Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Casatoria la tarani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Reporter Realitatea TV:

- Domnule primar, in alte localitati pe unde au trecut soldatii americani s-au casatorit destul de multe fete cu militarii americani...

Primarul localitatii Deveselu, jud. Olt:

- Eh, doamne, ce mi-as fi dorit eu sa am doua fete, da' n-am, am doi baieti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa.....si?

 

pe la noi, prin chiatra n-au fo americani, da efectiv te crucesti sa vezi ce scarbosenii de nunti si de mentalitati de acu 1000 de ani ii chinuie pe bietii tarani romani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

casatoria la tarani?!

idiotenia la unii tarani! cat de idiot pot fi sa dai un asemenea raspuns si sa judeci asa?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iote, buei, da` de cand e o rusine sa-ti iei American ?

pana si eu..... bine, nu e cazu. din motive obiective. cray.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- Eh, doamne, ce mi-as fi dorit eu sa am doua fete, da' n-am, am doi baieti.

 

taranu roman nu stia ca-si poate insura (sau marita) si ficiorii cu mega potentii soldati americanesti.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Reportajele de genul sunt manipulari ordinare, din toate punctele de vedere. Hai sa luam un om de la coada sapei, probabil proaspat iesit din carciuma (se practica, am mai vazut) si sa-l intrebam de una si de alta asa incat sa dea un raspuns tampit. Si sa radem de ne doare burta, multumiti ca noi suntem grozavi pentru ca locuim la oras si avem apa calda.Si gaze (de preferinta in cap, aka aere). Nu zic ca asta este atitudinea celor care le urmaresc ci ca asta se doreste. Noi credem ca este ceva firesc, spontan, nevinovat etc, dar in realitate sunt incercari sistematice de a lovi in orice reprezinta trecutul, inclusiv oamenii de la tara, care de bine de rau, nu isi duc viata in ''relatii in 3 sau 4'' samd. Cata prostitutie nu se practica in cluburile de fite din Bucuresti si din alte locuri, deghizata in ''fete frumoase si inteligente care vor sa cunoasca domni bine''. Macar omul respectiv are o scuza sa nu stie multe in legatura cu lumea si cu strainii. De cand ma stiu, macar de 20 de ani incoace, romanii au fost indoctrinati cu ideea ca americanii sunt grozavi. Am mai vazut reportaje cu ''cine a scris Biblia, bre?'' cand omul intervievat probabil avea 3-4 clase. Doar nu-si inchipuie cineva ca se fac nunti cu pistolul la tampla in ziua de azi - ideea este ce mentalitate invechita, ce oameni depasiti, cat ma bucur ca noi suntem grozavi si avem libertatea de a trai asa cum vrem, chiar si cu p... in c... sau eventual cu doua.Am invatat sa citesc printre randuri.

 

taranu roman nu stia ca-si poate insura (sau marita) si ficiorii cu mega potentii soldati americanesti.

 

LOL! Asa e. :rot:

Editat de Finnian
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am invatat ca tarani sunt si la tara si la oras. Am mai invatat si ca toti se straduiesc sa isi vanda fetele, cam ca tiganii, doar ca aia sunt pe fata si le vand mai de tinere. Primarul respectiv nu era beat, el incerca sa glumeasca si i-a scapat porumbelul. In comuna respectiva se va amplasa scutul anti-racheta, cu militarii americani aferenti.

Finnian, tu pari o tipa foarte educata - asta inseamna ca ai citit Morometii, Ion, Mara... Ce ziceai de taranul roman ? Ca e un batran intelept care-si lucreaza pamantul ? O fi. Dar in materie de relatii barbat-femeie mie unui inca imi pare foarte tigan.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi multe familii de la oras nu recunosc, merg tot pe sistemul de a-si da fata cui plateste mai bine.Numai ca ei numesc asta realizare materiala.Sa recunoastem, ce vor majoritatea parintilor pentru odraslele lor?Sa ia unul cu bani, manierat, cu afacere, umblat si darnic in privinta "micilor" cadouri.Si daca fata lor nu intalneste un asemenea print, ii baga pe gat unul care cred ei ca ar fi, vezi Doamne, mai cu mot.

Editat de Little swan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despicati firul in patru fara ochelari.

Primarul acela stie foarte bine cat este salariul unui soldat american de elita.

A facut o gluma ,dar cu iz de adevar.Daca avea doua fete,le-ar fi vrut mai repede maritate cu americanii aceia si posesoare de cetatenie USA ,decat cu ION sau PETRE (vezi Rebreanu).De unde pana unde vanzare tiganeasca? N-a zis ca le da cu forta,a zis maritate, adica neveste nu ibovnice si a lasat loc si pentru acordul americanilor ,ca doar nu-i droga sa-i insoare.Cred ca majoritatea romancelor maritate cu straini o duc destul de bine,cu exceptiile obiective .

Primarul din Deveselu poate insa sa mai spere.Sigur vor fi si cateva rangerite printre oaspetii americani.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×