Sari la conținut
Forum Roportal
ellya

Cum sa slabim, diete, secrete despre cura de slabire (teme combinate)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ideea e sa ajung eu la greutatea dorita ca de mentinut mi-e usor sa ma mentin...merci pentru sfaturi

Te contrazic, mentinerea e cea mai grea si o spun iaca acusi de 7 ani de regimuri si facut prostii. Macar de 3 ani mi-am bagat mintile in cap si am luat-o treptat si e f ok.

Daca vei slabi rapid iti va fi si mai greu sa te mentii, daca vei lua si pastile dupa iarasi iti va fi greu. Risti sa te ingrasi si mai tare dupa REductil.

Dar tu faci cum crezi, eu daca as da timpul inapoi nu as mai face ce am facut. MI-am invatat lectia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu va jucati cu dietele pentru slabit! Sunt inselatoare. Vreti sa slabiti frumos sau vreti sa va mentineti in continuare, mancati multe salate, peste( ton cel mai recomandabil), folositi putin ulei la gatit( nu mai mult de o lingurita), mancati carne de pui sau curcan, inlocuiti lactatele cu lapte de soia sau orez, daca va este foame intre mese, rontaiti cate un morcov sau fructe, legume cat incape. Nu mancati niciodata pe saturate! Doi litrii de apa pe zi. Evitati pe cat posibil prajelile, dulciurile si sarea in exces. Sarea retine apa in corp si ajuta mult la formarea celulitei. Inlocuiti sarea normala cu cea de Himalaya.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Medicamentele pe baza de sibutramina au fost intr-adevar retrase de pe piata din Romania. Sibutramina (ca substanta) nu a fost interzisa, ci comercializarea ei a fost. Insa nu toate tarile au retras de pe piata aceste pastile. Eu am facut rost de la o cunostinta din "afara". Sper sa am cel putin aceleasi rezultate ca si tine. Merci pentru sfaturi

 

 

:lol: :lol: :lol: "cunostinta" din afara e cumva www.slim-shop.weebly.com ?

:- :- :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acest membru al forumului "Moniquta" este doar o bisnitara care incearca sa vanda aceste pastile interzise la suprapret.

Daca tastezi pe Google "moniquta reductil" ai sa vezi o gramada de forumuri pe unde acest utilizator incearca sa vanda acest produs.

Daca cineva vrea sa cumpere pe barba lui si pe sanatatea lui, pot sai dau eu adresa magazinului on-line. Scrieti-mi la ddenis_18@yahoo.ro

Editat de Ddenis_18

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mancati multe salate, peste( ton cel mai recomandabil), folositi putin ulei la gatit o lingurita, mancati carne de pui sau curcan, inlocuiti lactatele cu lapte de soia sau orez, rontaiti morcov sau fructe, legume cat incape. Doi litrii de apa pe zi. Evitati prajelile, dulciurile si sarea in exces. Inlocuiti sarea normala cu cea de Himalaya.

 

- Mi-e rau de la salate frunze verzi, rar se intampla sa nu sufar.

- De peste ton sa nici n-aud, doar la pisici cumpar conservele, nu-mi place!!!

- Cu putin ulei nu se gateste nimic!!!

- Nu-mi place nici pui si nici curcan in mod special, un snitel, Thanksgiving ...

- Lapte nu beau si nu-l inlocuiesc cu nimic, de soia nu vreau sa aud deloc!!!

- Nici morcovul nu-i des pe lista mea de cumparaturi doar fructe din care maninc mult!!!

- Legume ca ardei gras si rosii??? da, apa DA, sare roz DA, si DA la niste dulciuri ca poftesc!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o cana de apa calda dimineata pe stomacul gol e buna pentru ca iti mai taie din pofta de mincare.

 

Apa trebuie sa fie la temperatura camerei,nu incalzita.

apa trebuie sa fie calduta ca un ceai .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eventual si putina zeama de lamaie ca sa "curete" bine matele :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit o dieta pentru slabit care nu mi s-a parut foarte drastica si care foloseste ca aliment de baza orezul ( culmea - eu stiam ca orezul ingrasa!!).

:think:

 

 

Ziua 1

 

Mic-dejun: 250 ml lapte degresat cu 50 g cereale integrale, fără zahăr.

Gustare: un ou fiert tare.

Pr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prea mult orez. Toate dietele care nu au diversitate dupa mine nu sunt bune si nu sunt de durata.

Orezul are indice glicemic mare de aia e stiut ca ingrasa, dar daca il folosesti simplu fara sosouri e ok. De ex. in regimul Oshawa poti manca orez fiert cu apa si sare toata ziua. Fara altceva si salbesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta nu este de durata, doar 2 saptamani - iar orezul doar fiert si fara sare .

Si mai are si carne si lactate si fructe.

Si banuiesc ca dupa 2-3 zile de orez, te saturi de el si nu prea mai iti vine sa il mananci si incepi sa reduci cantitatea de orez si asa se slabeste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×