Sari la conținut
Forum Roportal
miki77

Visele sunt de la D-zeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As dori sa-mi spuneti ce parere aveti despre visul meu:

 

Am visat ca eram la volanul masinii personale pe un drum aglomerat de la periferia Bucurestiului si stand in coloana, D-zeu mi-a trimis in gand si parca si cu o atingere delicata a fetei, sa intorc capul spre stanga pentru a vedea un cal alb cu corn in frunte si cu aripi care isi incepuse zborul spre cer dar la catva metri inaltime printr-o stare de lesin cade la pamant unde eu il asteptam pentru ai mangaia suferinta si al incuraja ca se va face bine pentru ca eu sunt acolo pentru ai oferii ajutorul,simtind intr-un mod profund suferinta si neajutorarea lui.Dupa ce m-am trezit am simtit o binecuvatare din partea Lui D-zeu si am "stiut" ca e un mesaj pentru o misiune pe care o sa-mi dea cat de curand. Tin sa mentionez ca de 1 an si 9 luni am inceput un proces spiritual de curatare a sufletului prin rugaciune si post prin care il rog pe D-zeu sa imi indeplineasca( printre dorintele personale) dorintele impersonale cum ar fi: sanatatea celor bolnavi ,hranirea celor flamanzi,imbracarea celor dezbracati,o viata mai usoara pentru batrani,intelegere si pace intre oameni,sa ne fereasca de rozboi,inundatii,seceta,cutremur,foc si sa le arate oamenilor drumul spre El. In aceeasi noapte am visat ca eram mireasa si am intrat intr-o biserica unde (in vis)era preferata mea unde il cautam pe preotul care m-a calauzit dea lungul anilor(tot in vis) si se facea ca nu mai era preot acolo ci era insusi D-zeu.Tin sa spun ca biserica a ales-o nuntasi fara ca eu sa stiu nimic,a fost o surpriza din partea lor.Biserica era undeva pe un munte inalt din Bucuresti si pentru a intra trebuia sa traversezi un pod din piatra,totul oferind o imagine divina si pacifica. Cum va spuneam nu era acolo preotul meu dar in schimb era un preot mai tanar care incepuse ca cante la o orga electronica in timp ce eu stateam pe un scaun ,trista, fara nuntasi si ascultam cantecul divin. Eram trista caci eu uitasem sa-mi programez nunta la preotul meu si nici nuntasi nu sau gandit s-o faca. Eu eram trista,preotul tanar canta la orga iar preotul meu(cu barba lunga alba cu haine lungi si albe) era in biroul lui din inaltul biserici,la fel de trist ca si mine. Senzatia cu care m-am trezit a fost ca la-am dezamagit cu ceva pe D-zeu sau ca fac ceva ce nu trebuie. In viata reala ma confrunt cu o problema delicata legata de mama mea care imi pune intr-un mod insistent nervi la incercare si in acest fel imi pierd rabdare indepartandu-ma de ea, fiindu-mi extrem de greu sa fac fata stresului creat. Va rog sa ma ajutati sa inteleg mai bine ce inseamna. Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Visele nu sunt de la Dumnezeu.

Sunt doar niste imagini aleatorii din subconstient.

 

Poate nu am explicat asa bine, dar cand ma trezesc voi explica mai bine cea ce inseamna un vis.

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ,dar promit sa-mi interoghez primul vis ...de unde vine si cine l-a trimis ...8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am visat la un moment dat o matusa cu un sutien de frisca presarata cu varza alba, taiata marunt varza....

 

Cosmar...sau fantezie? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am visat odata ca era noaptea de Mos Nicolae si venise mosul pis pis la usa mea si-mi pusese un dar in papuci. Dimineata, cand sa ies din casa, am observat ca una din pisicile mele facuse pipi in ghetele mele. Fusese vis de avertizare !? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Era un antrenament pentru vise lucide... nici cosmar nici fantezie... totul era intr-o atmosfera "absolut normala"...

 

Interesant...ai depasit faza de antrenament?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×