Sari la conținut
Forum Roportal
BestOne95

Cum se imbraca romanii in sezonul rece ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce romanii nu ( mai ) au nici un pic de stil vestimentar ? De ce inca vad oameni in adidasi iarna sau in adidasi si camasa bagata in pantaloni , eventual curea !? Cel putin eu vad adidasii ca incaltaminte care se poarta expre pentru sport . Se includ shoes , tenesii , care tot mai au putina eleganta . De ce oamenii inca poarta slapi , pantaloni trei sferturi , si maiou ( vara )? Stiati ca suntem pe ultimul loc in Europa din punct de vedere al vestimentatiei!?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La New York pe ger, cetateni din India cu turban, blana si slapi in picioare :crazy: dar ii vezi si in Phoenix pe asiaticii si din orientul apropiat si mijlociu cu caciula de Astrahan si itari, sandale cu 5 numere mai mari din care se vad ghearele necioplite.

Editat de The Unknown
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multi cred ca democratia si libertatea aduce si un fel de linie al modei de ne_spalati!!!

Addiddasii au devenit incaltamintea cu care te-ai nascut pe picioare, jeans zis blugi si restul de piese foarte neglijent purtate au devenit statement de macho in parkare!!!

Stilul vestimentar este greu de definit in tari in dezvoltare unde comunistii au facut dosar pentru cei care purtau ceva la moda straina, deci impotriva modestiei pe care-l predicau tovarasii. Romania niciodata n-a dat ora exacta la moda!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce romanii nu ( mai ) au nici un pic de stil vestimentar ? De ce inca vad oameni in adidasi iarna sau in adidasi si camasa bagata in pantaloni , eventual curea !? Cel putin eu vad adidasii ca incaltaminte care se poarta expre pentru sport . Se includ shoes , tenesii , care tot mai au putina eleganta . De ce oamenii inca poarta slapi , pantaloni trei sferturi , si maiou ( vara )? Stiati ca suntem pe ultimul loc in Europa din punct de vedere al vestimentatiei!?

 

 

Intrebarea aceasta mi-am pus-o si eu. Cum rezista unii la (-5)gdrC in adidasi sau chiar tenesi? Initial m-am gandit ca poate nu au bani sa-si cumpere ceva mai adecvat, de iarna, dar m-am uitat mai atenta la incaltari si erau de firma. Cred ca costau mai mult decat cizmele mele. :swoon:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent de sezon, eu port tricou.

 

De ce romanii nu ( mai ) au nici un pic de stil vestimentar ? De ce inca vad oameni in adidasi iarna sau in adidasi si camasa bagata in pantaloni , eventual curea !? Cel putin eu vad adidasii ca incaltaminte care se poarta expre pentru sport . Se includ shoes , tenesii , care tot mai au putina eleganta . De ce oamenii inca poarta slapi , pantaloni trei sferturi , si maiou ( vara )? Stiati ca suntem pe ultimul loc in Europa din punct de vedere al vestimentatiei!?

Ca sa le porti tu de grija, de asta.

 

Nu, suntem cam pe ultimul loc in Europa ca si factor economic. Iar asta atrage si ceea ce ai invocat tu mai sus.

Sa-i vezi pe italieni sau spanioli cum se vor imbraca dupa vreo 4-5 ani de recesiune.

Editat de Olivier Dzidzi
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum rezista unii la (-5)gdrC in adidasi sau chiar tenesi? :swoon:

 

Acesti pantofi de sport sint facuti foarte interesant in ultimii ani, nu sint ca in copilaria mea, cea pe care-l poarta sportivii profesionali costa enorm de scump si aici si nu le cade din picioare, chiar si unu purtat se vinde cu sute de dolari dar nu la Second H.

 

Fiul meu le comanda undeva ca are piciorul mai lat si nu gaseste des in magazine sa-i vina bine, am fost cu el odata si am vazut detaliile pe care le completeaza cum vrea sa fie si din ce fel de materiale. Ii masoara piciorul si vine in cateva saptamani cu posta.

Nu aluneca, respira, e usoara, e calduroasa, se comanda special de alergat, de jucat fotbal, de mers numai pe jos ca au diferite modele si detalii pentru fiecare scop aparte!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea aceasta mi-am pus-o si eu. Cum rezista unii la (-5)gdrC in adidasi sau chiar tenesi? Initial m-am gandit ca poate nu au bani sa-si cumpere ceva mai adecvat, de iarna, dar m-am uitat mai atenta la incaltari si erau de firma. Cred ca costau mai mult decat cizmele mele. :swoon:

Mai mult ca sigur nu e vb despre starea materiala , cel putin a unora . Incaltaminte all season .

 

Indiferent de sezon, eu port tricou.

 

 

Ca sa le porti tu de grija, de asta.

 

Nu, suntem cam pe ultimul loc in Europa ca si factor economic. Iar asta atrage si ceea ce ai invocat tu mai sus.

Sa-i vezi pe italieni sau spanioli cum se vor imbraca dupa vreo 4-5 ani de recesiune.

Nu e adevarat. Te poti imbraca bine si fara sa ai foarte multi bani . Chiar daca ai haine putine le poti asorta cu putin stil . E inadmisibil sa porti 1/2 perechi de incaltaminte de vara , toata perioada anului . Renunti la anumite placeri , in favoarea altora .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i vezi pe italieni sau spanioli cum se vor imbraca dupa vreo 4-5 ani de recesiune.

 

 

Oooops!!! Ceva ce nu stii este, ca italienii fac moda masculina si in Statele Unite!!! inca din cele mai vechi timpuri cand Godfather era realitate nu film, si de atunci incoace, barbatii se uita la marfuri ca in magazinele de lux precum Saks Fifth Avenue.

 

"Giorgio Armani is an Italian fashion designer, particularly noted for his menswear"

 

Ciao!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu, prefer stilul nord-american decat cel meridional. Pentru mine conteaza foarte mult ca o haina sa stea lejer pe mine, nu neaparat sa dea bine la public.

Nu m-ar mira sa port Etnies sau Billabong si atunci cand voi avea 50 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oooops!!! Ceva ce nu stii este, ca italienii fac moda masculina si in Statele Unite!!! inca din cele mai vechi timpuri cand Godfather era realitate nu film, si de atunci incoace, barbatii se uita la marfuri ca in magazinele de lux precum Saks Fifth Avenue.

 

Aia care isi permit sa cumpere haine de la Saks si sunt mai emancipati si pretentiosi. Nu cred eu ca majoritatea barbatilor americani se imbraca de acolo, ci foarte putini. La fel cum majoritatea femeilor americane nu-si fac cumparaturile de la boutiq-urile de pe Rodeo Drive. :doh: In US, Wallmart, Target si JC Penny sunt baza, nu Saks si Armani.

Editat de Stifler's Mom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×