Sari la conținut
Forum Roportal
danutzld

Suntem oare prizonierii retelelor de telefonie mobile?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau in primul rand sa nu fiu inteles gresit,fiecare este liber sa-si aleaga reteaua in care doreste sa vorbeasca.Zilele acestea am observat un protest civilizat cat se poate in Romania al tinerilor impotriva benzinarilor care au scumpit benzina,va intrebati pe buna dreptate ce legatura are cu telefoanele,are pentru ca a venit timpul sa incercam macar si noi care detinem telefoane mobile sa nu mai cadem in capcana vorbelor frumoase celor de la marketing.As vrea ca prin acest mesaj sa ii fac sa inteleaga ca este adevarat ca suntem bombardati cu zeci de oferte care mai de care mai atragatoare dar daca te uiti mai atent toate te fac prizonier in propria retea,stiu o sa spuneti ca avem posibilitatea de a detine mai multe cartele pai aici este secretul acesti operatori isi rotunjesc conturile vezi la sfarsitul anului pe naivitatea noastra.De aceea am lansat aceasta tema pentru ca as fi curios daca si alti imi impartasesc acest ideal sa-i facem pe acesti operatori de telefonie mobila[orange,vodafone,cosmote etc.] sa ne ofere cat mai multe minute nationale la un tarif de bun simt si sa lase deoparte asa zisa concurenta apropo salut pe aceasta cale pe cei de la cosmote care nu mai blocheaza telefoanele in retea deci se poate,sa fie ei oare primii care au inteles care este viitorul[nu sunt fan cosmote].Astept raspuns pe forum chiar daca o sa fie partizane uneia sau alteia dintre retele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt ce anume vrei tu, ca nu prea am inteles? Un protest sau o rugaminte catre operatorii de telefonie mobila sa abandoneze concurenta (:imao:) si sa ne dea minute mai multe?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fapt ce anume vrei tu, ca nu prea am inteles? Un protest sau o rugaminte catre operatorii de telefonie mobila sa abandoneze concurenta (:imao:) si sa ne dea minute mai multe?

Imi cer scuze poate am fost inteles gresit,as fi chiar naiv sa cred ca operatorii ar pleca urechea la unele rugamintii si totusi sunt bucuros draga prietene ca ai raspuns asa repede sincer nu ma asteptam.Ca sa fiu inteles sunt posesorul unui telefon mobil din anul 2000 de atunci duc o lupta surda cu acesti operatori au trecut prin mainile mele peste 30 de cartele si abonamente asa ca am ceva experienta.Cei de la relatii cu clientii mi-au spus la un moment dat ca sunt printre putini clienti ai lor pe care nu puteau sa-l duca cu vrajeala.Pot sa dau un simplu ex.era pe timpul lui Connex cu cartela kamarad am incercat atunci pe toate caile sa explic ca desi aveai un avantaj cu kamaradul tau la altele erai pus in fata multor conditii si restrictii forte mari,nu imi fac iluzia ca as fi schibat eu ceva probabil a fost o coincidenta dar de atunci si din cauza concurentei s-au schimbat multe.Poate daca am explica oamenilor sa fie mai atenti cand dau si un simplu telefon,[ex.am avut foarte multi prieteni chiar si acum nu-i intereseaza ca exista planuri tarifare diferite nr. favorite etc. replica lor este cei aia cativa centi dar sa ne imaginam la scara nationala],poate acest lucru ar shimba ceva asa cred eu poate sunt prea idealist?cum oare ar fi sa ai o cartela de pe care sa vorbesti si sa nu te trezesti cu un sms ca desi ai destui euro pe ea in cateva zile vei fi numai sunat ok.nu o folosesti cartela o luna de zile deloc sa fie dezactivata,a fost un ex.poate daca vor citi mai multi randurile noastre vom fi mai multi vom crea un curent de opinie care macar va da de gandit celor de la marketing si ii va pune pe ganduri macar o clipa,m-am saturat sa vad la televizor sa aud la radio ofertele lor sforoitoare si scris mic jos la anunt de fapt acolo e adevarata oferta,vreau sa vad din partea lor oferte rezonabile si acesibile macar acum ca desi e criza,telefonia mobila a fost pe plus si asta ca am fost toti darnici cu ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×