Sari la conținut
Forum Roportal
QvoVadis

Semnificatie [user]

Postări Recomandate

Nu stiu daca mai exista sau a mai existat un astfel de topic. Cat mi-am aruncat ochii pe forum (oricum, exagerat de extins si greu de urmarit), nu am vazut ceva asemanator. Si daca a existat sau exista, nu aveti decat sa inchideti topicul. Dar sa lasati un link catre topic-ul respectiv.

QvoVadis-ul ales de mine nu trebuie confundat cu Quo Vadis. Cine crede ca nu stiu exact ortografia titlului, se inseala. Am citit cartea, cu multi ani in urma si pot zice ca m-a marcat. Este inca una dintre cartile de referinta pe care o recomand cu caldura oricui are varsta potrivita pentru a o intelege. Oricum, ideea romanului nu este nici pe departe cea de promovare a crestinismului ci, mai degraba, de context social a acelor vremuri cu intrigile, aliantele, conflictele si sforariile trase pentru a accede la putere. Nimic nou

Editat de QvoVadis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca mai exista sau a mai existat un astfel de topic. Cat mi-am aruncat ochii pe forum (oricum, exagerat de extins si greu de urmarit), nu am vazut ceva asemanator. Si daca a existat sau exista, nu aveti decat sa inchideti topicul. Dar sa lasati un link catre topic-ul respectiv.

 

există ...pentru cunoscătorii limbii engleze...:good:

 

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic21880-30.html

 

 

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×