Sari la conținut
Forum Roportal
Inteleptul Sorinica

Cum sa incetezi a fuma

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

http://en.wikipedia.org/wiki/George_Burns

 

Comedianul asta a murit la peste 100 de ani cu trabucul in gura dar nu din cauza asta, parca a cazut in baie  :haha:

 

"Burns suffered a head injury after falling in his bathtub in July 1994 and underwent surgery to remove fluid in his skull." 


http://www.doctorulzilei.ro/sucul-care-mentine-oasele-rezistente-si-combate-efectele-fumatului/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singurul lucru de care este nevoie este o voinţă puternică!

Eu cred că şi diverse alte metode ajută oamenii, dar nu cred că se poate face ceva dacă nu există voinţă.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Omar Sharif had a triple heart bypass in 1992 and suffered a mild heart attack in 1994, according to the IMDb movie database website.

 

The 100-cigarettes-a-day smoker quit after the operation."

 

http://news.yahoo.com/doctor-zhivago-star-omar-sharif-died-agent-141032399.html

 

 

 

E bine de stiut ca si celebritati au suferit de vicul asta greu de lasat dar ceva major totusi le-a schimbat parerile despre VIATA ... "a fumat 100 de tigari pe zi" merge scris si pe cruce ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit la poza cu turcul si ma gandesc ... chiar era necesar sa-si rupa mana sau numai sa bandajeze??? ... unii duc la extreme metodele ca n-au putere de lupta contra viciu sau temptatie, dar daca au reusit sa ajunga la rezultat, e bine.

 

Citeam si despre Larry Haman si am vazut toate interview-urile la TV cand era bolnav inainte sa moara, avea nevoie de transplant de ficat dar din moment ce era din cauza alcoolului ... nu i s-a aprobat sa astepte pe lista publica ... l-a rezolvat el singur operatia, chiar repede a gasit un donor dar il pandeau si alte boli fara leac.  Avea si el istorie de fumat in tinerete, ca in filmul Dallas nu fuma decat avea un cigar cateodata in mana ... parca tot pufaia cateodata.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu acel produs nu te lasi de nimic ci incepi cu altceva care-i poate la fel de temptant ca si tigara plus costa bani multi.

 

Cel mai sigur lucru este sa te hotaresti ca tu n-ai nevoie de acele tigari ca nu-ti fac bine!!!  te ineaca, respiri greu si-ti suiera plamanii cand respiri, esti respins din multe locuri din cauza viciului, refuzi sa calatoresti cu avionul ca n-ai voie sa fumezi in jur de aeroport, mirosi a tigara de la gheare la crestetul capului, te ocoleste lumea, etc.   Daca realizezi cate una motivele, iti dai seama ca n-ai nevoie deloc de acel ceva sa-ti ia tot timpul, si mintea doar la fumat sa-ti stea.    Nu costa nimic sa te lasi de fumat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu Nicorix. E un supliment alimentar  care e bun pentru stoparea fumatului.

E greu de crezut ca doar daca iei un anumit produs vei reusi sa stopezi fumatul. Eu cred ca e mai mult de atat. trebuie sa ai si o vointa de aur daca  vrei sa reusesti.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×