Sari la conținut
Forum Roportal
Marius_b2009

Trebuie neaparat inregistrare firma ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna la toti,

Am citit un post undeva pe acest forum, e drept era putin mai vechi si era vorba de chestia ca nu este necesara firma daca nu se depaseste aceea suma de 5000 Euro. Intrebarea mea este urmatoarea: Trebuie neaparat sa imi creez firma daca profitul meu este sub 5000 Euro ?

Si acum sa va spun si niste detalii. As vrea sa imi fac o firma de web hosting, deci este vanzare cu amanuntul daca nu gresesc. Pentru inceput vreau sa ma interesez exact. Ce anume trebuie sa fac ? Trebuie sa imi inregistrez firma sau PFA ?

Daca da, se poate sa imi dati niste detalii exacte despre cum se procedeaza in ambele cazuri, si pentru ca sunt la inceput, care din cele 2 (firma sau PFA) imi este mai favorabil.

 

Daca mai aveti nevoie de detalii, ma puteti intreba.

 

Cu stima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna la toti,

Am citit un post undeva pe acest forum, e drept era putin mai vechi si era vorba de chestia ca nu este necesara firma daca nu se depaseste aceea suma de 5000 Euro. Intrebarea mea este urmatoarea: Trebuie neaparat sa imi creez firma daca profitul meu este sub 5000 Euro ?

Si acum sa va spun si niste detalii. As vrea sa imi fac o firma de web hosting, deci este vanzare cu amanuntul daca nu gresesc. Pentru inceput vreau sa ma interesez exact. Ce anume trebuie sa fac ? Trebuie sa imi inregistrez firma sau PFA ?

Daca da, se poate sa imi dati niste detalii exacte despre cum se procedeaza in ambele cazuri, si pentru ca sunt la inceput, care din cele 2 (firma sau PFA) imi este mai favorabil.

 

Daca mai aveti nevoie de detalii, ma puteti intreba.

 

Cu stima.

Fa-ti un srl, pentru ca in el ai cadrul legal sa faci cam tot ce vrea muschiul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut si mersi de raspuns.

Se poate sa ma ajuti cu niste detalii ?

Cat m-ar costa toate actele? Cat timp va fi totul gata ?

 

Totusi ma gandesc ca la registrul comertului gasesc cele mai sigure raspunsuri.

 

Mersi de ajutor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut si mersi de raspuns.

Se poate sa ma ajuti cu niste detalii ?

Cat m-ar costa toate actele? Cat timp va fi totul gata ?

 

Totusi ma gandesc ca la registrul comertului gasesc cele mai sigure raspunsuri.

 

Mersi de ajutor.

Iti dai seama ca e absolut inutil sa-ti insir eu aici ce-ti trebuie, preturi etc.

Mergi la un jurist si el iti va faca cam toata treaba.

Sfatul meu este sa cauti si tu prin ziare sau pe net, dar in ziarele locale gasesti de obicei persoane care se ocupa cu asa ceva. Indiferent cu cine vei colabora CASCA BINE OCHII. Si cand nu stii ceva, incearca sa determini persoana sa-ti spuna, nu intreba tu, pentru ca raspunsurile.....costa, si nu putin.

Succes si spor la bani iti doresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×