Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Delir in doi si-n cati vrei - scene absurde

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta cu impozitul mi se pare o solutie exceptionala chiar daca poate parea mai putin crestineasca, face mare curatenie.

Obligativitatea stricta a religiei in scoli trebuie luata ca exemplu, nu inteleg dupa ce modele se iau legiutorii romani.

 

 

poate nu stii cum decurge socoteala.

daca te declari catolic, ti se ia impozit bisericesc direct din...salariu. ceea ce-i o magarie a bisericii.

ca si multitudinea de simboluri prin scoli si a personalului nebisericesc care practica peneve.

 

astea-s lucruri de smecher, biserica e smechera,

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai, sa discutam noi doi despre chestiile astea la Religie, ce zici?

E drept cu bla-bla si delir nu se potriveste.

Ce crezi ca ar trebui sa li se intample unora care ar incerca sa vorbeasca despre religie in viata de zicuzi?

 

poate nu stii cum decurge socoteala.

daca te declari catolic, ti se ia impozit bisericesc direct din...salariu. ceea ce-i o magarie a bisericii.

ca si multitudinea de simboluri prin scoli si a personalului nebisericesc care practica peneve.

 

astea-s lucruri de smecher, biserica e smechera,

însa dupa cum se-arata evolutia, în curând o sa ramâna popii-ntre ei singuri, ceea ce nici n-ar fi asa de rau...

Pai evident doar stim situatia de pe acest forum. Absolut toti ateii sunt de-adreptul indignati ca preotii nu oficiaza inmormantari neconditionat.

In germania banuiesc ca situatia asta e veche si fiind catolici si nemti au pus piciorul in prag: cine e interesat de oficii bisericesti sa faca bine sa contribuie nu doar din gura (si in rest sa sape la temelie).

Editat de -altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce crezi ca ar trebui sa li se intample unora care ar incerca sa vorbeasca despre religie in viata de zicuzi?

 

 

Nu mai cred nimic acum. Ma pun pe ascultat muzica si uitat la poze. Oricum, nu vreau sa ii confisc topicul lui Aramis cu discutii despre preotime.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uite si una din partea mea (cu riscul ca ma ia R.Melissa la trei pazeste, ca ofer din nou la schimb :crazy: )

 

Multumesc, si eu am aceeasi tendinta, de a oferi la schimb, daca am ce.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

(cu riscul ca ma ia R.Melissa la trei pazeste, ca ofer din nou la schimb :crazy: )

Daca oferi pentru ca asa simti si pentru ca iti face placere sa oferi ca sa bucuri pe cineva, e perfect. Daca faci asta doar din obligatie pentru ca tocmai ai primit ceva si nu vrei sa ramai dator, denota doar ca ai o buna educatie. Asta e parerea mea, desigur. connie_18.gif

 

e delir. pot sa-ti ofer o piesa de delir? :spiteful:

O daaaaa, daca imi oferi inainte sa-ti dau eu ceva, e de bineeee. :lol:

 

Iti las eu ceva pana te mai hotarasti tu care-i treaba. :haha:

 

 

Editat de Melissa Rebecca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×