Sari la conținut
Forum Roportal
Transivania

Depasirea celor 90 zile legale in spatiul UE.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce se intimpla la intrarea in tara in cazul care perioada legala de stat in tarile UE,a fost depasita.Ce se poate intimpla?Precizez fatul ca doresc sa vin in tara cu o oferta de munca si trebuie sa ma prezint la ambasada tari din care vin pentru a primi viza de lucru si nu stiu cu ce sa vin,avion,tren sau autocar.

Stie cineva care sint noile reglementari in acest domeniu,pentru ca la noi se schimba legile de la o zi la alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce se intimpla la intrarea in tara in cazul care perioada legala de stat in tarile UE,a fost depasita.Ce se poate intimpla?Precizez fatul ca doresc sa vin in tara cu o oferta de munca si trebuie sa ma prezint la ambasada tari din care vin pentru a primi viza de lucru si nu stiu cu ce sa vin,avion,tren sau autocar.

Stie cineva care sint noile reglementari in acest domeniu,pentru ca la noi se schimba legile de la o zi la alta.

 

 

 

Avionul are cea ma lejera vama. Iti spun din experienta. Autocarul are cea mai grea vama si nu scapi fara amenda sau interdictie.

Sincer vino cu avionul. E singura modalitate sa te poti intoarce inapoi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a vazut omu' ce seriosi suntem si-a luat traisa'n bat, si-a zis, " vere, io ma duc sa trec frontera, oi mai vedea io ce mi-or face aia acolo'sa"...

Sau, dimpotriva, si-o z

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×