Sari la conținut
Forum Roportal
crs_tzep

hdd samsung s2 320 gb win 7

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca nu esti multumit de el, il poti returna in 2 zile, fara explicatii. Nu imi dau seama daca are o problema reala, dar pentru linistea ta sufleteasca, mai bine il schimbi sau iti iei banii pe el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu esti multumit de el, il poti returna in 2 zile, fara explicatii. Nu imi dau seama daca are o problema reala, dar pentru linistea ta sufleteasca, mai bine il schimbi sau iti iei banii pe el.

 

 

 

asta se va intampla daca nu gasesc o solutie pana luni

 

 

firma de la care l-am achizitionat nu are program de weekend

 

 

dupa ce m-am jucat prin windows nitel imi afiseaza mesajul:

 

Windows cannot use this hardware device because it has been prepared for "safe removal", but it has not been removed from the computer. (Code 47)

 

To fix this problem, unplug this device from your computer and then plug it in again.

 

dar cum sa il scot cand el nu e stins inca si functioneaza

Editat de TZEP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am pierdut o juma de ora cu baietii de la service, care au incercat sa ma prosteasca in fata ca produsul merge desi face exact cum ziceam eu, si nu au vrut sa pobeze un produs similar.... imi zic ca sa imi trimita in service produsul ( adica sa il tina pana la 3 luni cat era termenul legal (36 luni garantie ) in service) dupa care sa zica ca e defect si sa imi returneze banii.

 

Enervat am zis ca nu sunt de acord si sa imi schimbe produsul sau sa imi dea banii pt ca beneficiez de cele 2 zile de gratie oferite de lege, la care ei cu tupeu mi-au cerut sa arat unde scrie ca merge hdd-ul pe win 7, am facut referire la pagina producatorului unde scrie citez:

 

"Windows, MAC (1)"

 

si la baza paginii scrie:

 

"(1) win7, xp, 2000; MAC OS X"

 

 

LA care ei raspund: "Daca vrem sa fiim nesimtiti 1 ala este pt mac" moment in care mi-a sarit capacul (pe banii mei ma luau la misto). Am facut referire la legea OG 19/1992 (atentie ca e revizuita in 27.12.2008) Prin care Orice produs care nu are manual, garantie, (orice acte): in limba romana poate fi returnat direct. AM fost luat cu tupeu daca am verificat monitorul oficial de baieti!!! LA care eu am cerut sa imi dea o foaie prin care refuza sa returneze banii sau chem OPC-ul pe loc. Moment in care au luat hdd-ul si au inceput formalitatile de retur al banilor.

 

 

 

CONCLUZIE Firma Cel este o firma de doi bani, cu respect 0 fata de clienti

Editat de TZEP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×