Sari la conținut
Forum Roportal
tyna_v

proiect visual basic help :(((

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am un proiect de facut in visual basic dar nu stiu de unde sa incep ...daca cineva poate sami explice cam cum sa fac ..nu inteleg nici cerinta ...

cerinta proiectului este:

 

Sa se realizeze un tutorial pentru diferiti pasi de dans. Tipurile de dans cu informatiile specifice (pasi, imagini corespunzatoare pasi) vor fi preluate dintr-o baza de date (sau fisier text). Se va permite pe langa afisare, si introducerea, modificarea sau stergerea unei secvente de pasi pentru un anumit dans.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga mea, cred ca-i mult de povestit....tehnic vorbind, ar trebui sa intri in mediul de programare visual basic(VB6.0 banuiesc) si sa mergi la Files,sa selectezi New adica sa alegi sa deschizi un proiect nou, sa ii dai un nume.... pe ecran iti va apare un prim form pe care incepi sa il populezi cu meniuri, controale...si apoi, sa scrii, sa scrii.....

eu imi imaginez intr-un fel proiectul tau dar ar trebui sa stiu, ce experientza de programare ai? cam ce ai scris in VB sau in altceva pana acum?

Editat de madalina_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
draga mea, cred ca-i mult de povestit....tehnic vorbind, ar trebui sa intri in mediul de programare visual basic(VB6.0 banuiesc) si sa mergi la Files,sa selectezi New adica sa alegi sa deschizi un proiect nou, sa ii dai un nume.... pe ecran iti va apare un prim form pe care incepi sa il populezi cu meniuri, controale...si apoi, sa scrii, sa scrii.....

eu imi imaginez intr-un fel proiectul tau dar ar trebui sa stiu, ce experientza de programare ai? cam ce ai scris in VB sau in altceva pana acum?

 

 

 

 

nu e problema de inceput ca stiu...dar vroiam o idee ca de programat stiu ..doar ideea proiectului...si in legatura cu programarea vb fac abia anu asta ...iar experineta :stiu programarea orientata pe obiecte

 

uitasem sa zic ca si pla(programare in limbaj de ansamblare).......ps:nu imi place visual basic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×