Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Onnyxx

filtrare apeluri

Rate this topic

Recommended Posts

de cateva luni bune este cineva care ma suna de zeci de ori pe zi.mi-am activat mesageria vocala,dar degeaba.am sunat la operatorul de telefonie mobila si mi s-a spus ca nu se poate face nimic de acolo,doar sa imi cumpar un telefon care sa aiba in meniu filtrare apeluri.intrebarea mea ar fi:cum functioneaza asta?imi ramane pe ecran apel nepreluat de la acel numar?si daca ar incerca sa ma sune de pe numar ascuns cum pot sa il trec si pe acesta in lista de apeluri nedorite?am gasit pe net nokia 5230 sau nokia 3720 care ar avea aceasta optiune.sunt ok?sau poate aveti voi alte sfaturi?va multumesc mult!

intrebarea mea ar fi:cum functioneaza asta?imi ramane pe ecran apel nepreluat de la acel numar?si daca ar incerca sa ma sune de pe numar ascuns cum pot sa il trec si pe acesta in lista de apeluri nedorite?

La telefonul meu, care este un Samsung, functioneaza asa : cand numarul pe care l-ai adaugat la "lista neagra" te suna, aceluia i se respinge automat apelul. Tu nu esti avertizat cand te suna acela, doar gasesti pe ecranul telefonului ca ai un apel pierdut de la el. Se poate seta ca si oricine te suna cu numar privat sa sfarseasca in acelasi fel.

Aceasta optiune este extrem de utila , dupa parerea mea. Si pe mine ma suna cineva de vreo patru ani, la modul obsesiv si deranjant . Sa vezi cum ii creste tensiunea obsedatului naibii acum, cand i se respinge apelul automat. 8)

La telefonul meu, care este un Samsung, functioneaza asa : cand numarul pe care l-ai adaugat la "lista neagra" te suna, aceluia i se respinge automat apelul. Tu nu esti avertizat cand te suna acela, doar gasesti pe ecranul telefonului ca ai un apel pierdut de la el. Se poate seta ca si oricine te suna cu numar privat sa sfarseasca in acelasi fel.

Aceasta optiune este extrem de utila , dupa parerea mea. Si pe mine ma suna cineva de vreo patru ani, la modul obsesiv si deranjant . Sa vezi cum ii creste tensiunea obsedatului naibii acum, cand i se respinge apelul automat. :)

multumesc mult pentru raspuns.cred ca asta e singura solutie.am sa imi cumpar un telefon nou,poate asa scap de acest stress.