Sari la conținut
Forum Roportal
CT-60-ARA

Masina la 8000 euro

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M`ar interesa si pe mine care ar fi optiunile pentru o masina care sa coste maxim 8000 de euro....care e bugetu meu momentan.Ma gandisem la un Golf 4 dar vreau sa vad ce altceva mai este pe piata la banii astia.

Thx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

golf 4 la 8000???

sper ca glumesti daca te referi la una noua

daca stii vre-una alba , sunt interesat si eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Second hand ma refer.....

la second hand te incadrezi la mai multe modele(golf 4 este inca o masina scumpa chiar si in Germania...dar te incadrezi si acolo)

Daca vrei mai multe detalii sau chiar o masina buna din Germania da mai multe date...ce vrei de la masina aia?(putere,eleganta,economie etc!!!!)

Editat de florin_symi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau din germania...ca sunt prea multe complicatii cu drumu si chestii....m`ar interesa ceva cat mai puternic dar si economic in acelasi timp,din romania ca e mai simplu.ce`mi propuneti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu vreau din germania...ca sunt prea multe complicatii cu drumu si chestii....m`ar interesa ceva cat mai puternic dar si economic in acelasi timp,din romania ca e mai simplu.ce`mi propuneti?

In Romania trebuie sa ai mult noroc sa gasesti o masina BUNA!!!

nu stiu daca ai vazut la intrare in tara cum intra samsarii cu rampele incarcate cu masini busite...sunt aceleasi masini pe care le gasesti si in Vitan in ziare sau oriunde cu kilometrii dati inapoi si aranjate sa arate ca noi!!

iar daca stai sa caculezi drumul mancare cazarea pe acolo +masina+alte cheltuieli o sa vezi ca iesi mai bine decat daca iei o masina din Romania!!

aaaa si nu am pus service-urile pe care o sa le vrecventezi in mod sigur daca preferi Romania!!!

 

 

 

Hmmm si puternica si economica?!!Se gasesc si dastea...dar mai greu!!!

de curiozitate poti sa intri pe site-ul asta si mai mult ca sigur o sa te convingi!!!

numai bine!!

Editat de florin_symi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cunosc site`u......doar cautam o lista de nume

am inteles ca masini mai ieftine se pot gasi si in bulgaria....cu procura ca sa nu trebuiasca sa o inregistrez aici....dar vreau o lista cu ce pot lua pana in 8000 ....that`s it

Editat de CT-60-ARA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cunosc site`u......doar cautam o lista de nume

am inteles ca masini mai ieftine se pot gasi si in bulgaria....cu procura ca sa nu trebuiasca sa o inregistrez aici....dar vreau o lista cu ce pot lua pana in 8000 ....that`s it

eu am inteles foarte bine ce vrei...dar ma gandeam ca poate te fac sa te razgandesti...oricum este treaba ta!!!

1)Golf 4 (ceva mai ponosit)

2)VW Polo(la fel...mai ponosit)

3)Opel Corsa(poti sa il iei si la 4-5000 si este o masina finuta)

4)fiat Stilo

5)Fiat Punto

6)Ford Fiesta

7)Ford Focus

8)Opel Vectra(2001-2003 parca)

9) Opel Astra

10)WV Fox(mai greu)

Dar conteaza EXTREM de mult modelul(sau in ce an a fost fabricata masina)

Daca mai ai ceva nelamuriri mai intrebi!!

Numai bine!!

 

aaa...nu am pus Longanul pe lista din motive lesne de inteles

Si nu am pus masini frantuzesti pentru ca nu sunt chiar cele mai bune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand(daca e vorba de o masina second hand) sa iti aduci una din Germania. Ar fi bine sa mergi tu acolo. Cunosc oameni care aduc masini in RO pentru vanzare. Unii seriosi, altii total neseriosi care le aduc la cca 200tkm-250tkm si le prepara kilometrajul pe la 130tkm, sau le aduc lovite si le repara. Auto rulata in RO nu merita deloc.

Ca si model, ti-as recomanda Laguna. Ca sa te incadrezi in banii astia(cu birul lui Tariceanu cu tot) ai putea sa-ti aduci o Laguna 2 cu motor de 1.8 16V sau 1.6 16V. Cam la 120 tkm. Poti sa aduci si Laguna 1 faza 2, full, tot cam la atatia km, in stare foarte buna, aceleasi motorizari, la bani mai putini. Eu am adus asa ceva si crede-ma, merita banii. :)

Wv-urile sunt cam umflate la preturi fata de ce ofera comparativ cu Renault. Opelul nu sta in picioare in fata lui Renault.

Astra pe ulei am vazut, insa Laguna pe ulei ba. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti recomand(daca e vorba de o masina second hand) sa iti aduci una din Germania. Ar fi bine sa mergi tu acolo. Cunosc oameni care aduc masini in RO pentru vanzare. Unii seriosi, altii total neseriosi care le aduc la cca 200tkm-250tkm si le prepara kilometrajul pe la 130tkm, sau le aduc lovite si le repara. Auto rulata in RO nu merita deloc.

Ca si model, ti-as recomanda Laguna. Ca sa te incadrezi in banii astia(cu birul lui Tariceanu cu tot) ai putea sa-ti aduci o Laguna 2 cu motor de 1.8 16V sau 1.6 16V. Cam la 120 tkm. Poti sa aduci si Laguna 1 faza 2, full, tot cam la atatia km, in stare foarte buna, aceleasi motorizari, la bani mai putini. Eu am adus asa ceva si crede-ma, merita banii. :blink:

Wv-urile sunt cam umflate la preturi fata de ce ofera comparativ cu Renault. Opelul nu sta in picioare in fata lui Renault.

Astra pe ulei am vazut, insa Laguna pe ulei ba. :cry:

Vrei sa spui ca masinile nemtesti nu se compara cu cele frantuzesti? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×