Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor si bine v-am gasit.

Caut de mult sa scriu undeva aceste ganduri si mai ales sa le citeasca careva.

Mai am un cont pe un forum tocmai pentru a discuta cu cat mai multa lume pe acest subiect.

 

Am avut o relatie cu o fata de 7 ani, (acum eu am 29 ea 27)perioada facultatii. Urma sa ne casatorim, dar au existat anumite probleme de cuplu pe care trebuia sa le rezolvam. Ea de multe ori mi-a tradat increderea, ma mintea, etc.

Acum 4 luni, am decis sa luam o mica pauza, sa ne gandim la ce vom face in continuare. In aceste 4 luni, vb la telefon, ne vedeam in fiecare weekend aproape, discutam.

In acest timp ea tot primea sms-uri de la "antrenorul" ei de fitness. Imi spunea ca doar o intreaba daca vine azi la sala. Mi se parea mie ceva anormal dar zicea ca cu toata lumea face asta. Am crezut-o ca aveam incredere in ea. Ea nu credea in amicitia dintre un barbat si o femeie...si nici eu altfel. In fine...

 

Intr-o seara, in timp de vb cu ea la telefon pe la 11 noaptea, se auzise usa ei de la intrare...ea cand a auzit usa, a inchis repede telefonul. Am sunat-o inapoi...nimic. Ii dau sms ca ce s-a intaplat si cine a venit la ea. Dupa 40 de min ma suna inapoi sa-mi spuna ca sunt un nebun ca o tot deranjez. Si mi-a spus ca la usa era o greseala si mi-a inchis telefonul ca s-a speriat.

 

Am intrebat-o clar...o venit vreun barbat la tine? Te rog sa nu-ti bati joc de mine si de sentimentele tale. A spus, NU!...cum vb asa prostii?? Nu ti-e rusine sa ma acuzi??

Dupa acest incident...aproape 2 sapt nu mi-a mai raspuns la telefon. In acest timp eu am fost putin bolnav si i-am dat sms sa-i spun. Nici-un raspuns.

Apoi am sunat-o si am intrebat-o clar...Ai pe altcineva?....raspuns: DA!

"Sunt cu el de aproape 2 luni, (era instructorul ei cu mai multi bani ca mine)...am fost la inceput amici si apoi m-am indragostit de el". Va dati seama ce am simtit eu in momentul acela? Toata lumea mi se naruise. Fata cu care mi-am facut planuri de casatorie, copii, casa, masina...tot. Fata care nu credea in amici si prieteni barbati. Nu doresc nimanui asemenea sentiment.

I-am spus...de ce mi-ai facut asta??. Mi-a raspuns: Pt ca am fost despartiti si tu nu m-ai mai cerut de nevasta, aveam nevoie de cineva langa mine si trebuia sa-mi vad de viitor. I-am spus clar ca nu eram despartiti, era doar o simpla pauza unde puteam revizuii anumite chestii. Am fost amandoi de acord cu pauza asta.

Dar in timp ce noi ne plimbam, faceam cumparaturi prim mall si ne simteam bine...ea de fapt se culca cu el. Si seara cand imi dadea sms-uri de noapte buna, le dadea ca nu era langa el.

 

Cel mai mult m-a deranjat ca m-a mintit. Ma chema la ea in timp ce ala era plecat. Imi dadea tot felul de sperante si promisiuni. Si chiar mi-a spus cand am prins-o: " Da, ai banuit tu ceva in legatura cu altul".

Dar de ce nu m-ai antentionat cand ai iesit prima data cu el, tu ai idee cat m-ai facut sa sufar?...am intrebat-o.

N-am primit nici-un raspuns. Mi-a spus sa merg sa vad un psiholog, mi-a urat un weekend placut si mi-a inchis telefonul.

 

Vedeti voi...cum as mai putea avea incredere in cineva? Cum ma mai pot apropia eu de cineva?

Ma simt atata de rau, atata de tradat...abia mai manc, nu mai pot sa dorm deloc. Ma gandesc intruna la ei, la faptul ca ea si-o tragea cu el in perioada cand noi eram ok. Dupa atatia ani de dragoste, ea a putut renunta asa usor la mine? Simt c-o iau razna rau de tot.

 

Oricum, va multumesc ca mi-ai citit "necazul" si sper sa ne auzim.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

(era instructorul ei cu mai multi bani ca mine)

Carevasazica crezi ca ai fost parasit pentru unul cu bani mai multi?

Cred ca un instructor de fitness atrage in primul rand prin aspect si atitudine, apoi restul, ce-o mai fi. Dar no, asta-i parerea mea. :roll:

 

Daca era asa o dragoste mare , de ce ai stat 7 ani fara sa o iei de soata? Ai vrut apoi o pauza de 4 luni ( ceea ce arata ca nu erau lucrurile roz intre voi, pentru ca atunci cand sunt toate bune si frumoase, nimeni nu vrea pauze) si acum esti suparat ca si-a gasit fericirea in bratele altuia ?! Trebuia sa-ti asumi si un astfel de deznodamant cand ai initiat propunerea cu pauza.

 

Si tu acum vrei sfaturi ca sa o uiti, sau vrei sa intelegi cu ce ai gresit TU?

 

Nicio femeie si niciun barbat nu isi paraseste perechea, daca este fericit. La asta sa te gandesti.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetele se maturizeaza mai repede ca baietii, asa ca ele stiu a gestiona astfel de probleme. Aaa, pardon... la ele maturizarea inseamna sa faca ce simt pe moment. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata-i o javra. Obisnuieste-te cu ideea si da-i inainte. Nu te mai intreba de ce, cum, cand.. s-a dus, mai sunt femei. Tura asta ti-ai luat-o tu in mustiuc, dar lasa ca le arati tu lor, care-or veni dupa ea, le dai ce merita, femeile-s toate niste chhurve nenorocite.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vedeti voi...cum as mai putea avea incredere in cineva? Cum ma mai pot apropia eu de cineva?

 

Cu grija, vezi intai daca nu musca si la primul semn ca ceva e in neregula, next!

 

Ma simt atata de rau, atata de tradat...abia mai manc, nu mai pot sa dorm deloc.

 

Trece, n-ai sa ramai asa decat cel mult pana la urmatoarea :)

 

Ma gandesc intruna la ei, la faptul ca ea si-o tragea cu el in perioada cand noi eram ok.

 

In perioada cand tu doar te autoiluzionai ca totul este ok si astfel vedeai doar ceea ce iti convenea sa vezi!

 

Dupa atatia ani de dragoste, ea a putut renunta asa usor la mine?

 

Pai, tocmai ca n-a renuntat usor, i-au trebuit 7 ani ca sa ia decizia asta!

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru raspuns.

Nu cred ca impune prin fizic instructorul ei...ii cunosc pe toti aia de la sala. Eu am 1,90 si 94 de kg. Si eu fac sala de multi ani, etc etc. De asta nu mi-e frica de nimeni. Si nu sunt nici chiar sarantoc.

 

Nu am facut pasul cu casatoria pentru ca situatia nu era roz. Ea nu era matura deloc si nu era pregatita pentru asa ceva. Si ea a recunoscut asta. Avea si niste probleme din tinerete, mergea de 4 ani la psiholog. Avea crize de isterie, exces de gelozie, furturi de bani, minciuni. In fine...absolut orice am iertat la ea, vroiam sa ne casatorim.

Pauza am vrut-o amandoi, asa am considerat ca e mai ok. Dar repet...in pauza aia ne comportam absolut normal ca orice cuplu, in afara de sex. Zicea ca nu vrea sa mergea la "biserica". Am fost inclusiv de acord sa nu mai facem sex pana la nunta.

 

Nu sunt suparat ca si-a gasit fericirea, doamne fereste...sunt indignat ca m-a mintit. Trebuia sa-mi spuna. Nu sa-l "probeze" pe ala si pe mine sa ma tina "rezerva". Intelegi? Si sa-si tina tot felul de amici pe la servici cu care vorbea ore intregi pe mess chestii intime. Asta e supararea mea de fapt.

Nimeni nu-mi poate spune cum s-o uit sau ce sa fac. As putea sa ma razbun si eu.

 

@I_deea...de ce spui ca e o fata cu simt practic? si bravo ei ca m-a inselat? Inteleg ca esti femeie si ti cu ea...dar hai sa nu exageram. Prin meseria pe care o am, am cunoscut o groaza de femei. Nici macar n-am iesit la suc cu vreuna...sa ma gandesc sa i-o trag...nici vorba. Am fost extrem de cinstit si loial. Ea in schimb...cand vorbea cu cineva, spunea ca n-are prieten, ca s-a despartit de mine de muuuult. Asta e comportament normal? Si cand aflam ce zicea...imi cerea s-o iert. Cand mergea pe la chefurile firmei, isi facea de cap cu toti barbatii...se distrau, dansau. N-am fost gelos nici macar o secunda. Avem mare incredere in ea.

 

Sa fiu sincer...mi-a distrus toata increderea in femei.

 

@black velvet...nu i-au trebuit 7 ani sa ia decizia asta pentru ca eu i-am iertat totul. Am sters totul cu buretele.

Era vorba sa ne casatorim pana acuma cateva saptamani...era vorba sa mergem eventual la un terapeut. Ea a recunoscut ca nu e pregatita pt casatorie pt ca era foarte imatura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti place sa traiesti periculos tie... :crazy: iti plac provocarile hard, cu instabile psihic, cu de-astea.. Vrei sa fii pretenu' meu?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avea si niste probleme din tinerete, mergea de 4 ani la psiholog. Avea crize de isterie, exces de gelozie, furturi de bani, minciuni. ...

 

sunt indignat ca m-a mintit.

 

sa-si tina tot felul de amici pe la servici cu care vorbea ore intregi pe mess chestii intime. Asta e supararea mea de fapt.

 

Ea in schimb...cand vorbea cu cineva, spunea ca n-are prieten, ca s-a despartit de mine de muuuult.

Cand mergea pe la chefurile firmei, isi facea de cap cu toti barbatii...se distrau, dansau.

 

eu i-am iertat totul. Am sters totul cu buretele.

 

De ce ai iertat asa ceva? Ce hiba ai? :D

 

Dupa tot ce ai trait, tot ai mai fost indignat ca te-a mintit? :doh:

 

Viata voastra sexuala era una satisfacatare pentru ea? :D

Editat de Melissa Rebeca
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×