Sari la conținut
Forum Roportal
Sonny Daniel

Restart automat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o problema urgenta. Un prieten dea meu ma rugat daca pot sa ii fac rost intr-o saptamana rost de un computer rapid la un pret avantajos. I-am facut rost la un pret super. Ii un AMD Duron la 800 MHz, 32 Mb Ram - SD Ram (o sa cumpar 256 Mb Ram - SD Ram), S3 Trio 3D, Sound Blaster, DVD Rom, CD RW, Monitor 15", Boxe, LAN (l-am cumparat nou LAN-ul pentru internet), FDD 1.44, HDD - 10 Gb si am reinstalat win 98 (cand cupar rami pun win Xp). OK. Acuma problema: Mi se reseteaza automat fara sa ma intrebe fara sa nu faca nimik, doar se reseteaza. Am zis ca ii windows-ul. Win 98 nu ii de vina. M-am uitat in BIOS, nioci acolo nu ii. Procesorul ajunge la 25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca si asa este in garantie nu ar fi rau sa le ceri si lor parerea :cheers: si mie mi se restarta intr-un timp, da s-a potolit

era o problema legata de software la mine

virus ma indoiesc ca ar fi daca zici ca se restarteaza pur si simplu fara nici un avertisment

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Verifica conexiunile cablu de date/alimentare la HDD si uita-te daca bateria de ceas nu e cumva iesita un pic..sau nu face contact.

In mod sigur undeva este o cadere de tensiune, fapt care iti cauzeaza restartarea.

Ma indoiesc sa fie o problema de soft din moment ce calcul este achizitionat recent si Windows-ul este proaspat instalat.

Editat de ALX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate fi de la placa de baza... din pacate ele obosesc in timp :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×