Sari la conținut
Forum Roportal
LaurentiuMihai

Bataturi in talpa

Postări Recomandate

Deci dormi non-stop cu ciorapii in ulei ? :crazy:

Ce dificultate are partia ?

 

Ma inveti si pe mine sa skiez, ca lumea, ca nu prea stiu, cand o fi...sa vina vremea ?

nu mereu, carcotasule

 

partia e albastra cu portiuni de rosu ce pot fi evitate. (grad de dif)

 

 

sa vezi ce te bat cand te prind :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unele evidente si urate nu, dar am si eu ceva probleme cu calcaiele.Nimic care sa nu se rezolve cu niste crema de galbenele seara la culcare.Problema este ca trebuie sa o ti cu crema aia vreo luna de zile ca sa aiba efect si sa repeti figura de cate ori este nevoie.

Am o leneeeeeee sa fac chestia asta!!!!!!

 

la mine n-a mers deloc crema de galbenele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la un doctor si mi-a recomandat sa cumpar din farmacia veterinara de la marginea orasului unde-s marile grajduri cu vaci de lapte, ca se dau pe uger cu o crema sa ... nu stiu ce sa le faca, de surpriza nici n-am mai auzit ce mi-a zis ... n-am cumparat crema ca e departe ferma si nu voiam sa rada aia de mine, ca o gluma se poate mereu inghesui intre ori ce lucru serios!!! Aveam si am de o vreme ceva alb pe calcai, acum mai putin ca am mai folosit si eu creme. Un alt doctor a spus ca anunta o boala sau o conditie medicala orice observam pe corp ce n-a fost acolo. Mi-a dat o reteta sa ung bine dupa baie si sa nu pun nimic pe picioare pana nu intra total in piele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori,durerile la calcai si in special la partea din spatele calcaiului se datores ce a ce doctorii ortopezi cheama "pinteni" .

Pintenii sunt provocati din subtiarea fasii de grasime care se afla intre oasele calcaiului si pielea lui.

 

Aceata fasie de grasime speciala are scop de a "moli" sau poate mai bine zis de a fi o perna izolatoare intre oase si pielea calcaiului.

 

De obicei,durerile sunt la acele locuri unde se simte osul. Sunt doua remedie cu mare succes de succes:

1. Odihna cu picioarele putin ridicate si masaje.

2. Incaltarea pantofi de gen MBT care au o talpa care trece greutatea omului pe partea ridicata a calcaiului care de obicei nu tine greutatea si asa,nu doare niciodata. Mersul cu pantofi MBT permite ca zonele care dor pe talpa sa regenereze si sa se insanatoseasca inoind "patura" de grasime.

 

In amadoua cazuri insanatosirea poate veni dupa cateva luni depinde de persoana.

 

La aceasta boala nu exista medicament ,crema sau pilule.

Editat de Sfanta Paraschiva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×