Sari la conținut
Forum Roportal
orez

www.opensat.ro > cer pareri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salutare!

www.opensat.ro este primul site facut de mine, si cer pareri asupra

designului, aranjarii in pagina, ce sa zic, despre tot, in toate felurile in care va puteti lua de el.

 

vreau citica constructiva, si vreau sa stiu daca site-ul este eficient pt scopul pt care a fost construit > adeca sa atraga clienti.

 

multzam mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare!

www.opensat.ro este primul site facut de mine, si cer pareri asupra

designului, aranjarii in pagina, ce sa zic, despre tot, in toate felurile in care va puteti lua de el.

 

vreau citica constructiva, si vreau sa stiu daca site-ul este eficient pt scopul pt care a fost construit > adeca sa atraga clienti.

 

multzam mult

 

nu ca sant un mare webmaster (vai de mine....cred ca sant de fapt unul mic de tot - am numai 2 site-uri ) dar pentru a posta un anunt despre site-ul meu (www.autosos.ro) mi se cere sa comentez un site.asa ca uitandu-ma pe forum am vazut ca de site-ul d-vstra nu sa "legat" nimeni.si am zis ca sa o fac eu.

deci ce am observat eu si cred ca ar trebui un pic modificat:

1.poza afisata de d-vstra (stransoare de maini) este mult-mult prea generica.cred ca erau potrivite niste poze mai pe domeniu (gen:o antena parabolica,un receiver,un convector,etc)

2.afirmati pe una din pagini:

"Montaj :Avem o echipa cu experienta de 14 ani in montajul antenelor de satelit"

3.pe o alta pagina afirmati :

"Echipa noastra lucreaza ca persoana juridica din anul 1993 ."

O simpla operatiune aritmetica:1993+14=2007 ma face sa ma indoiesc de acest lucru

Asta daca nu cumva om fi deja in 2007 si eu nu stiu nimic despre acest lucru :P

cristi popa

www.autosos.ro

ps:nu trebuie sa-mi raspundeti si cred ca v-am sugerat celputin 2 modificari ca sa zic asa "constructive"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@autosos multzam mult pt aprecieri. acum lucrez la o varianta mai apropiata de ceea ce am vrut de la inceput. tot pe linia www.opensat.ro actual, dar corectat, poze diferite, completat.

 

@iskender nu, nu am folosit un template. am cautat si din 4 siteuri am ales ce mi-a placut si am modificat ca atare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

curat si elegant, cred insa ca ar mai trebui personalizat (imaginea firmei, etc ...)

 

oricum, imi place

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Logo-ul e relativ ok (ar trebuii un pic de spatiu intre "Open" si "Sat"), fontul folosit e bun.

Culorile folosite sunt bune, in schimb parca e cam sarac in informatie (cam asta e impresia cand intrii pe site).

O alta chestie, ar trebuii sa folosesti mai bine spatiul, asta se traduce printr-un banner cu un design facut pe tema sitului, poti folosii o imagine mai mare, clara si la subiect. O alta sugestie ar fi : in momentul in care schimbi pagina sa se schimbe si bannerul in functie de pagina respectiva (alte poze).

 

Meniurile pe stanga se folosesc in momentul in care ai foarte multe pagini (link-uri) si acestea nu incap pe orizontala. Din punct de vedere estetic ar fi mai ok daca le-ai pune pe orizontala, eventual sus in dreapta, si ca sa iti mentii tema situ-lui poti la fiecare link sa pui in background alta culoare.

 

In general arata ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e ok doar cam static.. ai putea schimba imaginea (cele doua maini) sa difere in functie de sectiune

 

si dreptunghiurile de sus (cele mici) le poti folosi tot ca meniuri principale

 

in rest.. simplist-minimalist (in sensul bun) :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare si multumesc mult celor care v-ati dat cu parerea.

 

am facut cateva modificari, am pus poze, plus ca am adaugat categoria de produse, care era doar scrsisa nu si cu link-uri.

 

mici modificari, corecturi

 

sper sa va placa. :yahoo:

 

in continuare cer parerea celor care inca nu si-au exprimat-o.

 

 

pentru cei care se pricep la SEO, puteti divulga cateva directii ajutatoare? cum pot sa fac site-ul in discutie (www.opensat.ro) sa fie in primele 15 rezultate pe google/msn/yahoo?

 

multzam mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum pot sa fac site-ul in discutie (www.opensat.ro) sa fie in primele 15 rezultate pe google/msn/yahoo?

 

in primul rand defineste-ti cuvintele cheie dupa care vrei ca site-ul sa se regaseasca in primele 15 rezultate din google/yahoo/msn.

 

Citeste aici: Articole si tool-uri SEO

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Site-ul arata f bine ..destul de bine construit si reuseste sa prezinte firma destul de bine...un singur lucru i-ar aduce mai mult interes...o prezentare dinamica, sa fie contruit in flash...ar fi mult mai interesant...in rest totul e ok :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×