Sari la conținut
Forum Roportal
ioanamarina

dezinstalare windows

Postări Recomandate

Acum inteleg la ce te referi tu. Dar "facultatea de mate info" sper ca nu e aia de la Universitate... nu? Politehnica?... De ce nu te-ai facut programator? OK, unele lucruri(foldere, fisiere) nu merg sterse/formatate din cauza pagefile, hiberfile si altor fisiere ascunse, asta stiam. Dar din cate stiu eu daca instalezi alt Windows cum era cazul ei puteai foarte usor formata C-ul... Cel putin eu am facut asta si mi-a mers. Dar crede-ma ca nu stiu cum... recunosc ca am uitat cum am formatat...poate nici nu am formatat ci am sters obisnuit si restul erau ascunse... Sa trecem peste asta, o sa consider ca suntem chit! In tot cazul merita, zic eu, sa incerci prima idee care-ti vine ca astfel inveti tot felul de chestii!

 

Acum inteleg la ce te referi tu, cu partitia activa...eu nu am asa si mi-e lene sa le schimb, de-aia nu am inteles. Dar "facultatea de mate-info" sper ca nu e aia de la Universitate... nu? Politehnica?... De ce nu te-ai facut programator? OK, unele lucruri(foldere, fisiere) nu merg sterse/formatate din cauza pagefile, hiberfile si altor fisiere ascunse, asta stiam. Dar din cate stiu eu daca instalezi alt Windows cum era cazul ei puteai foarte usor formata C-ul... Cel putin eu am facut asta si mi-a mers. Dar crede-ma ca nu stiu cum... recunosc ca am uitat cum am formatat...poate nici nu am formatat ci am sters obisnuit si restul erau ascunse... Sa trecem peste asta, o sa consider ca suntem chit! In tot cazul merita, zic eu, sa incerci prima idee care-ti vine ca astfel inveti tot felul de chestii! Singura teapa zdravana pe care am luat-o a fost cand am folosit CD-ul cu Windows ca sa formatez o partitie dar nu am formatat-o ci am dat "format" din Setup dar apoi imediat restart cand ma punea sa-mi aleg metoda(NTFS, FAT32, Quick NTFS, Quick FAT32) si ce crezi? Partitia era inutilizabila dar neformatata.

Si stii care e cea mai interesanta chestie? Ca ioanamaria nici nu mai citeste aceste randuri!

Editat de ragaiat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×