Sari la conținut
Forum Roportal
AlexandraToma88

Pareri bijuterii inox

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am saturat de bijuteriile din aur si argint si as vrea sa incerc ceva nou, m-am gandit la bijuteriile de inox ca ar fi la moda, ce parere aveti?

Editat de lupini
A fost şters linkul pentru că reprezintă reclamă.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am saturat de bijuteriile din aur si argint si as vrea sa incerc ceva nou, m-am gandit la bijuteriile de inox ca ar fi la moda, ce parere aveti?

Bijuteriile din inox va ajuta sa accesorizati o tinuta deosebita, si sunt mult mai accesibile decat cele din aur, argint sau platina.

Editat de lupini
Mesaj editat prin eliminarea reclamei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unele bijuterii din inox sunt chiar de efect - dezavantajul este ca sunt ceva mai grele decat alte bijuterii dar asta se datoreaza si faptului ca sunt mai mari decat altele - cel mai mult imi place sa accesorirez gentile cu ele - de exemplu o bratara de inox - din acelea care sunt taiate si se pot desface, merg sa le agati de bareta gentii - sau un cercel il poti agata la portofel sau la celular - sau un colier il poti invarti in jurul manerului de la geanta

ca sa nu mai spun ca pot fi purtate la blugi skinn, la geci de piele sau de blugi si in combinatie cu esarfe cu modele in jurul gatului :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca tu inca n-ai vazut adevaratele bijuterii din inox!!! Sint splendide si foarte folosite ... ati ghicit ... in USA!!! Nu sint ieftine deloc!!! dar nici grele si se poate dormi cu ele :yahoo: Se organizeaza partiuri cum era odata pentru canistre de plastic si gazda primea o matura si faras cadou sa aibe cu ce matura dupa potentialii clienti :crazy: Acum insa se ofera un lantisor lung din 2 siruri, ca in filmul cu Gatsby :doh:

Din grupul de femei numai eu n-am asa bijuterie, toata lumea a gazduit petrecerea sa primeasca gratuit. Nici dupa argint nu ma omor ... pe aur, platina si perle dau bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista si bijuteriile din Tungsten Carbide, acestea sunt altceva. Aurul, argintul etc. nu sunt preferatele mele. Exista persoane care cumpara bijuterii din aceste metale cu gandul ca le vor vinde candva (lasa mama, ia din aur ca are valoare). Noi am preferat Tungsten Carbide pentru designul incredibil, unic pot spune, si caracteristicile metalului:

Tungsten Carbide este de 10 ori mai dur decât aurul și argintul, de 8 ori mai dur decât platina, și de 4 ori mai dur decât titanul.

Este cel mai rezistent la uzură, dintre toate metalele existente din care se confectionează bijuterii.

Datorită durității sale extreme, inelele/verighetele din Tungsten Carbide își vor menține forma, se vor zgâria cel mai greu, și își păstrează luciul cel mai mult dintre toate bijuteriile disponibile pe piață.

Bijuteriile din acest metal nu se poate indoii.

Achizitia am facut-o de pe magazinele online din sua. Lucru complicat pentru ca sunt costuri in plus: transport, taxe vamale. Si in cazul in care trebuie trimisa inapoi ca marimea nu este buna, se pierd toate taxele vamale platite(nu pot fi recuperate de la statul roman), iar cand soseste marimea schimbata iar taxe vamale, transport etc. Intre timp a aparut un mag online si in Romania EDIT si astfel nu am mai avut toate celelalte probleme(taxe vamale, transport, timp de asteptare 1 luna). Dupa sirul de nemultumiri, ramane satisfactia verighetelor. :yes: Lucrurile de caliate trebuiesc mentionate, nu are sens sa discutam fara sa dam exemple.

Editat de Cristinick
eliminat link reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×