Sari la conținut
Forum Roportal
Danie

Despre facultatea de Drept Bucuresti

Postări Recomandate

buna .. sunt in cls a 11 a si m-am decis sa dau la drept ma gandedesc ca mai departe mi-ar placea sa fiu procuror ... as vrea sa-mi impartasiti cateva dintre experientele , gandurile , sfaturile voastre ... cam cum este .. ce materii se studiaza care este procedura care se aplica in alegerea domeniului ... va multumesc! :o:

aaa .. si as mai vrea sa stiu cam cata engleza si franceza trebuie sa stiu ... adica cam care este nivelul care se studiaza .. :roll:

Editat de Danie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand trebuie sa faci 4 ani de facultate si, apoi sa fi admis la I.N.M, unde mai faci inca 3 ani se zile. Abia apoi devii procuror sau judecator stagiar.

Limba straina iti alegi numai una, si nivelul este de avansat.

Materii,istoria dreptului,filozofie, drept din toate domeniile - civil, constitutional, penal, etc.

Mie facultatea de drept mi se pare o facultate dificila.

Pentru ca in titlu ai mentionat de cea din Bucuresti uite aici site-ul Universitatea de Drept Bucuresti unde gasesti o gramada de date despre anul acesta universitar - tematica, discipline, licenta, chiar admitere etc.

Depinde de fiecare ce ii place si cum vede el lumea.

Da, unii o considera grea, altii frumoasa. Mie mi s-a parut frumoasa.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand trebuie sa faci 4 ani de facultate si, apoi sa fi admis la I.N.M, unde mai faci inca 3 ani se zile. Abia apoi devii procuror sau judecator stagiar.

Limba straina iti alegi numai una, si nivelul este de avansat.

Materii,istoria dreptului,filozofie, drept din toate domeniile - civil, constitutional, penal, etc.

 

Depinde de fiecare ce ii place si cum vede el lumea.

Da, unii o considera grea, altii frumoasa. Mie mi s-a parut frumoasa.

 

si cam ce cunostinte de istorie si de filozofie trebuie sa am deja in primul an?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×