Sari la conținut
Forum Roportal
Capsunamihai

O mare nedumerire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hello. Recent m-am despartit de iubita mea ce are 18 ani (eu avand 20 ) , si am pus ochii pe o pustoaica de 16 ani... pur si simplu ma atrage , are acel ceva care ma face sa o doresc... Totusi sunt constient de diferenta de varsta ca nu este oarecum ok , dar am zis sa incerc . Anyway , sa trecem la subiect !

 

Ma cunoaste destul de bine , practic imi este prietena stie cam tot ce faceam cu fostele mele iubite ii povesteam tot si ea la fel , dar de curand am realizat ca incep sa o plac .... ea zice ca simte acelasi lucru ptr mine , stam seara vbim cu orele la telefon , vorbim despre orice subiect : sex , dragoste , relatii , etc . Tin sa precizez ca prietenia noastra este on-line oarecum , nu ne-am vazut niciodata dar cum am mai spus , suntem prieteni .

 

Asa... si ca tot vorbeam de noi , am zis hai sa o invit in oras , poate reusim sa inchegam ceva si sa nu mai fim nevoiti sa povestim despre fostii , zis si facut . Problema sta in felul urmator , de fiecare data cand o invit , este de acord , pare entuziasmata imi zice ca vrea sa ma vada , dar de fiecare data cand mai e putin si vine momentul sa ne intalnim imi arunca tot felul de scuze care nici ea nu crede ce spune cum ca nu mai poate sa ajunga. Am acceptat 1 data ...de 2... de 3... nu sunt absurd am zis poate chiar are fata problemele care mi le insira.... dar astazi am realizat ca au fost doar niste minciuni , ptr ca trebuia sa ne vdm si ma sunat ca nu mai poate sa vina din anumite cauze iar apoi eu sa aflu ca ea defapt iesise cu prietenele in oras...

 

Bineinteles ca i-am facut observatie si m-am suparat pe ea , si-a cerut scuze si mi-a zis ca ii este oarecum teama sa se vada cu mine .... wtf? nu mai inteleg nimic...

 

Sunt total confuz , habar nu am ce gandeste fetitza asta.... de ce tot inventeaza scuze daca tinem legatura asa de strans vbim aproape non stop la tel ?

 

Daca puteti sa ma ajutati cu vreun sfat , ce ar trebui sa fac in continuare ? Aveti idee de ce se comporta asa? Ca eu unu sincer sunt debusolat nu stiu cum sa o mai fac sa ajungem intr-un final sa ne vdm...

 

Multumesc , astept pareri / sfaturi / raspunsuri !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca fata este constienta ca vrei mai mult de la ea si nu este pregatita sa dea mai mult decat a dat pana acuma .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu esti pentru ea sursa de informatii ... normal ca isi doreste un prieten mai mare la distanta cu care sa vorbeasca orice.

cand e sa va intalniti ii e frica ca poate nu o sa o placi si automat se va termina.

 

oricum e ciudat cum ai terminat tu o relatie pentru una virtuala... sau si prima relatie era virtuala ?

incearca ceva cu carne nu cu bitzi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm....e foarte usor sa-ti dai seama ce vrea ea.Ori e fricoasa,avand in vedere ca are si varsta specifica si nu stie cum sa reactioneze,ori se joaca.Come on....ai 20 de ani si asta inseamna ca ar trebui sa fii cat de cat mai copt la minte.

Incearca sa vorbesti serios cu ea si sa vezi ce vrea si asa vei stii daca s-o mai cauti sau sa-ti gasesti una mai inteleapta si eventual mai apropiata de varsta ta.Succes :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hello. Recent m-am despartit de iubita mea ce are 18 ani (eu avand 20 ) , si am pus ochii pe o pustoaica de 16 ani...  
. Tin sa precizez ca prietenia noastra este on-line oarecum , nu ne-am vazut niciodata dar cum am mai spus 
...

 

Daca puteti sa ma ajutati cu vreun sfat , ce ar trebui sa fac in continuare ? Aveti idee de ce se comporta asa? Ca eu unu sincer sunt debusolat nu stiu cum sa o mai fac sa ajungem intr-un final sa ne vdm...

Dragul meu la 20 de ani orice este permis, fie si sa dai vrabia din mana, pe cea de pe gard . :P

 

Sper doar ca dezamagirea ta , sa nu fie mai mare decat dorinta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu esti pentru ea sursa de informatii ... normal ca isi doreste un prieten mai mare la distanta cu care sa vorbeasca orice.

cand e sa va intalniti ii e frica ca poate nu o sa o placi si automat se va termina.

 

oricum e ciudat cum ai terminat tu o relatie pentru una virtuala... sau si prima relatie era virtuala ?

incearca ceva cu carne nu cu bitzi

 

 

prima relatie nu am terminat-o special ptr asta mica....am terminat-o ptr simplu fapt ca nu a mai mers....si nu , nu era una virtuala :P)

Frica ca nu o plac? pai si asa trebuie sa reactioneze? eu stiam ca daca nu iti place de cineva si te vezi cu el te poti vedea si in calitate de amici nu neaparat de "iubiti" . Vorbind de intelepciune , este destul de dezghetata la minte si chiar imi place cum gandeste ptr varsta ei ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este destul de dezghetata la minte si chiar imi place cum gandeste ptr varsta ei ....

Vezi poate are si vreun tata care sa-ti bage mintile in cap :P

 

La varsta asta (si la cum se comporta) are nevoie de un prieten de varsta ei, care sa o tina de mana. Nu de unul cu 4 ani mai mare, care sa o duca in pat. Drama ei este ca baietii de aceeasi varsta cu ea sunt destul de tolomaci, astfel incat are nevoie de un prieten mai mare cu care sa poata discuta lucrurile care o preocupa.

 

Oricum, fetele inteligente infloresc mai tarziu, ar fi de preferat sa astepti pana devine majora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt total confuz , habar nu am ce gandeste fetitza asta.... de ce tot inventeaza scuze daca tinem legatura asa de strans vbim aproape non stop la tel ?

Tu ai pretentii de femeie de la ea, desi recunosti cu ochiul liber ca inca mai are de crescut.

Poti sa o cresti tu, nu contest. Dar esti oare pregatiti pentru asa ceva?

Nu e o joaca si nu ar fi o relatie ca oricare alta..in sufletul si in mintea ei s-ar impregna mai puternic, decat in cazul unei femei deja coapte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ai pretentii de femeie de la ea, desi recunosti cu ochiul liber ca inca mai are de crescut.

Poti sa o cresti tu, nu contest. Dar esti oare pregatiti pentru asa ceva?

Nu e o joaca si nu ar fi o relatie ca oricare alta..in sufletul si in mintea ei s-ar impregna mai puternic, decat in cazul unei femei deja coapte.

 

Am vorbit cu ea si mi-a spus ca nu ar vrea o relatie , ci doar "iesiri" cu mine , adica sa fim impreuna doar cand ne vedem , si sincer imi e mult mai convenabil si mie pentru ca nu sunt nici eu pregatit ptr o relatie si in plus nu mai trebe sa ma traga nimeni la raspundere..... totusi , imi spune ca vrea iesiri , dar unde sunt ele? ca pana acum am dat numai de scuze....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×