Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela_cam

Par decolorat, vopsit...etc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu as vrea sa stiu ce sa fac sa nu mi se mai spele toata vopseaua. Indiferent ce folosesc se duce dupa 3 sapt cam tot. La baza am un blond mai deschis si orice pun peste, in scurt timp ajunge sa ramana doar baza. Ceva ceva trebuie sa se poate face :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:think: nu ma ajuta si p mine nimeni???nici un sfat??chiar ma intereseaza.... :good:

 

 

 

 

Incearca COLOR OFF este un produs profesional rus care decoloreaza oarul fara sa il arda,eu mam facut cu el din brunet in blond si nu mi-am ars deloc parul,si se poate aplica de mai multe ori in aceeasi zi in functie de cat de deschisa vrei sa fie culoarea,chear decoloreaza si nu arde parul,adresa de mail pe care poti vorbi si procura acest produs este:danila_marina@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este groaznic cee ce se intampla cu ingrijirea parului.

Si eu ma vopsesc blonda de ani de zile.

Parul vopsit repetat, in special blond, se deterioreaza ca naiba de repede.

Asadar..tuns varfurile lunar, saptamanal masca (daca se poate naturala, gen : ulei de ricin, ulei de masline, galbenus de ou si altele)

Deasemenea folosirea unui sampon si balsam foarte bun. Eu foloses din gama Kerastase, in special vara cele de culoare rosie care sunt pentru protectie impotriva soarelui.:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saluuut fetelor:*....deci, eu sunt satena mai inchis putin, si am multe suvite blonde, si as vrea sa ma vopsesc blonda de tot...da' nu as prea vrea sa imi decolorez parul:D...coafeza mi'a spus sa imi pun direct vopseaua, da' niste colege mi'au spus ca nu o sa'mi prinda, si paru' saten o sa iasa un galben-portocaliu, iar cel blond, o sa iasa nuanta dorita...ce sa fac?oare prnde culoarea fara sa ma decolorez?:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca doriti sa va decolorati parul si fara sa il ardeti incercati COLOR OFFde la ESTEL PROFESIONAL este un produs rus care decoloreaza parul fara sa il arda deloc, eu mam decolorat cu el de la negru in blond si nu mi-am ars deloc parul, esuperb produsul!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, iti recomand un stylist foarte bun.

De fapt e o ea!:):):)

Am cunoscut-o acum un an, cand din satena am vrut sa ma fac blonda, iar rezultatul a fost un verde spalacit!:):):)

Cu toata rusinea m-am dus la in salon, primul care l-am nimerit:) la Essenza Club!

Geta mi-a facut culoarea care mi-am dorit-o fara sa-mi arda parul(l-am ars eu deja :focus: ).

De atunci sunt clienta ei, si credeti-ma de la blond am trecut am trecut la ceva mai inchis si dupa iarasi la blond, toate asta s-au intamplat fara sa-mi deteriorez un fir de par.

Ti-o recomand cu placere pe Geta, o sa vezi ca merita investitia!

Bafta!

Editat de Lirio
Scos numar de telefon.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io mi-am decolorat azi, pentru prima oară, coama. iniţial am vrut să mă fac toată blondă, sau portocaliu din-ăla ţipător, dar n-am renunţat totuşi la roşcat şi mi-am tras nişte şuviţe de zici că-i curcubeu' păcii la mine-n cap. la toamnă mă fac brunetă. nu-s pe deplin mulţumită.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io mi-am decolorat azi, pentru prima oară, coama. iniţial am vrut să mă fac toată blondă, sau portocaliu din-ăla ţipător, dar n-am renunţat totuşi la roşcat şi mi-am tras nişte şuviţe de zici că-i curcubeu' păcii la mine-n cap. la toamnă mă fac brunetă. nu-s pe deplin mulţumită.

 

ce faci tu cu parul ala e o crima

 

la 25 iti vei da pumni in cap

la 30 iti vei pune peruca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×