Sari la conținut
Forum Roportal
Ravenous

Good bye my lover

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma intreb oare de ce stau si sufar dupa o relatie care nu a mers niciodata? Oare de ce am lalait-o vreo cativa ani, am stat doar cu frica ca se va ajunge la sfarsit, nu vedeam o continuare in viitor in aceasta relatie. Nu pot sa-mi dau seama ce m-a tinut acolo. Oare de ce de fiecare data, (si-au fost destule) dupa despartire, in care am fost de acord si eu ca nu mai are rost m-am intors inapoi, desi stiam ca nu fac bine ceea ce fac? Oare de ce sunt caile vietii asa incurcate. Oare de ce intram in relatii nepotrivite? Cel putin eu asa am patit, totul era ok o vreme dupa care parca ceva imi spunea ca nu ceea ce vreau, si adevarul daca analizam la rece chiar nu era. De-a lungul timpului am avut o singura relatie in care am crezut ca pot sa raman fara sa gresesc

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce seamana topicul tau cu cel deschis de Anonim_c !! 8)

E azi vreo conjuctie venus cu jupiter !? ;)

 

Nu are nici o legatura una cu alta. Nu stiu cine este anonim_c !

Nu am vrut decat niste pareri si oricat mi-as dori sa nu ma gandesc tot acolo imi fuge mintea. Nu pot sterge pur si simplu cu buretele, m-am impotmolit rau de tot in ultima relatie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe moment vedeam totul roz, dar undeva pe parcurs se pierdea. Incerc sa-mi dau seama ce se intampla cu mine...

 

Esti gay, probabil. Nu e ceva de rau, ti-am zis doar ce se intampla cu tine.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde stii ca ai gresit, daca ea nu ti-a dat explicatii? Zici ca ai gresit, apoi te contrazici spunand ca meritai o explicatie ca sa stii unde ai gresit. Tu esti de parere ca esti de vina daca nu merge o relatie? Sau chiar ai calcat stamb? Ai dreptate ca trebuie sa inveti si din experiente mai putin placute (sau experienta relatiilor esuate). Ai facut asta?

Scuze, exprimare gresita, mai bine spus m-am inselat decat am gresit. Probabil m-am facut inteles gresit, dar am cateva nopti nedormite. Asta a fost o relatie din trecut, acum e vorba despre una recenta care se pare tot nereusita. Nu, nu am calcat stramb si da, am tendinta sa ma invinovatesc si se pare ca nu am invatat nimic din relatiile esuate.

Editat de Ravenous

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cum de nu inveti nimic din ele? Vrei sa zici ca te inseli de fiecare data fara sa faci nimic gresit?

 

Mai bine dormi si ne povestesti cand esti cu mintea odihnita. Mesajele tale parca sunt scrise din goana trenului. Detaliaza putin la ele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca romantismul asta exacerbat si melancolic iti aduc un handicap si te impiedica sa ai o atitudine de barbat, care ti-ar atrage admiratia sexului opus.

Adica, mai pe scurt, e ok sa fii trist, chiar melancolic - insa doar temporar.

Daca o sa fii in continuare un barbat slab, fetele vor fugi de tine si nu vei mai avea oportunitatea sa gasesti pe alta cu care sa traiesti o relatie mai buna sau mai sanatoasa.

Si mai pe scurt, e o experienta, get over it, move to the next level.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb oare de ce stau si sufar dupa o relatie care nu a mers niciodata?...[....]...,

am stat doar cu frica...[...]...,

nu vedeam o continuare in viitor ...[...]...

Nu pot sa-mi dau seama ce m-a tinut acolo.

 

 

Esti neintarcat emotional.

Inca mai visezi dupa dragostea parentala materna, si proiectezi nevoia asta in partenera.

 

Grow up !

 

A.

Si taie naibii odata cordonul ombilical...ala virtual, ca pe celalalt presupun ca ti l-a taiat ginecologul.

Si nu te comporta dupa aia ca un baietandru tafnos, pe la 13-14 anisori, onanist si care crede ca toate femeile sunt curve.

Poti sa treci in statusul emotional corespunzator varstei tale biologice.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×