Sari la conținut
Forum Roportal
ana0nyma

Facultatea Romano-Americana

Postări Recomandate

Eu am absolvit la RAU acum un an si cred k pot sa va dau niste pareri mai de actualitate. Facultatea este scumpa, taxele se maresc de la an la an, pe langa taxele de scolarizare mai platiti si taxa pentru laboratoarele de calulatoare (chiar daca nu le folositi decat maxim odata/an), restantele costa 30euro iar re-restantele 50euro. Unii profi lasa special multi restantieri mai ales in anul 3. Nu prea poti sa lucrezi la o firma decent fara sa ai cateva restante. Se dau examene cu probe orale care nu sunt anuntate ..apoi daca vrei sa faci contestatie secratara nu ti-o primeste (desi regulamentul iti permite).

Profesorii cu cateva exceptii sunt slabi (sau daca sunt buni, nu le pasa),

desi nu predau ca lumea, la examene au pretentii exagerate. Majoritatea dintre ei conduc masini de lux; asta in timp ce umbla niste zvonuri cum ca unii cer spaga ca sa te bage in licenta, sa iti admita lucrarea etc. Am avut colegi care au dat bani la examene ptr 5.

 

Cursurile sunt pline de greseli, ca sa treci la unele materii trebuie sa-i cumperi manualul profesorului respectiv care nu e foarte ieftin (el isi ia bani de la editura in felul asta).

 

Cateodata notele sunt relativ mici, chiar daca inveti de rupi: la licenta de anul asta n-a fost nici o nota de 10 in toata universitatea, comparativ cu ase-ul unde au fost cateva - aici poate vor sa creeze impresia k ei sunt mai buni k Ase-ul(!!).

Atmosfera in general e proasta sunt multi copii de bani-gata si profesorii o sa te trateze automat ca unul dintre ei, chiar daca nu esti.

La licenta s-a dat examen cu un numar exagerat de intrebari la prima vedere (comparativ cu alte univ.);

In timpul examenului scris de licenta, recorul umbla din sala-n sala sa faca raclama programtului de master (400euro/sem) - Asta cred ca spune multe despre ei.

Am observat ca au si useri infiltrati pe forumurile unde se discuta despre RAU, care incearca sa le spele imaginea.

 

In concluzie as sunt prea multi nervi si prea multi bani pentru o diploma de privata! Eu va sfatuiesc sa nu faceti greseala sa va duceti la RAU! Ii stiu pe multi care o regreta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se dau examene cu probe orale care nu sunt anuntate ..

desi nu predau ca lumea, la examene au pretentii exagerate. Majoritatea dintre ei conduc masini de lux; asta in timp ce umbla niste zvonuri cum ca unii cer spaga ca sa te bage in licenta, sa iti admita lucrarea etc. Am avut colegi care au dat bani la examene ptr 5.

Cateodata notele sunt relativ mici, chiar daca inveti de rupi: la licenta de anul asta n-a fost nici o nota de 10 in toata universitatea, comparativ cu ase-ul unde au fost cateva -

Atmosfera in general e proasta sunt multi copii de bani-gata.

La licenta s-a dat examen cu un numar exagerat de intrebari la prima vedere (comparativ cu alte univ.);

In timpul examenului scris de licenta, recorul umbla din sala-n sala.

 

E pararea ta si ti-o respect! Eu insa am alta parere:

1. Daca se dau examene cu probe orale care nu sunt anuntate, foarte bine...te stimuleaza sa inveti mereu (nu ca la Spiru Haret, unde ai grilele inainte de examene);

2. "Majoritatea dintre profesori conduc masini de lux". Care e problema ta aici? Ai dat vreun ban la achizitionarea acelor masini? Cu masini de lux vin si studentii, nu numai profesorii;

3. Umbla zvonuri ca cer spaga ca sa te bage in licenta - sunt doar "zvonuri". Eu am platit taxa de 700 RON ca sa intru in licenta, mi s-a dat chitanta si nu am avut probleme (nu mi s-a mai cerut nimic altceva);

4. "Am avut colegi care au dat bani la examene ptr 5" - Corect, si eu am avut...si asa sunt peste tot, inclusiv la Universitatile de stat;

5. Cateodata notele sunt relativ mici, chiar daca inveti de rupi - Ti se pare aiurea? Mie mi se pare normal, profesorii isi dau interesul si dandu-ti nota mica, te stimuleaza sa te pregatesti din ce in ce mai bine'

6. "Atmosfera in general e proasta sunt multi copii de bani-gata." - Iar nu inteleg care e problema ta. Tu te duci la facultate sa inveti pentru tine, nu sa vezi copiii de bani-gata;

7. " La licenta s-a dat examen cu un numar exagerat de intrebari la prima vedere (comparativ cu alte univ.);

In timpul examenului scris de licenta, recorul umbla din sala-n sala." - Foarte bine ca s-au dat multe intrebari la prima vedere. Vroiai sa dea toate intrebarile mura in gura? Cat despre rector, acesta umbla in control si e adevarat ca mai amintea si de master, ceea ce era firesc pentru un viitor absolvent de facultate.

 

In concluzie, fiecare cu multumirile si nemultumirile lui!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum este in universitatea asta nu stiu, cunosc insa doua absolvente ale acestei universitati si pot sa va spun care a fost efectul acesteia asupra lor: nivelul de cunostinte nu le-a crescut deloc, in schimb le-a crescut pretentia la un salariu mai mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am terminat URA si plangerile astea cu "se lasa restantieri pt a strange bani este o aberatie"

Am invatat, am trecut.........nu am invatat, am mers in restanta.

Toti plozii de bani gata urla "avem restante.......eu stiu ca am facut de un 5"

Poate ai facut exact de 4. Si cine nu merge la cursuri si seminarii la unele materii ( se dau teste in timpul semestrului, referate, studii de caz), are note mai mici chiar daca in examen are 10. Se face o medie. Unele persoane se simit ca la FF acolo. Vin doar in sesiune si URLA ca nu au trecut.

RUSINE

 

Cine vrea sa termine facultatea doar pt hartie sa mearga la SPIRU. Teste grila peste tot cu rezultate publicate pe un forum inainte de examen si uite "licentiatul" Sunt multe probleme si pe la URA dar tampeniile astea "ne lasa restantieri desi am facut" ma omoara. Veneau "studenti" la cursuri si scriau doua fraze si dupa "de ce nu am trecut"

 

 

Daca vrei sa inveti ai toate sansele. profesorii sunt de la ASE si alte universitati de stat. Au si ore de consultatii ( daca nu ai inteles la curs sau seminar mergi la ore de consultatii si ti explica personal ) Eu aveam o colega care nu trecea pe la seminarii si mergea la orele astea de consultatii sa inteleaga tot ce dorea )

 

Normal ca nimeni nu se intereseaza de astea ; majoritatea niste plozi de bani gata care urla "eu bag atatia bani in uiversitatea asta si ei bip bip" Daca este ceva cu adevarat rau aici, sunt taxele destul de mari si fitzosii astia de vor sa treaca examenele doar pt ca sunt la particulara si au scris doua fraze" Mai raman si repetenti dar prea putini pentru cat ar merita

 

 

ps: este UNIVERSITATEA Romano - Americana, nu facultatea......

 

Imi pare f rau sa te dezamagesc insa "LauraAndrei" are si ea dreptate in ceea ce privesc restantele la URA/RAU .

Nu-ti zic la ce facult sunt din cadrul RAU in acest moment pentru ca stiu cati comunisti infecti infiltrati pe astfel de forumuri sunt ,dar iti pot spune urmatoarele despre Romano-Americana ( pe str ei ) :

- poti sa inveti tu cat vrei uneori la examene pentru ca tot smecherii care nu vin la facult tot anul sau pe la ore trec cu plicul la secretara sau in cel mai bun caz la decan ... altfel nu s-ar explica masinutele lor faine (de lux) din garaj ...un prof de aici nu l-am vazut sa aiba o masina tip dacia ..in fine, mi-e sila sa mai comentez aici ;

- daca vor sa te pice din cauza statutului lor de profi fomisti (unii veniti /plecati de la ASE / fosile ambulante ...tot de la ASE sau alte facultati prastie) te vor pica indiferent ca ai scris bien sau nu ... daca vrei sa faci contestatii "nu se poate domnule pt ca asta e politica facultatii" / "degeaba faceti contestatii pentru ca notele raman" / daca vrei sa vezi lucrarea : " Nu se poate " .... insa NU este si politica mea ,adica a stundetiilor !!!!! ( notele-s date in asa fel incat ori sa nu poti face contestatii ori sa mai dai ceva-n plus)

- copiii de stabi nu vin deloc la cursuri/seminarii insa la examen toarna pe foaia de examen de pe foaia dintre craci sau de pe Iphone sau alte mijloace bine cunoscute de ei ,fara nici o jena fata de cei care vin tot anul la facult si pica pe capete ...NOTE : unii mai sunt bagati si prin marele club al studentilor care le faciliteaza si alte avantaje de trecut ca gasca prin apa prin RAU .."pt ca prietenii stiu de ce ")

Asa ca lasati gargara si nu -i mai mintiti pe viitorii studenti la aceasta Facultate de Fitze aka ROmano-Americana !!!! Nu exista nimic american in ac facultate din moment ce systemul e tot ala comunist :) ...ce , ca avem banci sau aparatura moderna cu eticheta made in Japan ..scuzati USA :roll: (din taxa aia speciala pe an de 50 si ceva de euroi -pe langa taxa pe an) se numeste RAU ??? Loool ... echipamentul este unul de tot rahatul la cati bani se dau la ac facult. ..PC-uri prastie rau de tot ,proiectoare de care rar sunt folosite ,mai mult -s de forma ,etc) . Unde se varsa banii nstrii ? Cumva in limuzinele profilor ? :good:))

Care poate recunoaste pe cinstite ca a terminat aceasta facultate URA/RAU pe meritele sale fara sa se inspire la lucrari/examene ??? -> Va zic eu : 2~3 din fiecare serie ,restu-s niste idioti fara viitor sau poate ca parintii le vor asigura un post bun pe domeniu inaintea celor care degeaba stiu ei ce stiu dar n-au pilele lor ...

Si inca ceva : poti sa fii tu einstein ,sa iesi dintr-o facultate particulara gen RAU ,pentru ca fara pile esti mort in cazul in care vrei sa aplici pe un post pe domeniul tau sau unul normal nu tip salahor sau ... Adevarata scoala americana e aia in USA ,nu in ROmania sau Balcani :doh:

ORICUM AR FI eu imi stiu valoarea si stiu ce imi invat si NIMENI , DAR NIMENI nu-mi poate reprosa ceva pentru ca stim totii ce fac smecherii-n ac facultate si cum isi bat ei joc de unii studenti care nu-s fii de profi sau de parlamentari sau spagar ci sunt niste oameni simplii care vor sa fie si ei cineva -n viata pe munca lor ,fara pile si alte cacaturi din ac tara instrainata ...

Sfat pentru cei care vor sa faca ceva in viata si n-au pile : Bagati-va la facultati de stat recunoscute tip ASE,Poli,etc chiar daca se spune ca peste tot sunt comunisti ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU ALEGETI ROMANO-AMERICANA!!!

Faceti cea mai mare greseala, greseala pe care am facuto si eu. Sunt un student de nota 7, am prezenta 90% vin la seminarii si am activitate. Cu toate acestea nu am cum sa promovez anumite examene. De exemplu, sa va spun cum se dau examenele la RAU:

Examenele se dau fie scrise, care inseamna grila fie oral. La nici unul nu ai nici o sansa sa iei macar 5, ori ce ai face si haideti sa va zic cum functioneaza;

Aceasta facultate este o afacere, nu este o facultate, mare grija, nu va inscrieti aici, veti intra in cea mai prostie din viata voastra, o sa va stoarga de bani fara sa va dati seama, ascultati bine ce va zic, nici macar nu va mai puteti transfera, atentie mare. O sa plangeti, aveti de aface cu cei mai mari exigeti (spagari,pilosi,nesuferiti) profesori

Sa trecem mai departe.

Examenul grila consta in:

O intrebare care poate fi o definitie sau orice altceva. daca este o definitie atunci definitia va avea un cuvant in ea care va anula toate definitia, nu ai de unde sa stii, nu ai cum sa inveti asa, este imposibil. Va spun sincer, nu ai cum sa faci de 5la o asemenea grila !!! Cum ne-am dat seama de asta?, ne-am strans mai multi colegi, si am incercat sa rezolvam o serie de grile care se da in RAU Nu spunem facultatea pentru ca la toate e la fel, DAR CEL MAI RAU E LA DREPT!. Cu cartea in fata nu am putut sa reusim sa facem mai mult de un sfert din grile. CU CARTEA IN FATA!

Raspunsurile notate cu a,b,c,d nu ai cum sa le nimeresti pentru ca de asemenea ele pot fi toate, nici una, una, doua, sau trei. NU AI CUM SA REZOLVI O ASTFEL DE GRILA Am pus si un contabil expert sa ne rezolve si nu a reusit. Sunt facute de asa natura incat si profesoara TULEASCA se incurca in ele.

 

Examenul oral consta in:

Nu ai cum sa iei minim 5 la acest examen, orice ai face. sunt 5 subiecte

De exemplu, incepi cu subiectul 1. Spui cateva chestii, profesorul te deruteaza intrebandu-te ceva din lectia care nu are nici o legatura cu asta, te ia de aproape in aproape pana te aduce acolo unde stie ca habar nu ai. INTERESUL LOR NU ESTE SA VADA CE STII CI DOAR CEEA CE NU STII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Iti va pune o gramada de intrebari din ceea ce nu stii ca sa te umileasca!!!

La subiectul 2 la fel, daca vede ca stii, zice sa treci la subiectul 3 insa subiectul 2 se considera ca nu ai spus mare lucru, la subiectul 3 la fel, la subiectul 4 pana la 6 aceasi poveste iar la ultimul subiect incearca sa te deruteze de asemenea, te intreaba de lectia din care stie sigur ca nu stii nimic, cum afla acest lucru?? foarte simplu iti pune cateva intrebari.

In final, daca nu tratezi de minim nota 5 fiecare subiect, daca ratezi doar unul fara sa vorbesti macar 10 minute in continuu se considera ca nu stii nimic. si ti se va spun gen, cum mi-au spus mie: Domnule ai invatat ceva, apreciez acest lucru insa nu este suficient pentru a promova acest examen, ne vedem in restanta urmatoare,,

Si uite asa eu platesc acum a 4 oara restanta care costa 80 euro pentru ce? pentru ca nu sunt expert in materia respectiva???

Este incredibil!!!

 

NU MERGETI LA ACEASTA FACULTATE, fac apel la toti cei care sunt seriosi si care nu au relatii foarte puternice in facultate pentru ca alfel veti pati ca mine.

Ce am patit eu???

Am asistat la cel mai umilitor moment din viata mea. PROFESORUL TITULAR DE CURS care este cel mai cinstit si cel mai strict din lume sa zic asa. Ii soptea raspunsurile la grila uneia dintre piloasele facultatii, nici nu va dati seama cum e sa fii umilit in felul asta. Deci eu stateam langa colega (o nesuferita pe bune) in timp auzeam si vedeam cum profesoara TITULARA DE CURS ii soptea subiectele piloasei. TOATE ACESTEA DOAR IN FACULTATEA ROMANO-AMERICANA

 

NU VA LUATI DUPA CEI CARE SPUN NUMAI DE BINE DE ACEASTA FACULTATE, EI SUNT PLATITI SA SPUNA ACELE LUCRURI!

 

Mergeti la orice facultate doriti numai nu veniti la ROMANO-AMERICANA nu este de voi fratilor, nu va ambitionati!!! Asta-i facultatea umilintelor

 

taxa este imensa 700 euro iar restantele te duc cel putin de 2 ori inca pe atat, eu am platit pe restante pana acum 1600 euro inafara de taxa care a fost 700euro x4

NU se merita!!!

MERGETI LA ALTA FACULTATE!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU ALEGETI ROMANO-AMERICANA!!!

Faceti cea mai mare greseala, greseala pe care am facuto si eu. Sunt un student de nota 7, am prezenta 90% vin la seminarii si am activitate. Cu toate acestea nu am cum sa promovez anumite examene. De exemplu, sa va spun cum se dau examenele la RAU:

Examenele se dau fie scrise, care inseamna grila fie oral. La nici unul nu ai nici o sansa sa iei macar 5, ori ce ai face si haideti sa va zic cum functioneaza;

Aceasta facultate este o afacere, nu este o facultate, mare grija, nu va inscrieti aici, veti intra in cea mai prostie din viata voastra, o sa va stoarga de bani fara sa va dati seama, ascultati bine ce va zic, nici macar nu va mai puteti transfera, atentie mare. O sa plangeti, aveti de aface cu cei mai mari exigeti (spagari,pilosi,nesuferiti) profesori

Sa trecem mai departe.

Examenul grila consta in:

O intrebare care poate fi o definitie sau orice altceva. daca este o definitie atunci definitia va avea un cuvant in ea care va anula toate definitia, nu ai de unde sa stii, nu ai cum sa inveti asa, este imposibil. Va spun sincer, nu ai cum sa faci de 5la o asemenea grila !!! Cum ne-am dat seama de asta?, ne-am strans mai multi colegi, si am incercat sa rezolvam o serie de grile care se da in RAU Nu spunem facultatea pentru ca la toate e la fel, DAR CEL MAI RAU E LA DREPT!. Cu cartea in fata nu am putut sa reusim sa facem mai mult de un sfert din grile. CU CARTEA IN FATA!

Raspunsurile notate cu a,b,c,d nu ai cum sa le nimeresti pentru ca de asemenea ele pot fi toate, nici una, una, doua, sau trei. NU AI CUM SA REZOLVI O ASTFEL DE GRILA Am pus si un contabil expert sa ne rezolve si nu a reusit. Sunt facute de asa natura incat si profesoara TULEASCA se incurca in ele.

 

Examenul oral consta in:

Nu ai cum sa iei minim 5 la acest examen, orice ai face. sunt 5 subiecte

De exemplu, incepi cu subiectul 1. Spui cateva chestii, profesorul te deruteaza intrebandu-te ceva din lectia care nu are nici o legatura cu asta, te ia de aproape in aproape pana te aduce acolo unde stie ca habar nu ai. INTERESUL LOR NU ESTE SA VADA CE STII CI DOAR CEEA CE NU STII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Iti va pune o gramada de intrebari din ceea ce nu stii ca sa te umileasca!!!

La subiectul 2 la fel, daca vede ca stii, zice sa treci la subiectul 3 insa subiectul 2 se considera ca nu ai spus mare lucru, la subiectul 3 la fel, la subiectul 4 pana la 6 aceasi poveste iar la ultimul subiect incearca sa te deruteze de asemenea, te intreaba de lectia din care stie sigur ca nu stii nimic, cum afla acest lucru?? foarte simplu iti pune cateva intrebari.

In final, daca nu tratezi de minim nota 5 fiecare subiect, daca ratezi doar unul fara sa vorbesti macar 10 minute in continuu se considera ca nu stii nimic. si ti se va spun gen, cum mi-au spus mie: Domnule ai invatat ceva, apreciez acest lucru insa nu este suficient pentru a promova acest examen, ne vedem in restanta urmatoare,,

Si uite asa eu platesc acum a 4 oara restanta care costa 80 euro pentru ce? pentru ca nu sunt expert in materia respectiva???

Este incredibil!!!

 

NU MERGETI LA ACEASTA FACULTATE, fac apel la toti cei care sunt seriosi si care nu au relatii foarte puternice in facultate pentru ca alfel veti pati ca mine.

Ce am patit eu???

Am asistat la cel mai umilitor moment din viata mea. PROFESORUL TITULAR DE CURS care este cel mai cinstit si cel mai strict din lume sa zic asa. Ii soptea raspunsurile la grila uneia dintre piloasele facultatii, nici nu va dati seama cum e sa fii umilit in felul asta. Deci eu stateam langa colega (o nesuferita pe bune) in timp auzeam si vedeam cum profesoara TITULARA DE CURS ii soptea subiectele piloasei. TOATE ACESTEA DOAR IN FACULTATEA ROMANO-AMERICANA

 

NU VA LUATI DUPA CEI CARE SPUN NUMAI DE BINE DE ACEASTA FACULTATE, EI SUNT PLATITI SA SPUNA ACELE LUCRURI!

 

Mergeti la orice facultate doriti numai nu veniti la ROMANO-AMERICANA nu este de voi fratilor, nu va ambitionati!!! Asta-i facultatea umilintelor

 

taxa este imensa 700 euro iar restantele te duc cel putin de 2 ori inca pe atat, eu am platit pe restante pana acum 1600 euro inafara de taxa care a fost 700euro x4

NU se merita!!!

MERGETI LA ALTA FACULTATE!!

dupa parerea mea, cei care fac reclama proasta Universitatii RA, sunt cei care nu au posibilitati fie nu au chef de invatat.Sunt o veterana a facultatii, am terminat in 2001 si pot spune ca se facea carte in toata regula, avand profesori renumiti care predau si la fac. de stat, si care in zilele de azi ocupa functii importante de stat.

Conditiile pe care mi le-a oferit aceasta facultate au fost cele mai bune, cel putin din acea perioada, pana sa o aleg pe aceasta fiind pe la toate celelalte fac.de aceea se explica si pretul poate putin mai ridicat.

Problema cea mai mare a multora este nu ce universitate aleg ci faptul ca nu sunt cu-adevarat pregatiti pt a urma o facultate, (nu au chef.. pe romaneste),unii fiind presati si impinsi de parinti, altii sa intre in randul lumii, etc.

cei mai multi tineri din zilele noastre vor sa faca bani cat mai repede, cu o fac. pe cap, nu ar mai avea timp de stat pe internet si de-a umple terasele..asa ca, lasati textele ca nu e buna facultatea, oricare ar fi ea, daca aveti chef de invatat si doriti intr-adevar sa faceti asta, credeti-ma, puteti sa o faceti si de-acasa, nu mai cautati motive..am avut colegi care au terminati la FF ( eu fiind la zi) si au ajuns foarte sus acum..

in schimb, cunosc persoane care au terminat la stat, au fost eminenti, si acum traiesc in anonimat si au salarii mizere..

deci..? despre ce vorbim?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze ca poate nu sunt la subiect dar am nevoie de cineva care imi poate raspunde.in cazul in care intr-o universitate din TM sunt vreo 180 de studenti care au picat anul in aceasta sesiune se poate fac o cerere undeva ca decanul sa mai acorde o sesiune de toamna pentru cei picati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor, lamuriti-ma si pe mine:

 

EXACT unde si cui trebuie sa ma adresez pt a lua Licenta pe spaga la Universitatea Romano Americana ? Si ce suma mi-ar trebui ?

 

Am terminat REI (cu durata 4 ani), am dat licenta si am picat la scris. Dupa aceea am lucrat in afara tarii si nu am mai resustinut niciodata licenta.

 

Acum, dupa 4 ani, am nevoie de aceasta diploma pt ca m-am gandit sa ma reprofilez si sa ma fac profesor de limba Engleza.

 

Vorbesc limba Engleza perfect (exact la nivelul in care vorbesc limba romana), dar nu pot preda limba Engleza daca nu am "Bachelor Degree" (adica "Diploma de Absolvent de Studii Superioare" - nu conteaza domeniul, poate fi la fel de bine si "Inginer Constructii" sau orice altceva in loc de REI)

 

Deci, singura solutie pe care eu o vad este sa iau licenta de la Universitatea Romano-Americana, sectia REI. Bun, problema este ca eu am lucrat in United Kingdom ca si bucatar, deci nu are nici o legatura cu facultatea. Nu cred ca ar fi viabil (si nici nu cred ca as putea invata din nou 4 sau nu stiu cate materii) pt a sustine si lua licenta "pe cinstit", asa ca am nevoie sa dau spaga. Dar sa fie la sigur, nu sa ma trezesc ca dau, si apoi tot ma pica!?

 

Iar daca voi stiti sigur ca nu se poate lua licenta pe spaga de la Universitatea Romano Americana, stiti cumva daca as putea sa ma transfer la o alta facultate pt sustinerea examenului de licenta ? Daca stiti de posibilitatea transferului, va rog explicati-mi procedura pas cu pas. Multimesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti fac eu rost.

 

da-mi nume, an de absolvire, ce materii ai urmat si in ce limba vrei hartia.

 

 

700 euro, 450 avans - 300 cand o ai si esti multumit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ce stiam eu, daca ai absolvit facultatea, iti poti sustine examenul de licenta la orice facultate. Nu trebuie sa te transferi.

Dar, e posibil sa gresesc. Intereseaza-te la secretariatul REI - A.S.E. Si iti spun ei ce si cum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×