Sari la conținut
Forum Roportal
TiGeR_asH

Atat de greu de inteles...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E ciudat si f. greu de explicat!?!

Dar se mai poate face ceva !?

 

Tinem mult unul la celalalt, suntem impreuna de 3 ani si 2 luni... ne-am vazut mai mereu, am fost impreuna in vacantze la mare la munte... peste tot.

Toti cunoscutii ne stiu ca o pereche de nedespartit... la toate petrecerile amicii striga "Sorina & Andrei" 1000 de ani !

Intr-un cuvant aveam o 'relatie de invidiat' sau cel putin asa arata din exterior !

 

De ceva timp s-a schimbat ceva, din iubitii de nedespartit am devenit cei mai buni prieteni, cei ma sinceri si fara nici macar un secret (desi as fi preferat sa nu stiu atat de mult )

 

Ea, (o fata f. frumoasa) a cedat pana la urma in fata unui baiat care timp de cateva luni (3-5) s-au mai intalnit din cand in cand, ba la un suc, la o cafea, la o plimbare (fara ca eu sa stiu )

Am aflat s-a terminat cu idila asta ciudata (cred ca a regretat in acel moment, a fost iarasi o perioada superba pentru noi, impreuna, pe la mare, ne-am vazut mult mai mult decat de obicei ma suna mai des ma alinta mai mult... (stiu ca terminase cu acel tip... si de la prietenele ei, de la sora ei... care nu erau deacord cu acea tampenie !)

 

Dupa un timp el a insistat si iar s-au mai vazut ...etc... ajungand ca acum o luna sa se culce cu el... (noi am avut o certa inainte de incident tot din cauza 'lor', eu am vb urat cu ea... (desi nu obisnuiesc cu nimeni asa limbaj !)

 

Ea motivand ca noi eram despartiti in acea saptamana...

 

Apoi sarbatorile de Craciun impreuna noapte si zi pana dupa revelion... dupa cateva zile s-au intalnit si 'presupun ca iar s-a intamplat' !

 

Am tot vb cu ea, spune ca nu ca s-a terminat, ca nici ea nu stie ce s-a intamplat (ca at cand era cu el, parca ar fi pedepsit-o Dumnezeu cu asa persona, sincer, nu e prea dragut!)

 

Cand ne intalnim sau cand mai vb ea e fericita, zambeste nu ezita sa ma sarute sau orice alt lucru, doar ca nu mai avem parte de 'intimitate', motivand ca nu e pregatita sa o mai faca si cu mine... are nevoie de un timp... ca zice ea: 'Se simte ciudat sa faca asta, ca si cum ar fi o ... ' !!!

 

Ce mai pot (putem) face... ?

Editat de Catalin_Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, acum merge...

 

Din cate stiu eu voi doi ati mai avut probleme. Cred ca cea de care ai mentionat si in postul de pe celalalt forum: tipul cu sucul si plimbarile. EU cred ca ea are mai multe pe suflet decat vrea sa iti spuna tie. Daca este o fata cuminte de felul ei e posibil ca acum sa fi vrut "altceva" si chiar sa ii placa. Dar in acelasi timp sa ii placa si ce are cu tine. Si cum naiba sa nu continue "tampenia" asta daca tu accepti?! Sfatul meu e sa pui piciorul in prag, putina fermitate din partea ta: ori cu tine, ori cu el. Daca nu vei face asta o sa suferiti amandoi insutit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-ti zic ceva!!!

Eu am vorbit cu cineva 4 ani,ne-am casatorit dupa 2 ani ne-am despartit,nu stam impreuna,nu am avut nici unul curajul sa bagam actele de divort.Ne-am iubit mult,inca ne respectam si suntem cei mai buni prieteni.Numai stam impreuna de 3 luni.Ce s-a intamplat de ne-am despartit?Nu stim......dar regretam ca nu am luptat amandoi pt relatie,o masina ca sa mearga trebuie sa mearga toate rotile,nu?Nici unul nu are pe nimeni acum,mie mi s-au aprins calcaiele de un turc pe chat,sotu e singur. De ce se strica o relatie care a avut o temelie buna?grea intrebare,dar cred ca daca relatia a fost cladita candva pe iubire si cei 2 vrea sa functioneze in continuare,ea trebuie sa mearga.

Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu ea f deschis,sa-i spui clar ce gandesti si sa o intrebi daca vrea sa mai continue,pt ca daca ea nu mai vrea numai are rost sa continuati.

Daca stati despartiti o perioada o sa reflectati mai bine asupra relatiei.

 

Noi de exemplu ne gandim sa ne impacam pt ca ne era f bine impreuna,lumea ne invidia (si cred ca acum se bucura ca ne vad despartiti),calatoream mult,nu ne lipsea nimic si acum realizam ca am pierdut multe.Aseara am iesit impreuna si cred ca o sa ma indragostesc din nou de el,ne-am schimbat mult in cele 3 luni.

Si ca o relatie sa se rupa nu trebuie neaparat ca unul sau celalalt sa calce stramb,motive sunt o gramada,trebuie doar sa recunosti cand gresesti si sa o intrebi ce a determinat-o sa calce stramb.

 

Si sa nu faci compromisuri niciodata.

 

Multa sanatate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Turcu........vreau sa-l uit.Nu mai vorbesc cu el,ce rost are sa dau vrabia din mana pt cea de pe gard.Cred ca e doar o pasiune pt turc,incep sa ma trezesc........Nu-i asa ca suntem ciudate,noi femeile?Chiar m-am simtit bine cu sotu (fostu ... nici nu stiu cum sa-i zic) aseara,asa ca......Pa turc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum pe bune,chiar am discutat sa vedem Istanbulul impreuna,esti cumva ghicitor de ganduri?Si cred ca nu ma crezi,dar chiar numai vreau sa vb cu turcu,vreau sa ma impac cu sotu si sa-i dau foc soacrei,ca ea ne-a despartit :D

nu, nu sunt ghicitor :stars: , ce idee ??

totul e chestie de alegere :

tu daca alegi sa-i dai foc turcului, atunci trebe sa te tii de decizia asta (simplu din respect fata de ceea ce ai decis), iar pe soacra trebuie sa-l lasi pe sot sa-i dea foc. E alegerea lui.

Soacra v-a despartit, pen'ca sotul nu a stiut sa puna punctele pe i c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, nu sunt ghicitor :stars: , ce idee ??

totul e chestie de alegere :

tu daca alegi sa-i dai foc turcului, atunci trebe sa te tii de decizia asta (simplu din respect fata de ceea ce ai decis), iar pe soacra trebuie sa-l lasi pe sot sa-i dea foc. E alegerea lui.

Soacra v-a despartit, pen'ca sotul nu a stiut sa puna punctele pe i c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In iubire nu exista alegere, nu exista ratiune, nu exista gandire, nu exista interes... Toate acestea distrug iubirea. Si eu am patit acelasi lucru. Ea a 'gustat' din altul si nu mai e ea. Si femeia nu e in stare de intelepciune. De aceea femeile cad cand fac asa ceva. 'Vai ce ar vrea sa ma mai iubeasca ca inainte!' Eu pot patrunde in sufletul omului sa vad ce e acolo. Si in sufletul prietenei tale nu mai esti tu, ci cel mult o amintire a ta. Dar iala dorintelor ei s-a schimbat si cheia ta nu se mai potriveste. Imi pare rau ca o iubesti si suferi, dar iti va fi mai usor fara ea decat cu ea. Asculta-ma si invata din experienta mea. Iubirea ei pentru tine nu mai exista de mult. E doar o iluzie. Si ea se mintea ca te iubeste, cum se minte si acum. Dar nu vezi ca te respinge instinctiv, pentru ca in ea e altul? Si tu nu vei mai fi niciodata. Femeia pe cat se crede de complexa, pe atat e de simpla. Nu iti bate si tu joc de tine, traieste-ti viata. Umbla cu alte fete si vei gasi una care sa te multumeasca. Mai mult decat iubirea valoreaza respectul de sine si pentru celalalt. Un spirit de 'usuratica' intotdeauna va tanji dupa diversitate, si va profita de orice prilej. Si intotdeauna va da vina pe tine.

Elibereaza-te si mergi inainte. Iubirea voastra e un mormant pe care plangi degeaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×