Sari la conținut
Forum Roportal
simtion_luci

Melanom malign gradul IV

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Draga Spider,

Sunt Luciana, nu stiu daca iti mai amintesti despre mine.In urma cu un an am fost diagnosticata cu melanom malign gradul IV.Am multe sa-ti mai povestesc, dar astept un semn de la tine daca ai timp si pentru mine.Te saruta, Luciana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Spider,

Sunt Luciana, nu stiu daca iti mai amintesti despre mine.In urma cu un an am fost diagnosticata cu melanom malign gradul IV.Am multe sa-ti mai povestesc, dar astept un semn de la tine daca ai timp si pentru mine.Te saruta, Luciana.

Buna Luci. Chiar ma intrebam ce se mai intampla cu tine. Astept sa-mi scrii pe privat daca doresti, sau aici. Din pacate nu prea mai am timp sa intru pe forum atat de des cum o faceam inainte. Insa cu siguranta imi voi face timp sa discut cu tine.

Te salut,

spider

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna Luci. Chiar ma intrebam ce se mai intampla cu tine. Astept sa-mi scrii pe privat daca doresti, sau aici. Din pacate nu prea mai am timp sa intru pe forum atat de des cum o faceam inainte. Insa cu siguranta imi voi face timp sa discut cu tine.

Te salut,

spider

 

Spider,

 

sunt in situatia in care trebuie sa elimin ganglionii santinela, ca urmare a a depistarii in urma examenului histopatologic a unei tumori de 2 mm depistata in urma excizarii unui melanom situat la nivelul gambei drepte

Deciza este dificila, nu stiu exact ce presupune operatia, cat de profunda este, daca rezolva problema sau doar daca este o amanare. Am inteles ca va fi vorba de o scintigrafie folosind radiatii beta. Ceea ce nu stiu este daca aceasta investigatie este facuta doar dupa operarea ganglionilor sau inainte. Este posibil ca dupa operatie sa urmeze o a doua sau o a treia pentru excizarea altor gangloni? Ce sanse reale sunt?

Multumesc

Lucian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×