Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Vesnic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In mare.......Vi s-a intamplat sa ramaneti cam indragostiti de o persoana,la un mod complice, dar fara a face dragoste cu ea, chiar daca intre timp aveti o alta viata si va iubiti absolut noua achizitie?

Ma intereseaza daca a existat in viata voastra un fel de "Luceafar" ideal de neatins,pe care l-ati cusut pe o persoana, chiar de stiti ca e doar o fiinta cu greseli?.....nu ma refer la actori sau cantareti, ma refer la feeling fata de o persoana reala.

Ce inseamna el/ea pentru voi?

Pot exista doua tipuri de dragosteala impreuna? Una reala,durabila speri si un feeling imposibil,complice,dragosteala pufoasa,un fel de vis,in care omul doar se complimenteaza, isi spun ca le face placere sa se priveasca in ochi, un "amore" pe balconul caruia nu ai cum sa intinzi rufe niciodata,irealizabil deci si ambii vad doar partile fffff bune din celalalt, dar din acest motiv drag amandurora si ambii mentinand-o uneori, desi amandoi isi iubesc partenerii actuali... Nu stiu daca m-am exprimat ca sa intelegeti.....

 

Nu ridic probelma daca ii inselat,sentimente adanci exista pentru amandoi si fizic nu este inselat persoana sa-i zicem "oficiala". Cum categorisim a doua relatie?

Editat de Kilkoana
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar zilele trecute vorbeam despre asta, incearca sa duci relatia respectiva in zona amicitiei, sa vezi ca-ti trece. Sa-l dai jos de pe soclu pe respectivul si sa vezi ca nu mai e asa minunat.

Is relatiile alea neduse la capat, nu? N-ai cum sa intinzi rufe, ca inca n-ati ajuns sa vi le vedeti, probabil. Sau inca n-au nevoie sa fie spalate.

Pe de alta parte, esti sagetatoare.. :o: Sagetatoarele cam stau cu fundu-n doua luntri... :D

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a intimplat de mai multe ori chiar.

Esti intr-o relatie, e ok, dar nu se poate sa nu te intersectezi in toata viata asta si cu altcineva care-ti place, il admiri sau te atrage pur si simplu.

 

E mai simplu daca e doar de o parte atractia, ca daca amindoi se trosnesc, mai greu...

Poate ramine la faza de atractie complice si neimplinita, poate trece la amicitie, poate fi o fantezie sau obsesie un timp...pina iti trece.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vi s-a intamplat sa ramaneti cam indragostiti de o persoana,[...], dar fara a face dragoste cu ea

 

Nu

Unde dragoste nu e nimic nu e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

păcat că nu se pun cântăreţi/actori că io de Leonard Cohen sunt îndrăgostită definitiv şi iremediabil, îmi imaginez că toate cântecele sunt dedicaţie numai pt mine

 

Si eu si eu ....si nu sunt gay :crazy: ....

Dancing to the end of love (sper ca am scris bine )

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In my secret life imi place mie cel mai mult, da' o luam prin papusoi, sa ramanem la relatiile cu oameni normali, nu de-astia la care nu putem ajunge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×