Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna,restaurantele din Bucuresti cu specific international pe care le cunosc sunt Il Cantuccio,Trattoria si Burebista.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce restaurante cu specific international cunoasteti in Bucuresti,

 

Bucuresti-ul geme de localuri straine, cele orientale predomina, turc, arab am vazut in 1994

era plin orasul cu ele, la tot pasul era o terasa unde servea una in fuste lungi si parul lung negru cu o naframa legat-n spate. Pe Magheru in Ambasador erau niste schimbari dar era si noaptea un show ca-n Las Vegas. Bani sa ai, ca localuri sint de care vrei.

Nu stiu ce numesti international??? ... pizza e italian, hamburger ... american, cartofi pai e frantuzesc = French fries sau Pomme Frites ... And voil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Burebista ce specific are?

 

Dacica ... I Guess!!! berbec la protap sau alt animal din turma de baza ... vin in mai multe culori si apa din izvor, mere acre la desert sau cirese amare depinde pe care pom ai chef sa mai urci dupa ce ai mancat pe acea piatra plata sus pe munti :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bucuresti-ul geme de localuri straine, cele orientale predomina, turc, arab am vazut in 1994

era plin orasul cu ele, la tot pasul era o terasa unde servea una in fuste lungi si parul lung negru cu o naframa legat-n spate. Pe Magheru in Ambasador erau niste schimbari dar era si noaptea un show ca-n Las Vegas. Bani sa ai, ca localuri sint de care vrei.

Nu stiu ce numesti international??? ... pizza e italian, hamburger ... american, cartofi pai e frantuzesc = French fries sau Pomme Frites ... And voil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de atunci s-au mai schimbat lucrurile... cred.

 

Desigur, am auzit si am citit, insa voiam sa-i spun ca totul e strain azi peste tot, poate sa-l numeasca si iNternational, ca nu mai suna asa de serios acest cuvant :crazy: Globalizarea Planetei implica toate natiunile in oala clocotinda!!! In ordinea alfabetica poti sa cauti pe tari si specialitati si ametesti de lista lunga, pana si pe avion cand intrebi lista de menu, trebuie sa fi atenta sa te poti opri la ce ti-ar place sa maninci in timpul calatoriei lungi, in mod special la zboruri intre continente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce cauti specific international? f. rar gasesti ceva bun, iar atunci cand chiar e bun te arde la buzunar de numai.

 

eu merg frecvent la bistro jaristea (pe dacia, intre romana si calea victoriei) si sunt f.f.f. multumita. meniul e traditional romanesc, dar atmosfera si servirea... sunt geniale. asa ceva n-am mai pomenit nicaieri in bucuresti. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ms frumos pt amabilitate. Intr-adevar, s-au schimbat multe...nu insa si gramatica limbii romane.

 

Desigur, am auzit si am citit, insa voiam sa-i spun ca totul e strain azi peste tot, poate sa-l numeasca si iNternational, ca nu mai suna asa de serios acest cuvant :crazy: Globalizarea Planetei implica toate natiunile in oala clocotinda!!! In ordinea alfabetica poti sa cauti pe tari si specialitati si ametesti de lista lunga, pana si pe avion cand intrebi lista de menu, trebuie sa fi atenta sa te poti opri la ce ti-ar place sa maninci in timpul calatoriei lungi, in mod special la zboruri intre continente.

 

Multumesc frumos, am sa tin cont pe viitor. Am avut o intalnire cu un client strain, pretentios si nu stiam exact unde sa-l duc pentru a face o impresie buna. Am gasit intre timp ceva potrivit (The Brick), doar ca e in Corbeanca.

 

 

de ce cauti specific international? f. rar gasesti ceva bun, iar atunci cand chiar e bun te arde la buzunar de numai.

 

eu merg frecvent la bistro jaristea (pe dacia, intre romana si calea victoriei) si sunt f.f.f. multumita. meniul e traditional romanesc, dar atmosfera si servirea... sunt geniale. asa ceva n-am mai pomenit nicaieri in bucuresti. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ms frumos pt amabilitate. Intr-adevar, s-au schimbat multe...nu insa si gramatica limbii romane.

 

Clientu'ti moare de foame si pe tine te preocupa gramatica :ro: prioritati mioritice, deh :doh: ... acu nu stiu unde ai invatat tu gramatica insa Ms nu este prescurtare penrtu Multumesc sau Merci iar pt si Ms adica prescurtari la fel nu sint proceduri acceptate pana nu este o restricite de spatiu sau de caractere limitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×