Se afişează 71-80 din 736 rezultate.
 • Cea mai clara imagine de pana acum
 • Cea mai clara imagine de pana acum0

 • De la televizoarele acelea in forma de cutie cu tub s-a evoluat foarte mult, ajungand perioada in care erau la moda televizoarele LCD si cele cu plasma, iar mai noi LED-urile. Acestea din urma sunt cele mai cunoscute si mai folosite in momentul de...

 • Calitatea Japoneza
 • Calitatea Japoneza0

 • Una dintre cele mai laudate zone din care se pot cumpara electronice este zona asiatica, cu precadere Japonia. Din Japonia au plecat mai multe multinationale de succes care se poate spune ca au influentat lumea prin vanzarile uraise pe care le-au ...

 • Totul despre display-urile din cristale de safir
 • Totul despre display-urile din cristale de safir0

 • Tehnolgia evoluează de la o zi la alta. În fiecare zi observăm cum piaţă tehnologică a mai primit o inovaţie şi cum lucrurile devin din ce în ce mai performante. Dacă în urmă cu câţiva ani se putea discuta doar despre smartphone-uri ...

 • Recomandari pentru alegerea unui motor electric
 • Recomandari pentru alegerea unui motor electric0

 • Exista cativa factori de care trebuie tinut cont in momentul in care se alege un motor electric. Dintre acestia principalii sunt tensiunea, puterea si viteza la care va functiona pentru a actiona angrenaje diverse. Criterii pentru alegerea unui mo...

 • Semne clare că ai început să devii dependent de telefon
 • Semne clare că ai început să devii dependent de telefon0

 • Îl privim insistent şi parcă sună în fundal; intuim când ne apelează cineva mai cu seamǎ pentru că devenim din ce în ce mai interesaţi şi dornici de a-l folosi. Este el, telefonul ce stă mereu în preajma ta. Dependenţa de telefon ne...

 • Gradina amenajata in spatii mici
 • Gradina amenajata in spatii mici0

 • De multe ori se intampla ca spatiul unde este construita casa sa nu aiba suficient loc pentru amenajarea unei gradini mari. In astfel de cazuri se pot construi gradini mici pe spatii restranse de cativa metri patrati. Rolul gradinilor mici este sa...

 • Un pic despre azbest si secretele sale
 • Un pic despre azbest si secretele sale0

 • De multe ori in domeniul protectiei muncii atunci cand se vorbeste despre "azbest" apare o reactie de discomfort si chiar este intemeiata. Dupa anul 2012 odata cu reglementarile aparute in domeniu la nivel international azbestul ramane o sursa d...

 • Fara poza
 • Matematica si Eminescu0

 • Matematica este in general definita ca știința ce studiaza modelele de structura, schimbare și spațiu. In conversații amicale, poate fi descrisa ca 'analiza cifrelor și a numerelor' , in timp ce cu alte ocazii poate fi utilizata o descriere ...

 • Echipa noastra
 • Echipa noastra0

 • Roportal.ro este un portal dedicat romanilor, aparut din necesitatea de a oferi in mediul online utilizatorului informatii actualizate, fara de a pierde timp pentru cautari ineficiente.