseamna ca au ramas cu mintea tot la nivelul adolescentei. Altceva nu pot sa-ti zic, depinde de la caz la caz si tema e foarte generala...

Da, intr-adevar.

Sunt la liceu, si aproape in fiecare zi vad oameni de genul asta. Multi spun ca adolescenta este cea mai frumoasa perioada a vietii. Tind sa cred ca nu este chiar asa.

 

Si referitor la ce s-a mai spus... da, sunt de acord, poate am ranit pe cineva involuntar, cum ar fi un gest sau nu stiu ce. Dar nu despre asta vorbeam eu mai devreme, ci despre oameni carora in mod *evident* le place sa faca asta. Oameni care se baga in seama aiurea, iar daca ai ceva impotriva, te injura, te ameninta, sau in cel mai rau caz ajung sa inceapa o bataie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oameni d-astia caposi care vor sa se bage in toaste si nu au niciodata nimic de spus sunt destul de rari zic eu...sau sunt eu mai fericit ca n-am intalnit :tease: ce-l mai bine este sa nu te lasi influentat de oameni d-astia, si sa incerci sa-i eviti. eu cand mai vad berbeci ma amuz pe seama lor..evident nu de fata cu ei....yep..consider ca mai bine il lasi in treaba lui si ii multumesti in gand ca tocmai ti-a imbunatatit parerea despre tine prin comportamentul afisat :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi interesant de vazut cum se comporta fiecare persoana in diferit situatii chiar si propria persoana sunt sigura ca daca ai sta sa te privesti din afara in mijlocul unei discutii neplacute nu vei fi foarte incantat de ceea ce vezi.Fiecare persoana se comporta diferit in anumite situatii si in cazul unor anumite trairi, asta nu inseamna ca justific acele persoane ci doar ca gandesc la rece. Nici eu nu sunt foarte multumita de unele conversatii avute in anumite momente dar din pacate acestea nu se pot schimba. Cuvintele pot durea mai tare decat o palma si nici scuzele ulterioare nu pot sterge din minte ecoul unei insulte, multe persoane sunt impulsive si regreta cele rostite dar eu cred ca in acest caz autocontrolul are mult de spus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma refer la acei oameni violenti, enervanti, narcisisti, nepasatori, ignoranti, idioti, incapabili sa poarte o discutie rationala, fara reprosuri. Ii intalnim deseori in viata... la scoala, pe strada, transport in comun, printre vecini, la locul de munca, etc.

Cum ii suportati? :o:

:o:...pai hai sa fim sinceri! Cu toti avem o cantitate mai mare sau mai mica , din toate aceste insusiri, doar ca unii dintre noi ,mai incearca sa corecteze ceea ce se poate corecta, caci in fond...cine va murii perfect? :cry:

Editat de raulmaniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ii ignor sau ii fac sa se simta prost incat sa plece! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma refer la acei oameni violenti, enervanti, narcisisti, nepasatori, ignoranti, idioti, incapabili sa poarte o discutie rationala, fara reprosuri. Ii intalnim deseori in viata... la scoala, pe strada, transport in comun, printre vecini, la locul de munca, etc.

Cum ii suportati? :o:

Ma rog pt ei :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×