Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Iisus vs. Mohammed

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu spune nici unde ...dar in schimb ii cearta pe cei care il numesc asa!

In LUCA 4: 41, isus ii cearta sa nu i mai spuna fiul lui dumnezeu caci ei stiau ca nu i fiu de dumnezeu ci hristosul(trimisul),

 

Si vezi tot acolo adik la luca 4: 43 si motivul pt care a fost trimis isus.

 

Adica a fost trimis doar pt binevestirea imparatiei lui dumnezeu, nu pt alt sacrificiu sau bazaconii pe care le credeti si spuneti voi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand citesc ce scrie aici nu-mi vine sa cred.Poi io va pot prezenta 100 de dovezi ca coranul e fals doar cititi ce va pun si o sa va dati seama.

 

1.profetul Mohammed a fost casatorit cu fetita de doar 6 ani la varsta de 50 ani?Corect sau nu?Faptul ca sa casatorit cu ea a fost o revelatie divina de la Dumnezeu?Cu ce scop sa casatorit cu ea?si de ce?Pentru ca ii sa aratat intr-un vis?

2.Eu sunt Domnul Dumnezeul tău; să nu ai alţi dumnezei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

Rog musulmanii de pe acest forum (daca exista) sa nu se supere, iar daca existe ceva neadevaruri in randurile de mai sus si le pot dovedi, sa o faca.

 

Nici o suparare stimabile. Rog eu pe tine ca crestin aparent ce esti,daca exista vreun adevar sau neadevar in cele citate de tine,sa dovedesti. Cinstit nu? Eu cred ca mai degraba putem noi sa dovedim din viata lui Muhammad(saws) om fiind bineinteles,decat sa dovedesti tu din viata Isus in postura de "dumnezeu".

 

Textul de mai sus il consider necesar pt acei oameni care se intreaba in continuare "de ce Dumnezeul crestinilor si nu Allah?", "de ce Iisus si nu Mohammed", "de ce Biblia si nu Coranul".

 

Textul de mai sus cred eu ca ar fi mai degraba adresat oamenilor pe care-i freaca grija in ce crede X si Y si de ce anume crede X si Y asa si de ce nu crede in ce crezi tu,de ce are vecinu capra si tu nu.:crazy:

 

De asemeni, acest material poate fi considerat un semnal de alarma in privinta faptului ca exista foarte multe tinere romance care, casatorite cu diversi cetateni de confesiune musulmama, renunta la religia crestina in favoarea islamismului.

 

Deasemenea acest material poate fi considerat ca un semnal de alarma in privinta faptului ca uite ce te doare pe tine si anume cu cine se marita Lenutza si Ilinca si batule'ar D-zeu (cel crestin bineinteles) de pacatoase ca au renuntat la confesiunea cea adevarata pe care eu Actorul cel Grabit o propovaduiesc infierbantat pe forumuri. :P

De mentionat este si faptul ca ele nu se convertesc la islam ci la islamism. :P

 

PS: Iata inca un topic unde se dau unii de ceasu mortii ca de ce nu cred toti in Isus si de ce nu-s toti crestini.In loc sa-si vada fiecare de viata si crezul lui,trebuie musai sa scoata ochii altora ca nu le impartaseste confesiunea sau sa prezinte ei in detaliu cum ca a lor religie e aia buna si ei sunt cei drep-credinciosii. Nu aveti alta ocupatie oameni buni? Sunteti mai rau ca martorii lu Yeahova care-ti bat la usa de parca-i Halloween non stop.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu scrie nici unde ca Mahomed a fost schizofren in delir? Coranul, o carte despre delirul unui schizofren. Are profetii Coranul? Scrie undeva prin el ca cei care vor crede bazaconiile din Coran vor ajunge schizofreni ca si autorul lor, Mahomed? Caci eu asta vad in orientul mijlociu, niste degenerati mental si fizic. Voi vedeti altceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu scrie nici unde ca Mahomed a fost schizofren in delir? Coranul, o carte despre delirul unui schizofren. Are profetii Coranul? Scrie undeva prin el ca cei care vor crede bazaconiile din Coran vor ajunge schizofreni ca si autorul lor, Mahomed? Caci eu asta vad in orientul mijlociu, niste degenerati mental si fizic. Voi vedeti altceva?

 

Da ...noi vedem parsivenie adusa la maxim.

Desi titlul topicului este gresit pus.

Christos nu este versus Mahomed ci de aceasi parte a baricadei ...doar ca mahomed il intrece in bicisnicii si parsivenii ...si cand spun asta ma refer concret la ceea ce vedem cu ochii nostrii ..adica o religie a pacii in care li se cere credinciosilor sa ucida in numele lui Allah, un prophet care in numele moralitatii indeamna la pedofilie si curvie sub forma de mic bordel la domiciliu cu 4 sclave doar numite neveste, iar indemnurile Ayatolahului Khomeinii de a distruge societatea satanica occidentala ptr ca nu permite nici sexul cu bebelusi si nici sexul cu animale care sunt recomanda credinciosilor ca modele de moralitate.

Cer parere aveti ...la ce sunt bune asemenea religii care nu aduc atat rau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sykarian frate tu crezi in ce zici:)) iata ce zice la Luca 4:43 unde ai zis tu!

Trebuie sa vestesc Evanghelia Imparatiei lui Dumnezeu si in alte cetati fiindca pentru aceasta am fost trimis".

Inteligentule ce intelegi prin Evanghelia Imparatiei lui Dumnezeu?Evanghelia lui Mohammed?De ce respingi cand Iisus insusi afirma ca este Fiul lui Dumnezeu si Dumnezeu Insusi!Tu iei ce iti convine din Biblie si spui ca acestea dovedesc ca Iisus era trimis.Si eu la fel pot lua versete din Biblie care spun altceva,dar tu le respingi!si le consideri ca fiind false.Uita cateva din ele.

Luca9:35Si glas sa facut din nor zicand:Acesta este Fiul meu cel ales,de acesta sa ascultati!

Luca3:22Si sa coborat Duhul Sfant peste El in chip trupesc ca un porumbel si sa facut glas din cer:Tu esti Fiul meu cel iubit intru tine am binevoit.

Ioan5:22.Tatal nu judeca pe nimeni ci toata judecata a dat-o FIULUI.Ca toti sa cinsteasca pe FIUL cum cinstesc pe Tatal.Cine nu cinsteste pe Fiul nu cinsteste pe Tatal care la TRIMIS.Iisus nu a fost doar un mesager(cum zice Coranul)ci mai mult de atat!Musulmanii cauta versete din Biblie in care se spune ca Iisus a fost trimis(mesager)si le exclud pe cele care spun ca el este Fiul lui Dumnezeu si Dumnezeu Insusi.

Insa toate aceste lucruri trebuie sa se intample cum spune Scriptura.

Galateni1:6Ma mir ca treceti asa de repede de la Cel care v-a chemat prin harul lui Hristos,la o alta Evanghelie.7.Nu doar ca este o alta Evanghelie dar sunt unii oameni care va tulbura si vor sa rastoarne Evanghelia lui Hristos.8.Dar chiar daca noi insine sau un inger din cer ar veni sa va propovaduiasca o Evanghelie deosebita de aceea pe care v-am vestit-o noi o sa fie anatema!9.Cum am mai spus o spun si acum:daca va propovaduieste cineva o Evanghelie diferita de aceea pe care ati primit-o o sa fie anatema!!!

Voi credeti in cartea sfanta coranul si legile ei,si ve-ti ajunge unde este profetul mohammed,si continuati sa respectati legile Coranului

Loviti-i (pe evrei si pe crestini) oriunde dati de ei". "

"Luptati cu ei pana cand inceteaza amagirea si locul este preluat de credinta in Allah ".

"Nu va faceti prieteni dintre ei ...cand isi intorc spatele ,apucati-i si ucideti-i,oriunde ii gasiti".

Loviti-i peste gat si taiati-le degetele" (Sura 8:12). "

"Nu voi i-ati ucis ci Allah i-a ucis"(Sura 8:17)

."Luptati-va impotriva lor pana cand nu va mai exista nici un razboi civil si pana cand toti vor crede in Allah "

'Luptati-va impotriva celor carora li s-a dat Scriptura , care nu cred in Allah ,,, (Sura 9:29

"O tu, prorocule , luptã impotriva necredinciosilor si ipocritilor si comporta-te aspru cu ei "

"Paradisul v-a fi al celor care lupta pe calea lui Allah, care ucid si care vor fi ucisi; lor le apartine adevarata promisiune"

"O, voi care credeti , luptati-va impotriva necredinciosilor pana la epuizare si faceti-i sa simta asprimea din voi.Si sa stiti ca Allah este cu cei ce se tem de el"

"Cand va intalniti cu necredinciosii , decapitati-i pana cand veti face un adevarat macel printre ei; apoi legati-i pe toti ....Iar cei ce sunt ucisi in calea lui Allah...el ii va duce in paradis "(Sura 47:4-7)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mahomed este profetul mincinos profetit in Apocalipsa trimis sa insele lumea. Nu este nici un secret.

Minciunile scornite de Mohamed nu stau nici 2 secunde in picioare. De ce lumea islamica ingradeste dreptul

la a cunoste Evanghelia ?????????????????? Pentru ca altfel, daca ar recunoaste dreptul la libera credinta

Coranul lui Mohamed ar fi aruncat la tomberoanele istoriei. Insa in epoca moderna si a internetului

nu o sa mai tina mult. Omul va fi liber pe tot globul si va alege in cunostinta de cauza Calea Lui Cristos

sau iadul. Pe urma va putea avea loc a doua venire a Lui Cristos invierea mortilor, judecata de apoi etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

 

 

Coranul este o dovada clara a faptului ca toate asemanarile exterioare ale islamului cu crestinismul sunt doar aparente.Islamul reprezinta mai degraba o religie si-o invatatura falsa ;nu ar trebui sa ne fie frica sa-i catalogam drept ceea ce este,si anume anticrestinism in toata regula. Ori Isus Cristos ori Mahomed a rostit adevarul.Nu pot avea dreptate ambii. Isus spune "Cerul si pamantul vor trece ,dar cuvintele Mele nu vor trece"(Matei 24:35).

 

Si acum te intreb eu pe tine mai Ciocanel...ce-ti pasa matale de aparentele asemanari sau deosebiri intre cele doua religii? Nu ai liniste sufleteasca din cauza ca islamul sau mai stiu io ce alta dogme religioase or fi false si anti-crestine in ideologie? Bravo tie ca crezi in ceea ce crezi,lasa-i pe altii sa creada in ce vor ei si traim cu totii pan la adanci batraneti fara f***** de grija despre cine a rostit adevarul si cine nu.Fiecare om are adevarurile sale.

Primesti cumva comision de te strofoci atata sa imprastii ideea ca crestinismul e adevarul intruchipat? :flowers: Sau ai fi tu intratat de umanist incat iti pasa nespus de sufletele "pacatosilor" care nu cred in dogma crestina si vrei sa-i salvezi?

 

Ce ma mira si amuza in acelasi timp este ca crestinii activisti de pe acest forum sunt intratat de inversunati si belligerent in propovaduirea religiei lor si denigrarea/denuntarea tuturor altor confesiuni IN SPECIAL islamul incat islamistii par amatori pe langa ei.De faptul ca exista o imensa diferenta intre felul cum posteaza ei si felul cum posteaza membrii musulmani ai forumului nici nu mai este nevoie sa mentionez.They leave us in the dust.Cu asa razboinici sa se tot "mandreasca" crestinismul...:flowers:

 

Nu scrie nici unde ca Mahomed a fost schizofren in delir? Coranul, o carte despre delirul unui schizofren. Are profetii Coranul? Scrie undeva prin el ca cei care vor crede bazaconiile din Coran vor ajunge schizofreni ca si autorul lor, Mahomed? Caci eu asta vad in orientul mijlociu, niste degenerati mental si fizic. Voi vedeti altceva?

 

 

Clerice,tu esti in aceiasi zona crepusculara precum fundamentalistii islamisti care urasc tot ceea ce tine de occident si ar dori sa-l rada de pe fata pamantului.Asa si tu in sinea ta...in ceea ce priveste tot ceea ce tine de orientul mijlociu.Numaica in timp ce bezmeticii aia au macar curajul si tupeul sa faca ceva,sa treaca de la vorba la actiune (cu toate ca eu personal condamn lucrul asta...dar nu asta este pointul anyway) tu in schimb bati din clape tata ziulica pe forum.

Stii zicala "Those who can't do teach"...well in cazul tau "Those who can't do...talk"...numa gura-i de tine.Daca ai avea oleaca de sange in vena sau backbone ai trece si tu la actiune....te-ai inscrie la mercenari si ai pleca in middle east sa dai o mana de ajutor la eliminarea musulmanilor si a arabilor daca tot fac umbra 'geaba pamantului (in opinia ta).

Multi viteji sunt in spatele monitorului in anonimat pe cand in realitate ar face caca in pantaloni.

 

Cheers. :airkiss:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mahomed este profetul mincinos profetit in Apocalipsa trimis sa insele lumea. Nu este nici un secret.

 

La fe nu este nici un secret faptul ca Christos este profetul mincinos din Apocalipsa ... adica alter Egoul nascut din minciuna a bietului profet Isus!

 

Minciunile scornite de Mohamed nu stau nici 2 secunde in picioare.

La fel ca si minciunile scornite de Pavel si puse in carca lui Isus!

 

De ce lumea islamica ingradeste dreptul la a cunoste Evanghelia ?????????????????? Pentru ca altfel, daca ar recunoaste dreptul la libera credinta Coranul lui Mohamed ar fi aruncat la tomberoanele istoriei.

Asta chiar ca ar fi distractiv ...adica un furt intelectual asa cum sunt Scripturile furate de crestini de la Iudei si completate cu false evanghelii sunt valoroase ...iar o lucrare macar originala si nefurata de la nimeni ca si Coranul vor fi aruncate la lada de gunoi!

Insa in epoca moderna si a internetului nu o sa mai tina mult.

Nimeni nu te opreste nici acum sa te muti in padure ... daca te deranjeaza civilizatia!

Omul va fi liber pe tot globul si va alege in cunostinta de cauza Calea Lui Cristos

Omul este liber si acum sa aleaga ce vrea ...dar calea adevarata a lui Isus nu o poate alege nimeni pentru ca ea a fost inlocuita de Calea criminalilor lui Isus ... adica Calea Romei a carei carte mincinoasa Biblia o tineti ca fiind cuvantul domnului desi ea e o minciuna de la cap la coada!

 

 

Pe urma va putea avea loc a doua venire a Lui Cristos invierea mortilor, judecata de apoi etc.

 

Pentru ca Christos sa vina a doua oara ...ar trebui sa vina macar prima oara ...dar cum Christos e doar un personaj nascut din minciuna care a furat identitatea profetului Isus ...slabe sperante ca o minciuna sa se materializeze in Dumnezeu !

 

Nu zic asta ptr ca o religie e mai buna decat alta ...ci ptr ca toate se bazeaza pe minciuna ...inclusiv Islamul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×