Sari la conținut
Forum Roportal
TheGrudge

Eroare Internet Explorer & Windows.MOR!

Postări Recomandate

Hi all.Am niste probleme dupa cum urmeaza,cu care mi`am mancat ficatii rau si ma dispera in fiecare zi.Deci sa incep cu inceputu.Nu aveam mari probleme dar m`am pus eu intr`o zi sa reinstalez windowsu.(inainte aveam XP sp2,mergea bine,la unele jocuri aveam probleme si am crez ca din windows si m`am pus sa`l reinstalez).Prima problema a inceput cand am vrut sa`mi instalez direct Sp 2 dupa ce am formatat.Imi dadea intr`una o eroare ca in system restore sunt bifate toate alea off si sa le debifez si sa reinstalez.dar eu cum nu aveam windows nu aveam cum sa fac asta.In fine m`am apucat si am bagat sp1.a mers.apoi am incercat sa bag peste asta sp2.alta eroare.asta : http://www.keepmyfile.com/image/54a9e8993759 (mentionez ca nu e problema ca am nimerit vreun kit cu service pack 2 prost,pt ca am incercat cu 4-5 luate de la diferiti useri,de marimi diferite,deci nu e kitu bulit si de asemenea am dat skip acolo dar degeaba,da eroare si se opreste setupu).Am zis ca nu conteaza ce service pack am,eu vroiam 2`u doar pt firewall...dar in fine am lasat asta.Insa imi da niste erori intr`una la explorer care ma dispera.deci asta o da intr`una pe majoritatea site`urilor http://www.keepmyfile.com/image/66f587993785 apoi dau no la asta(sa nu mai zic ca`mi apare de cateva ori dau no mereu sa scap de ea) insa dupa un timp pe site`u respectiv,sau nu neaaparat imi apare eroarea finala http://www.keepmyfile.com/image/0f7bfb993836 si mi se inchid toate explorerurile.Ca antivirus am Kaspersky pe care`l foloseam si inainte si nu aveam probleme,am scanat tot calcu da n`a gasit nimic.mi`a dat un prieten sa scanez cu Registry Mechanic registri a gasit niste probleme le`a reparat insa asta tot asa a ramas,eu in explorer trebe sa deschid un site de 100 ori sperand ca`mi da eroarea aia mereu mai tarziu,sa apuc sa`mi fac treaba.Mor nu mai stiu ce sa fac...HELP ME

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok man, problema se pune in felul urmator: firewallul din windows e slabut, mai bine folosesti un soft dedicat in acest sens. Eu unul n-am mai intalnit eroarea asta de instalare. Tot ce pot sa te sfatuiesc este sa inchizi toate softurile de fundal, inclusiv Windows Explorer :tease: (Task Manager --> Processes --> explorer.exe), si mai incearca. Eroarea pare sa fie din momentul instalarii Windowsului. Mai precis, cand iti apare ea?

 

In IExplorer.. pei in primul rand incearca alt browser, acesta are prea multe pacate. Daca tii neaparat sa-l tii, fa-ti toate updateurile de pe saitul Microsoft, si apoi instaleaza ultimele versiuni de Java VM si de Flash Player. Adesea asta rezolva.

 

Cat despre eroarea din Windows Explorer.. probabil ca, pur si simplu, ceva drivere is prea vechi sau lipsesc. Mie pe anumite marci de placi de baza specifice imi dadea eroarea asta in prostie, si se rezolva dupa un update. Alte sugestii nu stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Posibil unitate optica cu probleme de citire.

2. Instaleaza Java, pe net ai nevoie, altfel... eroare.

3. De ce nu dai Send error report ? Eu de regula asta fac, iar Microsoftul imi vine cu solutia, daca problema tine de ei. Eu cred ca tu ai acolo un ActiveX cu probleme, luat de pe cine stie ce site.

IE > Tools > Internet options > Programs > Manage Add-ons > si aici dai disable unde srie "not verified", excluzand bineinteles programele pe care tu le stii de incredere, dar IEul zice ca nu, exemple JAVA, desi scrie ca nu e verificat, nu dezactivezi.

 

Revino cu detalii.

 

Eu daca as avea problema asta, as schimba CD-ROMul, as formata Cul, as pune un SP2, as securiza sistemul, as lua ceva updateuri si gata :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Posibil unitate optica cu probleme de citire.

2. Instaleaza Java, pe net ai nevoie, altfel... eroare.

3. De ce nu dai Send error report ? Eu de regula asta fac, iar Microsoftul imi vine cu solutia, daca problema tine de ei. Eu cred ca tu ai acolo un ActiveX cu probleme, luat de pe cine stie ce site.

IE > Tools > Internet options > Programs > Manage Add-ons > si aici dai disable unde srie "not verified", excluzand bineinteles programele pe care tu le stii de incredere, dar IEul zice ca nu, exemple JAVA, desi scrie ca nu e verificat, nu dezactivezi.

 

Revino cu detalii.

 

Eu daca as avea problema asta, as schimba CD-ROMul, as formata Cul, as pune un SP2, as securiza sistemul, as lua ceva updateuri si gata 8)

EmmaD zice perfect.Uite ce iti sugerez eu:(cateva programe)

1)Avast Home Edition-Lasa Kaspersky ca (cel putin la mine) mananca o groaza.Daca nu vrei sa il lasi macar incearca-l ca are o functie de scanare la boot care de obicei rezolva prbl cu virusii(daca e sa ai vrunu)

2)TuneUp Utilities 2006-Nu e necesar sa il pastrezi dar e cel mai bun program pt. rezolvat erori.Crede-ma.Si eu avusi erorile alea la IE si la Windows Explorer.Baga prog.asta si da-i un 1-Click Maintenance.

Programele le gasesti la:

1)Avast-http://www.avast.com

2)TuneUp-http://www.tuneup.com

Sau poti cauta pe www.download.com ca sigur le gasesti.

Succes si sper sa mearga brici! :doh: 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×