Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei3420

Problema conectare internet laptop

Postări Recomandate

Salutare . Am observat ca am o problema in a ma conecta la vreo retea de internet cu laptopul . Aseara am fost conectat cu un stick Digi Net si apoi , mai tarziu , pt ca stick-ul se misca prea greu pentru a urmari un live , am conectat laptopul prin cablu ( Broadband) ... De dimineata am incercat sa ma conectez la vreuna din sursele de net ( Stick , cablu , sau vreun wireless din zona - toate erau cu parola - ) si nu am reusit . La stick nu ma lasa sa dau connect , la cablu nu aparea casuta aceea cu connect ... Am incercat sa setez o noua retea Broadband , insa spune ca e deja creeata ... Ce credeti ca s-a intamplat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare . Am observat ca am o problema

Ce credeti ca s-a intamplat ?

 

credem ca de aseara ti s-a tras, live

ce antivirus ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

credem ca de aseara ti s-a tras, live

ce antivirus ai?

 

Aseara m-am uitat live la Mircea Badea ... In gura presei ... Antivirusul e Bit Defender ... Ma gandesc oare sa se fi stricat placa de retea , sau ceva de genul ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aseara m-am uitat live la Mircea Badea ... In gura presei ... Antivirusul e Bit Defender ... Ma gandesc oare sa se fi stricat placa de retea , sau ceva de genul ?

 

nu s-a stricat nimic

conexiunile sunt legate de drivere

mai ai drivere pentru acele conexiuni in DEVICE MANAGER?

in CONTROL PANEL, la NETWORK CONNECTIONS, mai vezi acele conexiuni?

Editat de No1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu s-a stricat nimic

conexiunile sunt legate de drivere

mai ai drivere pentru acele conexiuni in DEVICE MANAGER?

in CONTROL PANEL, la NETWORK CONNECTIONS, mai vezi acele conexiuni?

 

Nu , nu se mai vad , asta e chestia . Am incercat sa le refac dar spune ca sunt deja facute :-?? .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu , nu se mai vad , asta e chestia . Am incercat sa le refac dar spune ca sunt deja facute :-?? .

 

hei, te-am intrebat ce antivirus ai?

acum poti sa-l arunci

 

dezactiveaza bitdefender si trage o scanare rapida,"quick scan", cu malwarebytes..e moca

fa asta

Editat de No1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hei, te-am intrebat ce antivirus ai?

acum poti sa-l arunci

 

dezactiveaza bitdefender si trage o scanare rapida,"quick scan", cu malwarebytes..e moca

fa asta

Deci am facut si asta , am dezistalat conexiunile de internet , le-am reinstalat , am urmat sfaturile windows pt rpobleme cu conexiunea ... Si nimic... am urmat pasii astia Control panel - Network connections - Create a new connection - Connect to the internet - si acolo ar trebui sa fie 3 variante ... mie imi apar doua pe care nu le pot selecta , si una pe care daca o selectez imi spune ca e deja facuta si nu mai pot face una ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×