Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

M-a parasit exact cand imi era mai greu...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iarasi eu, iarasi cu probleme, de data asta mai grave. Va rog sa ma ajutati cu un sfat, ca innebunesc. Pana si la sinucidere m-am gandit, ca sa scap de tot.

Am probleme grave in familie, ai mei au plecat de acasa (era casa bunicilor), eu m-am vazut nevoita sa plec cu chirie la o prietena si ma descurc teribil de greu acum, sunt zile in care nu am bani sa-mi iau mancare.

Problema cea mai grava, care ma afecteaza la maxim, este ca iubitul meu faimos (despre care v-am mai povestit aici, pe forum), m-a parasit tocmai acum. Este a doua oara cand plec de acasa si tot a doua oara cand avea ocazia sa ne mutam impreuna, pana ne bagam sa ne luam Prima Casa. Iar el mi-a dat replica sec ..Eu nu stau cu chirie intr-o garsoniera, sa pierd banii, cat despre tine, tu ai ales sa te muti cu chirie.. asta in conditiile in care m-au dat afara din casa, iar cu parintii nu ma pot duce, ca lucrez in Bucuresti si s-au mutat foarte departe de oras, nici casa nu e terminata, abia au bagat lumina.

Credeti-ma ca de cateva zile plang non stop aproape, am ochii umflati, am slabit, ma consum foarte tare pentru tot, dar cel mai tare pentru EL, care a ales din nou banii in locul meu. S-au dus planurile noastre, avem o gramada de vacante petrecute impreuna, ma uit pe poze si nu imi vine sa cred ca m-a lasat singura tocmai acum, cand eu aveam N ocazii sa-l parasesc (unii dintre voi stiu motivele), si nu am facut-o.

La vremea aia, unii dintre voi ma invinuiau pe mine, ca baiatul ma iubeste si eu sunt aia rea, dar acum vin eu cu intrebarea Oare chiar ma iubeste din moment ce m-a lasat singura intr-o garsoniera cu o prietena, iar el sta in continuare cu ai lui acasa, desi face 27 de ani, numai sa nu plateasca chirie 100 de euro pe luna, partea lui?Aaaa, mentionez ca el s-a angajat de curand la alta firma, pe un salariu triplu, iar eu am fost data afara cu restructurarile astea de la stat (e drept, ca nici mare pile nu aveam) si mi-am gasit in alta parte pe un salariu mizer.

 

Va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspuns, o incurajare, ca nu-mi mai gasesc locul in lumea asta, mai ales cand vad ca toti mi-au intors spatele...pana si EL.

Editat de cocky12

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cocky eu imi amintesc vag de problemele tale cu El. Insa cred ca e cazul sa nu te mai gandesti atata la ce NU ti-au dat altii (familie, prieten) si sa incepi sa privesti viata sub o alta perspectiva : prin TINE.

 

Cand esti cazut, da-i naibii pe toti si profita de situatie ca sa ajungi sa te impaci tu cu tine, sa te vindeci si sa te redescoperi. Dupa cum vorbesti, e cazul. E cazul sa te maturizezi si sa te bucuri ca ai un job, asa cum il ai - in prma instanta. Aduna-te si eventual cauta un job mai bun, dar nu fa prostia sa renunti la acesta pana nu te vezi cu un contract in fata la un alt job. Sunt vremuri grele acum, dar nu mai grele decat sunt pana la urma.

 

TU sa nu mai depinzi de altii nici emotional , nici financiar. E necesar, altfel vei claca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
TU sa nu mai depinzi de altii nici emotional , nici financiar. E necesar, altfel vei claca.

 

stupid_me, financiar nu am depins de nimeni pana acum. Vroiam sa subliniez faptul ca e teribil de greu sa platesti chirie, utilitati, sa-ti mai iei si mancare, nu mai zic de un deodorant si un sapun, in conditiile in care ai o relatie de aproape 5 ani, el e ful de bani si nu vrea sa se mute cu tine intr-o garsoniera, doar sa nu piarda 100 de euro pe luna partea lui. Mereu a fost zgarcit si dependent de familia lui, dar face 27 de ani...pana cand sa stam asa? Pe mine toata lumea ma intreaba de ce m-am mutat singura cu chirie, pai si prietenul meu? M-a lasat singura acum? De ce nu ne mutam impreuna? Asta este si intrebarea mea DE CE?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca centrul universului tau e p..... si banii lui, eu una zic ca e FOARTE GRAV.

 

De p... lui poate depind, ca e prima mea relatie, inca din anul I de facultate. De banii lui nu am depins niciodata, pentru ca nu i-am cerut, dar nici nu mi-a dat daca am avut nevoie. Asta am considerat-o mereu mandria mea. Vroiam sa subliniez ca daca ma iubea asa cu disperare, dupa cum sustine, facea un mic sacrificiu, ne uneam salariile la chirie si eram fericiti impreuna. Dar el ce face? Nimic, de 3 zile nu mi-a dat un telefon sa ma intrebe daca am baut apa macar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca centrul universului tau e p..... si banii lui, eu una zic ca e FOARTE GRAV.

 

Exact , cind exista atitea p.... ,multe din ele cu si mai multi bani......Nu e numai foarte grav e si patologic..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stupid_me, financiar nu am depins de nimeni pana acum. Vroiam sa subliniez faptul ca e teribil de greu sa platesti chirie, utilitati, sa-ti mai iei si mancare, nu mai zic de un deodorant si un sapun, in conditiile in care ai o relatie de aproape 5 ani, el e ful de bani si nu vrea sa se mute cu tine intr-o garsoniera, doar sa nu piarda 100 de euro pe luna partea lui. Mereu a fost zgarcit si dependent de familia lui, dar face 27 de ani...pana cand sa stam asa? Pe mine toata lumea ma intreaba de ce m-am mutat singura cu chirie, pai si prietenul meu? M-a lasat singura acum? De ce nu ne mutam impreuna? Asta este si intrebarea mea DE CE?

 

Inseamna ca relatia cu tine din punctul lui de vedere nu merita 100 de euro. Vrei o formulare mai transanta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...pana cand sa stam asa?

pana te hotarasti tu sa nu mai depinzi de nimeni, mai ales emotional. :roll:

 

si pana cand ii vei mai permite sa 'te injoseasca'..din al tau punct de vedere, bineinteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×