Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oficial, de azi incep Zilele Timisorii! Pentru doritori, progamul e aici: http://www.primariatm.ro/epress.php?unid=3...22571BD00319F6F

Parerea mea umila este ca fata de alti ani, e mult mai slab. Eu ma asteptan sa-i vad pe Bajaga din nou :doh:. Nicht. Numa trupe cvasi-necunoscute. In schimb promit sa exceleze la celelalte capitole. Om vedea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca in fiecare an, le-am ratat. dar blues doctors sunt misto si nostalgicii anilor 80 nu ar zice ca bad boys blue sunt cvasi-necunoscuti :P

 

chestiile alea expuse in piata unirii sunt ramasite de la zile? daca da, ii anunt cu respect pe organizatori ca au dat-o-n bara la fotografie. in domeniul asta, puteau invata de la expozitia organizata de Papillon si de la cea a lui Sorin Onisor din Mall. si ca tot veni vorba, tot in Mall, pe un al coridor, este o noua expozitie Himalaya.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uhh... din jurnalul unui timisorean complexat: unde mai sunt Print Shops in oras? Eu doar pe ala din Piata Unirii il stiu, si este mult prea scump pentru mine :tease: Altceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inrebare intrebatoare: mai asculta cineva in orasul asta casete audio? :)

nu mai am de gand sa pastrez decat originalele, de dragul amintirilor. mai am insa destul de multe, cumparate pe vremurile cand nu stiam ce e aia "cd" de la 'casetari', inregistrate de la radio sau trase de pe cd-uri pentru a le asculta la walkman. calitatea variaza in consecinta. sunt unele albume si mult mai multe colectii si selectii. eu le mai tin vreo saptamana inainte de a le arunca la gunoi... daca sunteti careva interesat, let me know, sa fac o lista. in general sunt pop, rock si pop-rock :beee:

 

edit: ok, am facut lista cu albumele (cele fara titlu sunt selectii)

boyzone - said and done

billy joel

bryan adams

the beatles

loreena mckennit - the visit

blink 182 - enema of the state

meat loaf - bat out of hell II

east 17 - steam

him - razorblade romance

shakira - laundry service

savage garden - b-sides

moby

a-ha - minor earth, major sky

backstreet boys - backstreet boys

e-rotic - sex affairs

dirty dancing

lord of the rings - the fellowship of the ring

ally mc beal

maroon 5 - songs about jane

matchbox twenty - more than you think you are

u2 - all that you can't leave behind

travis - the man who

in extremo - weckt die toten

lacrimosa - elodia

iron maiden - killers

leonard cohen

alice cooper / aldo nova

toto cutugno - insieme

status quo

alanis morissette - jagged little pill

suede - coming up

r.e.m.

the police

take that

the doors

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cele de sus nu mai sunt valabile. le-am dat / aruncat :brunette:

 

in alta ordine de idei... ca sa nu scriu de doua ori acelasi lucru si pentru ca nu imi place copy-paste....

discutii despre timisoara si timisoreni si ce se mai intampla prin oras gasiti pe www.timisoreni.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

faini tare timisoarenii ... mai putin oltenii refugiati la timisoara :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
faini tare timisoarenii ... mai putin oltenii refugiati la timisoara :cry:

 

Da ... ardelenii adoptati de Timisoara cum is !? :crazy: :suicide: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ardeleni-s putin perversi ... dar adoptati de timisoara poate is faini :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o:

 

:(

bine dara ... cum zashi matale !! :mda:

... apoi oi gata shi io studiile p'aicea :x: shi mi-oi lua catrafusale inapoi la Ardeal :crazy: sa fac loc :suicide: la olteni ... :cry: ca doar si ei is romani nu? :ro:

:crazy:

 

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt considerata o femeie frumoasa, iar de mica mi s-a tot zis ca sunt al naibii de inteligenta. Am studii superioare si sunt independenta din punct de vedere financiar. Nu sunt aroganta, am ceva simt al umorului si fac orice pentru oamenii la care tin.

 

Si totusi, nu reusesc sa am o relatie normala. Doar doi barbati s-au apropiat de mine pana la varsta asta (si nu mai am 20 de ani). Si nu a fost reusita relatia cu nici unul dintre ei. Si nu pentru ca eu nu as fi incercat.

 

Simt ca atrag privirile barbatilor, dar nu se materializeaza. E ca si cum mecanismul se blocheaza undeva. Si nu reusesc sa imi dau seama unde.

 

eheheh, aşe? eh, asta e ce am constatat eu, exemple ...acum, nu e general valabil

 

dar eu zic sa ramai in timisoara si dupa studii ..e fain ;)

 

 

 

 

nu sunt rasista dar oltenii m-au ofticat in nenumarate randuri.... :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×