Sari la conținut
Forum Roportal
romania inedit

Ghici cine vine la cina?

Postări Recomandate

Eu o sa iau cina singura azi: asparagus grilat si chiftele din piept de curcan cu multe feluri de salate verzi si alte culori si crutoane mari, nu marunte de supa. Chiftelutele sint mici, le invelesc in frunze de salata, pun sauce si altele, asa vinde un restaurant chinezesc dar si unu vietnamez aperitivele.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

romania inedit, mi-e dor de tine si de fotografiile tale tremurate. Si de cafeaua ta in exces. Unde esti?

Trecui pe aici sa vad ce mai faceti si vazui ca s-au strans 80 de pagini de nouati necitite, dar rasfirai vreo 20 si constatai ca viata merge mai departe.

 

Eu pregatesc pentru cina niste ansoa in ulei de masline ca mai am cam o treime dintr-un borcan.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu pregatesc pentru cina niste ansoa in ulei de masline ca mai am cam o treime dintr-un borcan.

 

cu ce le pregatesti? ca asa de felu' lor sunt sarate de-ti crapa capu, deci se integreaza intr-un fel de mancare si nu se consuma ca atare....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ansoa in ulei de masline pe care am avut-o eu am mancat-o cu paine si am mai facut si o salata de morcovi cand am inceput sa-i simt saratura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma apucai sa prajesc un ciotoi ecologic si constatai ca nu o sa-mi ajunga, asa ca mai aruncai si un piept ecologic in tigaie.

As invita pe toata lumea, dar primul venit o sa fie si primul servit.

 

post-75108-0-19818300-1407258751_thumb.jpgpost-75108-0-72680400-1407258787_thumb.jpgpost-75108-0-41191600-1407258801_thumb.jpgpost-75108-0-92499700-1407258816_thumb.jpgpost-75108-0-36922600-1407258832_thumb.jpg

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi n-am chef sa fac mancare, dar e bine ca ramas ceva de ieri. Facui tocanita de vita stil Kerala in sos de masala si lapte de cocos, cu orez pe langa si niste pakora prajite, cu aluat din cartofi, conopida, faina de naut, faina de orez, coriandru proaspat si grand masala.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma apucai sa prajesc un ciotoi ecologic si constatai ca nu o sa-mi ajunga, asa ca mai aruncai si un piept ecologic in tigaie.

 

parca-mi si imaginez cat de des folosesc taranii romani termenul de 'ecologic', special aia trecuti de 40 de ani

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai puii sunt crescuti de mine la curte si stiu ca le-am dat sa manance numai bunatati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×