Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Cand ma fac mare, o sa fiu..."

Cand erati mici, ce credeati sau visati ca veti fi cand veti creste? :spiteful:

 

Eu am trecut prin oarescum clasicul 'veterinar'. Apoi cand am vazut serialul acela Midnight Caller, am vrut cu orice pret sa lucrez la radio, vroiam neaparat o emisiune noapte tarziu... Pana in clasa a unsprezecea eram convinsa ca voi da admitere la jurnalistica... apoi am vrut antropologie (mda, m-a tinut pana la sfarsitul liceului etapa "cand ma fac mare..."), asta e, prea mult discovery channel. Nu a fost nici asta pana la urma. Acuma ma amuza gandul la ce vise aveam pe atunci. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand eram mica imi doream sa fiu aviator....consecintele dorintelor mele sunt acum vizibile, sunt mereu cu capul in nori :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot aviator am vrut sa devin. In liceu am facut primul pas catre aceasta meserie, facand parasutism sportiv. Dupa 2 ani, la un salt era sa trec "dincolo" si apoi am incetat sa mai cochetez cu inaltimile.

Acum sunt politist sub acoperire si lucrez pe taxi.

Cred ca e cazul sa-mi scot acum poza din avatar. :crazy: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mic am inceput cu doctor, dupa avocat (parintii's vinovatii :crazy:), dupa care Politist si mai recent de prin liceu visam sa ajung programator....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost "mama", stewardesa, doctorita, profesoara de limba engleza si apoi de romana, calugarita, cantareata, realizator de emisiuni de televiziune. In clasa a 10 a m-am decis: orice numai sa fie in mass-media. Si s-ar putea sa reusesc pana la urma :crazy:

Acum inca mai visez la cand voi fi mare . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prima meserie dorita de care imi aduc aminte e cea de padurar, asta era prin generala.

In clasa a 8 am fost expus la informatica si am renuntat la liceu silvic pentru cel de informatica...

Am fost copil cuminte, cu mers la olimpiada, viitor proiectat de programator pana in clasa a 11 cand am citit Vraciul, apoi am facut o intoarcere spre medicina.

Am dat la medicina la Iasi, am picat si apoi am ajuns la vorba lui tata "nu mai bine faci Bioinginerie, are si medicina, are si calculatoare", asa ca am facut Bioinginerie :crazy:

Primul job a fost de "bioinginer platit sub salar de maturator" al doilea a fost de programator iar acum am revenit la bioinginerie lucrand cu acest titlu intro clinica de chirurgie estetica. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa tipicele "doctorita", "invatatoare" si (bineinteles!) "cantareata", au urmat atipicul "cosmonauta" si "padurarita". Intamplator sau nu, a urmat scoala primara si mi s-a luat de facut planuri de viitor, brusc. Atitudine care s-a pastrat pana in zilele noastre. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×