Sari la conținut
Forum Roportal
Googlia

Cum devin independenta?

Postări Recomandate

Cum scap de dadaceala mamei?Cum sa ii explic ca ma pot descurca singura fara sa o jignesc?Cum sa ''imi iau zborul''desi inca locuiesc cu ai mei?Cum sa o fac sa inteleaga ca spuravegherea permanenta si cicaleala ma inhiba teribil?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum scap de dadaceala mamei?Cum sa ii explic ca ma pot descurca singura fara sa o jignesc?Cum sa ''imi iau zborul''desi inca locuiesc cu ai mei?Cum sa o fac sa inteleaga ca spuravegherea permanenta si cicaleala ma inhiba teribil?

Cati ani ai?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mutandu-te. Stiu, ai spus ca nu se poate. :roll:

 

Oamenii care au o inteligenta emotionala suficient de ridicata incat sa priceapa reactiile altora la comportamentul lor il ajusteaza in mod natural.

Cei care nu o au, nu vor intelege nici cand li se spune verde in fata.

Singurul meu sfat ar fi sa nu iti pierzi vremea cu strategii.

Abordeaza problema politicos dar direct. Daca se face ca nu te-a auzit, ia-ti gandul si fa abstractie de problema cat poti.

E putin probabil ca asemenea persoane sa se schimbe vreodata.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Independenta esti doar atunci cand nu depinzi de nimeni in niciun fel. Locuiesti singura si-ti castigi existenta, iti poti administra singura situatiile.

Altfel, trebuie sa respecti anumite reguli.

 

Nu poti "zbura" decat atunci cand esti suficient pregatita.

Spune-i mamei tale deschis ca doresti sa te lovesti de pragul de sus ca sa vezi realitatea.

Pentru ca aceasta te va intari si pregati pentru altele.

Spune-i ca regulile prea stricte nu fac altceva decat de a starni dorinta de evadare.

 

In alta ordine de idei, candva, iti va lipsi "cicalaeala".

Gandeste-te la asta.

Editat de Aether.
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum scap de dadaceala mamei?Cum sa ii explic ca ma pot descurca singura fara sa o jignesc?Cum sa ''imi iau zborul''desi inca locuiesc cu ai mei?Cum sa o fac sa inteleaga ca spuravegherea permanenta si cicaleala ma inhiba teribil?

 

 

in ce sens te descurci? ai un venit stabil si poti sa te intretii singura?

si acea cicaleala apare pentru ca tu nu ii impartasesti din activitatile tale si locurile in care mergi si felul cum tratezi ceea ce ti se intampla ca ea sa stie ca intradevar ai capacitatea de a te "descurca" daca intervine ceva neprevazut

 

mai gandeste-te !! :o:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum scap de dadaceala mamei?Cum sa ii explic ca ma pot descurca singura fara sa o jignesc?Cum sa ''imi iau zborul''desi inca locuiesc cu ai mei?Cum sa o fac sa inteleaga ca spuravegherea permanenta si cicaleala ma inhiba teribil?

 

citi ani ai ?

de obicei ca sa-ti poti lua zborul intai dovedeste ca nu pici in bot,

asa vor mai slabi latul si cicaleala.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa o fac sa inteleaga ca spuravegherea permanenta si cicaleala ma inhiba teribil?

Chiar asa, spunandu-i direct ce ai pe suflet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

27 de ani,job stabil,financiar ok.Cicalelile se rezuma la chestii marunte dar enervante care m-au facut sa imi pierd increderea in mine.Imi reaminteste de prea multe ori ce trebuie sa fac in cursul zilei de maine spre exemplu sau nu omite nicio greeala facuta indiferent de conjunctura.Suntem amandoua foarte impulsive si uneori ies scantei in urma discutiilor.Vreau sa traiesc fara sa dau explicatii atunci cand intarzii sau cand vreau sa ies undeva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×