Sari la conținut
Forum Roportal
ppp123

Carte HB

Postări Recomandate

Buna ziua,

M-am gandit ca ar fi util daca am ave un loc special unde sa ne spunem fiecare "povestea": cand a inceput, cum am descoperit ... cum e in general... cum sunt afectati ceilalti, pe cine/ce dam vina?. Pe ici pe colo mai sunt parti din povestea fiecaruia... Dar un "nou venit" ar fi intampinat de aceasta "carte a forumului" si si-ar face o imagine mai buna asupra acestei boli.

Asa ca... va astept povestile.

Povestea mea... am spus pe scurt la unul din sub-forumuri (ca majoritatea lor de aici)... si o voi dezvolta cat de curand.

Sanatare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: Buna,daca este pe acest forum Dl.ION LARARU doresc sa ma contacteze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturos sunt nou pe acest forum dar sper ca aici sa gasesc raspunsuri shi incurajari

Sunt diagnosticat de 18 ani de la varsta de 5 ani cu Hepatita B care intre timp s-a cronicizat, impreuna cu fratele meu de la o seringa nesterilizata (fratele a recidivat shi acum este diagnosticat cu ciroza)

Saptamana viitoare plecam la o clinica in Milano shi chiar am sa ma interesez de eventuale tratamente sau noutati cu privire daca nu la disparitia bolii cel putzin a mentinerii ei in limite rezonabile.

 

Intrebarea mea pt voi ar fi:

1. din cate shtitzi ENTECAVIR (Baraclude) sau PEGASYS sunt decontate de CNAS?

2. pentru fratele meu singura shansa ar fi transplantul hepatic dar luptam sa nu se ajunga la asha ceva. Cunoasteti ceva de existenta unor programe pilot de teste pe pacienti cu celule stem unde pe acest pamant?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Liviu!

Imi pare rau sa aud ca fratele tau e intr-un stadiu mai complicat al bolii, insa sper ca totul sa fie bine!

Eu am hepatita cronica de tip C si-ti pot spune ca tratamentul cu Pegassys e decontat de CNAS!

Insa sunt anumiti pasi ce trebuie urmati pt a-l obtine acest tratament!

Multa sanatate amandurora si bafta la clinica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×