Sari la conținut
Forum Roportal
Baiesiuandrada3

Voce ragusita - laringita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

Am 14 ani si de la sfarsitul verii mi-a aparut o raguseala pe voce. Eu cant foarte mult, aceasta imi este meseria. Cant muzica usoara si muzica clasica fiind la o scoala cu aceasta specialitate. Am fost la medic si mi-a spus ca am laringita acuta, mi-a dat vitamine, un spray si un sirop. Dupa 15 zile am mers la control, inainte de control a inceput sa ma doara gatul, cand am ajuns la medic mi-a spus ca pe langa laringita acuta am si faringita acuta, mi-a dat antibiotic. Dupa terminarea tratamentului raguseala nu a disparut. Nu stiu ce sa mai fac, as fi recunoscatoare daca mi-ati da un sfat.

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

depinde de cat timp ai terminat tratementul.mai raman reziduuri pe gat in urma racelilor severe.

rcomand ceai de salvie.

La farmacie, nu-s bune de nimic pentru asa ceva..medcamentele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,

Am 14 ani si de la sfarsitul verii mi-a aparut o raguseala pe voce. Eu cant foarte mult, aceasta imi este meseria. Cant muzica usoara si muzica clasica fiind la o scoala cu aceasta specialitate. Am fost la medic si mi-a spus ca am laringita acuta, mi-a dat vitamine, un spray si un sirop. Dupa 15 zile am mers la control, inainte de control a inceput sa ma doara gatul, cand am ajuns la medic mi-a spus ca pe langa laringita acuta am si faringita acuta, mi-a dat antibiotic. Dupa terminarea tratamentului raguseala nu a disparut. Nu stiu ce sa mai fac, as fi recunoscatoare daca mi-ati da un sfat.

Multumesc!

 

iti recomand sa-ti cumperi un aparat de aerosoli. se gaseste in farmacie...e cam 200 ron. sa-ti iei cu ultrasunete. eu am luat un astfel de aparat pentru copilul meu de 3 ani...care facea laringita in fiecare luna. acum am scapat de problema.

la copilul meu ii mai dau si suc de mangosteen de la Ap Bio Life

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×