Sari la conținut
Forum Roportal
Tancut

Criterii in functie de care ne alegem partenerii / partenerele

Evaluează acest topic

  

36 membri au votat

  1. 1. Te afli in situatia de a-ti alege un partener / o partenera. Alege din criteriile enumerate (cele mai importante pentru tine).

    • Partenerul are un aspect fizic atractiv (peste medie).
    • Intre noi exista acea"chimie" (atractie sexuala).
    • Intre noi exista intimitate emotionala (buna comunicare si libera impartasire a emotiilor).
    • Partenerul este inteligent (adaptabil, flexibil, are simtul umorului).
    • Partenerul are un nivel de studii similar.
    • Partenerul da dovada de angajament in relatie (fidelitate, respect, sprijin, responsabilitate).
    • Partenerul are o situatie financiara prospera (vila, masina, concediu in Las Vegas).
    • Partenerul manifesta din plin trasaturi masculine/feminine.
    • Partenerul se bucura de un statut social satisfacator (prestigiu, recunoastere sociala).
    • Avem valori comune (viziuni similare, idealuri comune).


Postări Recomandate

Sa vedem mai clar dupa ce "alearga" atat femeile cat si barbatii. (In completarea topicului deschis de SR)

 

Setarile nu imi permit sa limitez un numar maxim de variante de raspuns. Recomand maxim 5 variante (alegere fortata) pentru o discriminare satisfacatoare a criteriilor.

 

Sa vedem ! :roll:

Editat de bydy
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta presupun ca e topic pentru aia care nu-s inca cu belciugul de gat, nu ? :lol:

 

Nu neaparat. Pot raspunde si acestia, plasandu-se in situatia ipotetica in care ar trebui sa isi aleaga un partener. (Sau bifand criteriile in baza carora si-au ales deja partenerul). Cu cat sunt mai multi respondenti, cu atat e mai bine.

Editat de Tancut
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a remediat. Poti vota cate variante vrei. :friends:

 

:friends:

 

ye. Tancut sa imi dai o ciocolata ca am servit comunitatea

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat. Pot raspunde si acestia, plasandu-se in situatia ipotetica in care ar trebui sa isi aleaga un partener. (Sau bifand criteriile in baza carora si-au ales deja partenerul). Cu cat sunt mai multi respondenti, cu atat e mai bine.

Aham, inteles. Pai atuncia io le-am votat pe tate cele, n'afara de una sau doo care nu s-o prea potrivit...la treaba cu emotiile...eu mi-s cu impartasitul mai ceva ca popa in biserica, el nu, si la concediul ala la Las Vegas. Nu ne pasioneaza pe nici de unul locu cela.:lol:

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No bine. Am dat si io o mana de ajutor!:)

 

 

:friends:

 

ye. Tancut sa imi dai o ciocolata ca am servit comunitatea

 

 

Asaaa revenind.

Am votat mai multe variante,dar initial am rezonat(atunci cand o fo sa fie)cu ultima varianta.Adica acela a fost criteriul dupa care am ales :)

 

 

Eu le votez pe toate.

Nu tre toate`ntrunul. Accept si din bucati! :lol:

 

Ciocolate, cafele, tigari, sori si zambete la discretie pentru toti respondentii ! :flowers:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu le votez pe toate.

Nu tre toate`ntrunul. Accept si din bucati! :lol:

Asta-mi aminteste de cele 5 porunci ale unei bune relatii dpdv al unui barbat:

 

1. Este important sa gasesti o femeie, care sa tina in frau gospodaria, care stie sa gateasca si care are un job banos.

 

2. Este important sa gasesti o femeie, care te faca sa razi, care te intelege si cu care poti sa vorbesti si sa discuti.

 

3. Este important sa gasesti o femeie, pe care te poti baza si care nu te minte.

 

4. Este important sa gasesti o femeie, care este buna la pat si care face sex cu placere si de cate ori vrei.

 

5. Este important, ca aceste patru femei sa nu se cunoasca intre ele...

 

:rot:

Editat de Melissa Rebeca
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe misteriosul se face pana la un anumit punct, incat sa se ramana in emisfera misterelor, dar dupa acel punct, devine redundant si absurd. ;)

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa spun ca am indus in eroare prin votul asupra afirmatiei '' partenerul are un nivel de studii similar''. Am apasat din greseala. Partenerul meu are un nivel mult mai ridicat de studii, insa nivelul de cunostinte, ca si cultura generala, e unul similar.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×