Sari la conținut
Forum Roportal
sfc

colinde

Postări Recomandate

Va plac colindele? daca da care?,cele cantate de cantareti,coruri sau formatii?

Mie imi plac cele cantate de Hrusca,in special cele din primele albume.Dar si cele cantate de cantareti de muzica populara,sunt deosebite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hrusca e probabil cel mai reprezentativ cantaret de colinde din Romania, dupa parerea mea . Din pacate doar cam atat a mai ramas : cantaret de colinde, si nu muzica usoara . Dar ca sa raman la colinde in general, evident, imi plac, si nu doar cele romanesti ci si piesele internationale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat: primele albume ale lui Hrusca au fost mult mai frumoase!

In ultimii ani, insa, am ascultat mai mult colinde internationale, dintr-o gama destul de variata: de la Disney, pana la American Jones Orchestra. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da imi plac colindele si imi amintesc cum radea soramea de mine cand in miez de vara eu stateam si ascultam colinde la casetofon de pe o caseta veche de-a lui Hrusca.Acest om canta superb colindele ce sa zic bravo lui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hrusca e probabil cel mai reprezentativ cantaret de colinde din Romania, dupa parerea mea

Sincer singrele momente cand il ascult pe Hrusca sun sarbatorile de iarna :))

Dar ascult si colinde populare date la tv ..unele sunt chiar dragute (si sa nu radeti :D)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi plac anumite colinde dar hrusca nu....am eu asa o repulsie fata de acest om si fata de muzica lui...posibil sa fie o repulsie nejustificata,si totusi asta simt....imi plac colindele cantate de corul Madrigal....

Editat de andruta1985

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici macar hrusca nu as mai putea inghiti..dar niste colinde,intr.un sat din maramures,unde lumea canta doar pentru ca simte asta,si o face nu pentru bani ci,cel mult,pentru mere, cozonac,vin sau o leaca de rachie..da,de asta mi-e dor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cui nu-i plac colindele.Imi plac:Ducu Berti,Stefan Hrusca,Fuego,Narcisa Suciu,etc.Stefan Hrusca nu e cantaret de muzica usoara ci de muzica folk.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

colindele merg f.bine de sarbatori pentru atmosfera placuta...mie cel putin imi plac, dar nu ma omor deloc de cele cantate la biserica...uite ca acum nu stiu nume de catareti care isi mai dau interesul pt colinde in ziua de azi, dar o parte au fost mentionate mai sus :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×