Sari la conținut
Forum Roportal
flavia_renciu

Ce am fost in viata anterioara?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Analiza ultimei vieti anterioare: Cred ca ai fost... barbat in ultima ta viata.

Te-ai nascut: undeva in teritoriul modern din Sudul Indiei in jurul anului 1075.

Meseria ta a fost de: Pastor, Crescator de vite sau Fermier.Cum ai fost:

Persoana cu o imensa energie, bun in planificare si supervizare. Chiar daca ai fost gunoier, cel putin ai fost un sef intre cei ca tine.Ce trebuie sa corectezi in viata actuala :

Trebuie sa inveti sa comunici liber si sa asculti. Inima ta si mintea trebuie sa fie in permanenta deschise. Ajuta-i pe ceilalti si vei fi ajutat. Am reusit sa iti aduc aminte ?

 

---------------------------------------------------------------

 

21 - 29 puncte = Explorator

Cineva trebuie sa faca primul pas pe taramuri neumblate si tu poti fi aceea. De la navigat prin ape repezi pana la urcat pe varfuri de munte si explorarea padurii tropicale, ai calitatile necesare, un spirit puternic si o inima indrazneata. Nicio provocare nu reuseste sa te sperie, iti place sa-ti depasesti mereu limitele. Curajoasa si aventuroasa, totul tine de incercari si de traitul vietii la maxim. Cu asemenea atitudine, vei reusi in oricare dintre vieti!

 

------------------------------------------------------------------

 

 

Iata interpretarea testului "Cine ai fost intr-o viata anterioara?"

 

Ai fost un bucatar albinos. Ai trait in Portugalia si ai murit de dizenterie.

 

 

 

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai fost... femeie in ultima ta viata.

Te-ai nascut: undeva in teritoriul modern din Vestul Africii in jurul anului 1825.

Meseria ta a fost de: Medic, Chirurg sau Vraci.Cum ai fost:

O persoana sincera, poate fara prea multa diplomatie; fapt care ti-a adus foarte multi dusmani. Ai fost respectat, dar nu si iubit. Se prea poate sa fi fost victima unor tradari. Acum acei oameni sunt cei care apeleaza la tine.Ce trebuie sa corectezi in viata actuala :

Trebuie sa inveti sa combati violenta in toate formele sale si sa-i determini pe ceilalti sa faca la fel. Ai sa descoperi ca dragostea si toleranta sunt singurele remedii universale, dar si ca regulile sunt necesare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai fost... femeie in ultima ta viata.

Te-ai nascut: undeva in teritoriul modern din Sudul Japoniei in jurul anului 1200.

Meseria ta a fost de: Dresor, Circar sau Spion.

--------------------------------------------------------------------------------

de ce nu sudu` modern al teleormanului ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai fost... barbat in ultima ta viata.

Te-ai nascut: undeva in teritoriul modern din Africa de Centru in jurul anului 825.

Meseria ta a fost de: Mestesugar sau Mecanic.

--------------------------------------------------------------------------------

Cum ai fost:

Un inveterat cautator al dreptatii si intelepciunii. Anticipatie care te-a ajutat sa vezi in viitor si sa ii ajuti pe ceilalti. In viata aceasta va trebui sa cauti tu ajutorul celor pe care i-ai ajutat atunci.

--------------------------------------------------------------------------------

Ce trebuie sa corectezi in viata actuala :

Cauta ajutorul unei persoane pe care ai cunoscut-o in viata anterioara. Aceasta poate fi un prieten sau chiar partenerul de viata. Alaturi de aceasta vei afla care este misiunea ta.--------------------------------------------------------------------------------

 

Acum inteleg multe... M-a cunoscut cineva in viata anterioara? Somebody, anybody... sunt eu, mestesugarul sau mecanicul ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ete fas

si io am fost femeie, si retine, in sudul japoniei, si daca mai eram si spioanca `ti dai seama ca mi-am pus-o cu toti marinarii lu` vasco da gama ???

si tot nu ma plang.

Fii barbata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×