Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu de mica faceam injectii cu multa indemanare, chiar si masinutelor, daca ma enervau, dar, crescand, mi-am dat seama ca n-as putea sa bag seringa cu sange rece nici intr-o portocala (cum se invata la scoala).

Pe urma, am tinut-o multi ani cu profesoara, ceea ce am si prestat, necalificat, dar m-am lecuit imediat, deci m-am reprofilat.

Intr-un puseu de masochism am visat sa fiu macar pentru o ora in pielea unui gunoier, sa-mi fluture si mie parul in timp ce ma plimb cu masina salubritatii prin oras, ce senzatie!

Cand eram mica, a fi vanzatoare era o mare cinste, cumparai pe sub mana ce era mai bun si le invidiam pe vecine, prietenele mamei, care erau vanzatoare. Vroiam si eu. Imi placea mai ales sa cantaresc lucruri.

Crescand, mi-am dat seama ca a fi vanzatoare nu mai e chiar asa palpitant, mai ales cand ai pe stoc bomboane, gume de mestecat sau mai rau, 400 de feluri de suruburi si piulite, deci nu mi-am mai dorit.

Acuma inca visez la psihologie, desi sunt secretara economica si chiar imi place.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe langa fel si fel de meserii clasice (educatoare, invatatoare, sora medicala, cantareata, actrita etc), cel mai mult mi-as fi dorit sa ajung mecanic in formula 1. :yahoo:

n-a fost sa fie, evident... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vreau si eu sa fiu asistent de musafir..cand se face o selectie

realtv...mananci mult? adica poti sa mananci mult? si sa bei? :P

daca da, atunci nu mai facem nicio selectie. postul de asistent de musafir iti este adjudecat! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mica, mica...nu mai stiu. Stiu doar ca intr-un timp imi doream sa ajung creatoare de moda...Dupa ce am renuntat la desen, schite...Ma vedeam ca o femeie singura, cu un trai decent, cu propriul apartament, un copil de crescut, suficient de multumita de viata ei...si inca ceva. Totul e asa cum vedeam atunci, mai putin ultima parte. Si sincer...acum nu mi-o mai doresc. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce chestie..si eu visam cum ar fi sa fiu singura si independenta..sa-mi cresc singura copilul...

Dar n-as mai vrea :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu intotdeauna am zis ca la 23 de ani ma tund (am avut mereu parul lung) si fac un copil. Niciodata ca ma si marit. Si tot asa...ma gandeam ca voi fi independenta si imi voi creste singura copiii. Cred ca este o chestie de egoism, de posesivitate: copilul sa fie numai al nostru. :yes:

Editat de ariana2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu intotdeauna am zis ca la 23 de ani ma tund (am avut mereu parul lung) si fac un copil. Niciodata ca ma si marit. Si tot asa...ma gandeam ca voi fi independenta si imi voi creste singura copiii. Cred ca este o chestie de egoism, de posesivitate: copilul sa fie numai al nostru. :blink:

Off topic : Atunci asa ma vedeam (poate ca a fost o premonitie doar)...ca am ajuns sa cresc singura copilul..e alta poveste, nicidecum una de egoism sau posesivitate. Dar daca va dori candva sa apara in viata lui...da! atunci voi fi egoista si posesiva pentru toti anii in care l-am crescut singura. Oricum fi-miu a spus "sa stea acolo unde e!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×