Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Tata de fete

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa zicem despre relatia dintre tatal de fete si prietenul/prietenii/viitorul sot al fetelor.

Cred ca cei doi barbati cei mai importanti din viata femeilor (nu pot considera copiii de sex masculin sau feminin in vreun top, deci minus copiii), care ne ofera dragoste si stabilitate, trebuie sa aiba o relatie.

De ce pe cate unul il place/accepta mai mult?

Ajuta la construirea relatiei ca tata si prietenul sa aiba un hobby comun.....ex. calculatoare, motociclete, masini, aceeasi echipa de fotbal...?

Cum evolueaza relatia celor doi dupa ce exista o relatie sexuala intre prieten si fiica?

Orice alta treaba care va vine in minte....aspecte culturale.

Desigur putem face un topic oglinda si discuta si de relatia dintre fata si mama iubitului.....(nora/soacra)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine in familie a fost asa: cat timp unul din gineri i-a cantat in struna, a fost prietenul lui. Daca au avut pasiuni comune - masinile, motoarele, au fost prieteni. Daca ginerele s-a bagat in seama si nu a asteptat ca tata sa-l bage in seama, a fost ok. Apoi, tatalui meu ii place sa nu i se iasa din cuvant si sa-i fie urmate sfaturile. Are trei gineri, unul e pe placul lui, unul ii sta in gat iar celalalt inca nu stiu, ca nu m-a interesat aspectul, dar cred ca e pe undeva pe la mijloc.

 

Depinde de temperamentul fiecaruia, n-am vazut sa existe o diferenta intre inainte si dupa inceperea vietii sexuale (nici n-a fost cazul, pentru ca in mintea lui a coincis cu momentul casatoriei), tata e introvertit, nu are schimbari de-astea de comportament, cum e la inceput, e pe tot parcursul.. "relatiei". Nu il intereseaza atat comportamentul ginerelui fata de fiica-sa, cat fata de el.

 

Asa e la mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce mi se pare interesant e cum fata isi alege un partener si ii seamana in multe aspecte tatalui :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tatal meu a murit cand eu aveam 14 ani, prin preajma Craciunului.

Ca urmare, nu m-am confruntat cu asemenea situatii.

In schimb, mama are nora si ginere si se intelege mai bine cu ginerele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce mi se pare interesant e cum fata isi alege un partener si ii seamana in multe aspecte tatalui :)

 

Cel mai tipic caz ca fetele cauta un sot asemanator cu tatal, fiind o asigurare de viitor comfortabil si sigur, viata fara probleme, exact cum a crescut acasa!!!

 

Si tatal meu a murit inainte sa ma casatoresc. Eu nu aveam idei din astea sa ma ascund dupa o masca, am vrut altceva de la viata de adult decat dintr-o casa in alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum imi dau seama, ca la nivel instinctic cred, am ales un barbat care-i seamana destul de bine tatalui meu :) Si se inteleg okk cei doi

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce mi se pare interesant e cum fata isi alege un partener si ii seamana in multe aspecte tatalui :)

 

Asta remarc si eu.

Si aceasta asemanare duce la o oarecare compatibiliate intre ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E mai usor daca se vad rar, de pilda daca locuiesc in tari diferite. Eu zic ca in cazul meu s-ar fi inteles chiar bine, daca ar fi vorbit aceeasi limba. Eu in vizitele petrecute in Romania eram pe post de translator. :lol2:

 

Mi-aduc aminte cand i-am spus lui tata, la cateva saptamani de la inceputul relatiei. Asta e situatia cand distanta e mare, primesti vesti de genul prin telefon sau prin email. In vremuri trecute se trimiteau telegrame; ce haios trebuie sa fi fost.Se plimba prin parc cand l-am sunat.I-am spus ca urma sa ne casatorim (aveam de gand sa facem o escapada la Gretna la sfarsitul lunii respective si am amanat la insistentele cuiva, tare rau imi pare). Ma intreaba cati ani are, ii zic ca 33 (eu avand 20, aproape 21). Imi zice ca trebuie sa se aseze pe o banca :lol2: - in conditiile in care eu nu am avut niciodata un prieten cat am stat acasa. Nici macar o tentativa, nici nu s-a pus problema. Sau poate faza cu banca a fost peste vreo 2 luni cand l-am anuntat ca va fi bunic. Nu mai stiu sigur. :lol2: Nu a fost mare branza, e un om foarte dezghetat la minte. Si el cand s-a insurat prima data o cunostea doar de o luna si ceva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ajuta la construirea relatiei ca tata si prietenul sa aiba un hobby comun.....ex. calculatoare, motociclete, masini, aceeasi echipa de fotbal...?

Cateodata cica ajuta. Ai vazut ce se intampla daca nu exista chestii comune intre ginere si socru.

:rot:

http://www.youtube.com/watch?v=CXqxP-bUC7I

 

Cum evolueaza relatia celor doi dupa ce exista o relatie sexuala intre prieten si fiica?

What ? blink.gif

 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×